Предлог за филм со кратка рецензија

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Лектирата - A Clockwork Orange, кој не го гледал, а не планира да го направи тоа во блиска иднина, треба да престане да гледа филмови/дише.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
вронг трн кец и два:) тексашки масакар со моторна пила д бигининг
Wrong Turn спаѓаат у категорија најлоши филмови...
Пробај со DARKNESS, ретко добар хорор
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Epten opasen Loop triller e Lost Highway od David Lynch. Ne e nekoj takov tipicen holivudski film so ogromen budzhet i eden ton efekti, bas naprotiv. Koj ima gledano filmovi od David Lynch i mu se dopadnale mora da go gleda ovoj.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Disturbia mn dobar film. Interesen krimi/triler/drama
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
3
Bravos brat , vaka se dava predlog sekoja cest





(Tarantino)
Clerks, Mallrats, Chasing Amy, Dogma, Jay and Silent Bob strike back, Jersey Girl(Kevin Smith).
4 Rooms(Tarantino, Rodriguez,...)
Sin City, Desperado Trilogijata(El Mariachi, Desperado, Once upon a time in Mexico), From Dusk till Dawn.
Do the right thing(Spike Lee)
Snatch, Lock Stock..., Revolver(Guy Ritchie)
Овде не пишав жанр, пошто шефовите се жанр сами за себе.
Love actually, Meet Joe Black(љубовни комедии/драми)
Trainspotting(дрогерашки)
Blues Brothers 1 i 2(музичка комедија)
Matrix кецот(филозофско кунфујски)
Fight Club
Godfather aka Кум 1,2,3(страм да ви е ако не сте ги гледале!)
The Shining(Хорор/трилер, Џек Николсон и Стенли Кјубрик)
Alfie(stariot, so Michael Caine)
The Notebook(љубаван ;) )
...
Овие треба да ги стават во лектира.:)
Ај доста се за денес.
ЕДИТ: Гледам со некои други поустери ми се погодиле лектирите :) Поштовање! Ја ова го пишав од прва, пред да ги читам другите постови, па ако се понављаме, извињавајте.
П.С. Кај ме најдофте, зависник од филмови. Осеќам дека у овој подфорум највише ќе постирам :)[/quote]
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
3
jas pocnav da go gledam , katastrofa e na pocetokot i go iskluciv , ne znam dalje so sledva , ama ne me ni interesira

sepak unikaten e , ama ne e moj tip na film



Лектирата - A Clockwork Orange, кој не го гледал, а не планира да го направи тоа во блиска иднина, треба да престане да гледа филмови/дише.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
midnight run so robert DeNiro , filmot e od 88 godina, obavezno gledajte.....
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Уелкм то д џангл

 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Snowboy povekjeto filmovi sto gi nabroja sum gi gledal i se epten opasni! Taka da bi trebalo slicen vkus za filmovi da imame : )) Gledaj go toj sto go kazav Lost Highway mn mrdnat film. Moze vaka i na pocetok da ti izgleda malce dosaden ali gledaj go do kraj, kje sakas pak da go gledas i pak nema da ti bide skros jasen, mnogu mozganje bara filmot i citanje na internet :) Epten mi ima ostaveno vpecatok.
Isto taka mnogu dobar i prilicno realen film e He was a quiet man. Filmot e triler/drama ali nesto ufff :)) I glumcite i reziserot imaat 10/10 od mene.
Za site naslovi sto gi kazuvam pobarajte gi na www.imdb.com i procitajte nesto povekje ako ve interesira.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дајте малце поразработено давајте предлози,како на пример,зашто вреди да се гледа?

Него,ако го немате глеано,дефинитивно Beowolf,пред се ради новиот (не толку нов,ама перфектно изработен) начин на презентирање,и поради навистина епската приказна.
До пола нема да знаете всушност кон што на крај иде филмот,но дефинитивно после некои 5 мин. на средина,ќе бидете навлечени.

А,да,и какви визуелни ефекти,само за HD :)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Angel Heart
A Prayer for the Dying
Barfly


Три филма со Мики Рурк од 1987. Три многу добри филмови. :pipi:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Indiana Jones and the curse of the crystal skull
вчера го гледав, навистина е интересен, ама трае негде повеќе од 2 саата и се здрвив во кино на столчето:hihi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom