Предлог за филм со кратка рецензија

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Znaci ako filmovite ne doagaat od Amerika se sranje? Cccc katastrofa. A eve shto ocenka ima filmov na IMDB: User Rating: 7.2/10

http://www.imdb.com/title/tt0296042/
Знам за на IMDB. Најдов еднаш еден филм незнам кој беше, имаше 8.3 оцена, сакава да го убијам режисерот и сите околу него од што беше добар филмот.

А тоа што викаш ако не е американски не е добар. Немора да значи, али од сите кинески/јапонски што сум ги гледал, ќе направам подобар од нив у секое време.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
What happens in Vegas добра комедија е гледајте го филмот пред се интересен филм е нема да зажалите!:)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тапа е клик. :tapp:
Taпа ти е клик пошто си очекувал друго од филмот.

Филмот е многу добар, многу добро смислен и споен, има од се по нешто, од комедија, драма, трагедија.... многу убав филм за глеање.

Сеа, не е за да се скинеш од смеење или незнам што, може затоа на некои не им бил добар.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Гледајте го Vantage Point многу добар филм со атентат врз претседател
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
пијанист..............пијанист....според мене еден од најдобрите филмови....во филмот се збори за страдањата на еден евреин за време на психопатот хитлер....а дечкото е многу надарен и многу познат пијанист...гледате и нема да жалите
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.458
Поени од реакции
22.067
1408,,,, оцена 10/10 многу ми се допадна филот
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
1408,,,, оцена 10/10 многу ми се допадна филот
Еј,баш тој сакав да го гледам.Значи вреди да се види.Инаку денес го гледав "Se7en" и ми се бендиса многу.Само што имаше неколку потресни сцени за мене,па морав да мижам:kesa:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
пијанист..............пијанист....според мене еден од најдобрите филмови....во филмот се збори за страдањата на еден евреин за време на психопатот хитлер....а дечкото е многу надарен и многу познат пијанист...гледате и нема да жалите
А,да и тој е преубав филм.Многу потресен.Само 10 мин од крајот не си догледав,баш најважното,оти ми се расипа цд-то.:(
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
1408,,,, оцена 10/10 многу ми се допадна филот
Побарај го пак филмов, али глеј да го погодиш тој со друг крај што има :)
Филмот е сниман во 2 верзии со 2 различни завршетоци. Мене едниот многу повеќе ми се свиѓаше од другиот. Побарај :)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Понесен од рекламата на А1 за наградата "Златен лав" на Милчо Манчевски за филмот "Пред дождот" добив инспирација да го гледам. И сфатив дека иако филмот е стар 14 год е еден од најдобрите па ако не и најдобар македонски филм.
9/10 Before the rain хехе.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Taпа ти е клик пошто си очекувал друго од филмот.

Филмот е многу добар, многу добро смислен и споен, има од се по нешто, од комедија, драма, трагедија.... многу убав филм за глеање.

Сеа, не е за да се скинеш од смеење или незнам што, може затоа на некои не им бил добар.
Фантазија многу, затоа :nesvest:
Инаку за кого как.:toe:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Blood Diamond
Каква драма, колку смрт има во филмов, луѓево во филмов како вистински, ама вистински да живеат во пеколот, човече. Ти дава чувство како светот да е едно сурово, зло место.
Го препорачувам, стварно ми се допадна.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.458
Поени од реакции
22.067
Побарај го пак филмов, али глеј да го погодиш тој со друг крај што има :)
Филмот е сниман во 2 верзии со 2 различни завршетоци. Мене едниот многу повеќе ми се свиѓаше од другиот. Побарај :)

а друже како да знам дека се разликуват
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
eve sea dur e taze neka snimat makdancive film ZA ZIVOTOT I DELOTO NA TOSE NAS KOJ PRERANO ZAMINA VO CARSTVOTO BOZJE ZA DA SE PRIDRUZI VO HOROT NA ANGELITE.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom