Game of Thrones

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.979
Поени од реакции
5.573
WTF со крајот... немилосрдни :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Полу-офтопик прашање - Дали Zamunda ги избришале сите можни епизоди од Game of Thrones?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.613
Поени од реакции
52.464
Епизода во која го нема Џофри е перфектна епизода. Немораше да паузирам за да ја гледам сцената со шамарите. (y)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Одлична епизода со многу моменти комични но и со крајно заебан крај.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Епизодава беше натпревар во глума, кој од кој подобар. Претставувањето на новите ликови од House Tully беше направено со стил, едниот од нив (постариот) иако имаше само 2 линии текст веќе ми е еден од омилените во шоуто.

Се наежив на сцената кај гостилницата и на разделбата со Hot Pie (awesome as always). Дали ви текнува за која гостилница станува збор, од 1вата сезона? Последното место каде House Stark беше заедно и од каде сите срања почнуваат, со исклучок на "инцидентот" на Bran во Winterhell, овај Winterfell де... :D

Ми се допаѓа темпото на разработка на карактерот на еден од главните антагонисти на серијата - Jaime (заедно со Theon и Tyrion можеби еден од најкомплексните ликови во серијата според мене). Ова најмногу ме плашеше како ќе се одвива бидеќи не е лесно со толку малку скрининг да се доловат мотивите зад неговите дела. Тежок никаквец е, тоа ни е на сите јасно од предходните сезони, но среќа за сите е што Nikolaj Coster-Waldau е одличен глумец па се надевам дека во понатамошниот тек на серијата ќе успее да го долови карактерот на начин на кој само читателите можат да го сфатат. Уживам во секоја сцена со него и заедно со Theon ми се омилени антагонисти! Love-hate relationship. :)

И да сцената со масата може да се каже дека беше хајлајт според мене. Најголемите играчи на едно место, целата таа сцена дури и пред да почне дијалогот беше толку моќна, самиот body language и позиционирање на масата ги покажуваше амбициите на секој од членовите на малиот совет.

За најмалку интересна сцена би ја одбрал таа со броделот, не дека ми сметаа разголените убавици, туку мислам дека од толку квалитетни сцени оваа ми беше некако out-of-place и исфорсирана. Освен како plot-device и comic relief неможам моментално да насетам која друга улога ја имаше сцената и во кој контекст ни ја прикажаа. Претпоставувам D&D знаат каде тераат и сигурно не е ставена туку така.

Back to the hibernation chamber until next week.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Добро неможам да најдам торент на замунда дајте во ПП :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За најмалку интересна сцена би ја одбрал таа со броделот, не дека ми сметаа разголените убавици, туку мислам дека од толку квалитетни сцени оваа ми беше некако out-of-place и исфорсирана. Освен како plot-device и comic relief неможам моментално да насетам која друга улога ја имаше сцената и во кој контекст ни ја прикажаа. Претпоставувам D&D знаат каде тераат и сигурно не е ставена туку така.

.
Capture.JPG

нема друга причина.

Добра епизода, не толку тензична (освен моментот со Калиси и крајот). Но добар хумор. Пошироки импресии подоцна. :D
 
G

Geezer

Гостин
Смеам да пишам на темава сега? Се едуцирав, гуглав, ги изгледав пак епизодите, ете ќе си го сменам јузерот во некое име од серијата. Зошто таквите владејат со темава, па ние отпадниците сме пилиња, а овие што се повнесени со серијата се чувствуваат супериорно над оние обичните...


На пола епизода заспав, ќе ја гледам на HBO после пак. Калиси почнува да ме нервира, а овој Мормонт страшно ми личи на Jason Statham. Можда и браќа се, ама не гуглав за тоа, ако ме осуди судов овде, спремен сум да ја издржам казната.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Смеам да пишам на темава сега? Се едуцирав, гуглав, ги изгледав пак епизодите, ете ќе си го сменам јузерот во некое име од серијата. Зошто таквите владејат со темава, па ние отпадниците сме пилиња, а овие што се повнесени со серијата се чувствуваат супериорно над оние обичните...


На пола епизода заспав, ќе ја гледам на HBO после пак. Калиси почнува да ме нервира, а овој Мормонт страшно ми личи на Jason Statham. Можда и браќа се, ама не гуглав за тоа, ако ме осуди судов овде, спремен сум да ја издржам казната.
Дур не знаеш кој карактер е мојот ник - не смееш да пишуваш.
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Ми изгледа како ова да е последен пат што го гледаме буцкото во серијава, а ептен фаца е. Крајот многу неочекуван за мене си викам пари се купуваат ама не било така порано :)
А мене не ми е јасно кое е типчето што му помогна на Грејџој, се појави и во предходната рече дека е пратен од сестра му на Грејџој ама не ми стои така
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.752
Поени од реакции
9.909
Ми изгледа како ова да е последен пат што го гледаме буцкото во серијава, а ептен фаца е. Крајот многу неочекуван за мене си викам пари се купуваат ама не било така порано :)
А мене не ми е јасно кое е типчето што му помогна на Грејџој, се појави и во предходната рече дека е пратен од сестра му на Грејџој ама не ми стои така
И мене тоа ич не ми е јасно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom