Game of Thrones

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Ми изгледа како ова да е последен пат што го гледаме буцкото во серијава, а ептен фаца е. Крајот многу неочекуван за мене си викам пари се купуваат ама не било така порано :)
А мене не ми е јасно кое е типчето што му помогна на Грејџој, се појави и во предходната рече дека е пратен од сестра му на Грејџој ама не ми стои така
Winter is coming нели е слоган на старк фамилијата?На крајот така му рече на Грејџој,па претпоставив дека може Роб прави некоја замка за него и лична освета.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
На толку пазење вчера на глупиот стрим на чат го видов спојлерот за кој се крева толку паника и веројатно ќе се случи оваа сезона.

Го правевме пред некоја недела муабетот, не знам точно како ќе се случи тоа ама пак не мислам дека е поголем настан од убиството на Нед Старк
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Ако може некој да ми каже како се вика тој што неможеше да го погоди и тој што го погоди чамецот со огнената стрела?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.018
Ако може некој да ми каже како се вика тој што неможеше да го погоди и тој што го погоди чамецот со огнената стрела?
Edmure Tully (брат на Catelyn) и Brynden "Blackfish" Tully (чичко на Catelyn, брат на Hoster). Тој што го погребуваат и е татко на Catelyn - Lord Hoster Tully.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.398
Поени од реакции
46.917
за мене муабетот со попот што ебеше гратис ја обележа оваа епизода :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.398
Поени од реакции
46.917
Кој поп, Торос? Подрик Пејн ебеше гратис, типот е мутав ама не е поп сигурно.
баце, поима неам, пишав претходно дека во серијава све ми е бучкуруш со ликовиве , така да овој ко поп го сфатив и поп ми се води .
Битно после видовме цицка во епизодава и тоа е за поздрав :icon_mrgr:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.750
Поени од реакции
9.909
баце, поима неам, пишав претходно дека во серијава све ми е бучкуруш со ликовиве , така да овој ко поп го сфатив и поп ми се води .
Битно после видовме цицка во епизодава и тоа е за поздрав :icon_mrgr:
Од тој аспект добра беше епизодава.
Цицки, вагини, бебешки чоп, распнати робови, коњи сечени на пола, рака сечена на пола :icon_lol:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
На пола епизода заспав, ќе ја гледам на HBO после пак. Калиси почнува да ме нервира, а овој Мормонт страшно ми личи на Jason Statham. Можда и браќа се, ама не гуглав за тоа, ако ме осуди судов овде, спремен сум да ја издржам казната.
Грев е да се пише ова.
--- надополнето: 15 април 2013 во 20:46 ---
За мене, најинтересен женски лик е Аша (такозвана Јара) Грејџој-она ти е лик од калибар *ебе и убија у исто време. Ондак, Серсеи-глупа а жестока; интересен лик е девојчето на Џон Сноу (не ми текнува како се викаше)...али признавам, ниедна не е ко Калиси ;)
Зошто бе Серсеи глупа?
--- надополнето: 15 април 2013 во 20:47 ---
Кој е бе фраеров? Оној најдесно? Гледам цела минута и ич не ми текнува.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Сепак, норамлно е човек да признае дека иронијата е сѐприсутна во оваа ситуација.

Tyrone е традиционално име на црнец а.к.а. црнчуга а.к.а. bigass scary proud afro-'murican. Онака арбитрарно земено, во просек црнците се црни, високи 1,78 m и познати по должината на пенисот.

Пенис од црнец
Сам барај си видеа со црнци, ебате белја, оса ми влезе во соба додека го пишувам ова

Нашиот Tyrone, во серијата, e бело ко млеко џуџе кое е познато по техниката која ја има со јазикот.
И така...
Tajron i Tirion si ja utnal rabotata drugar....
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Кој е бе фраеров? Оној најдесно? Гледам цела минута и ич не ми текнува.
Роб Старк.


Добра беше фората кога го прашуваа за детаљи...:LOL:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.956
Поени од реакции
80.719
Ако може некој да ми каже како се вика тој што неможеше да го погоди и тој што го погоди чамецот со огнената стрела?
Бринден Тули или Црна Риба, е тој што погоди, брат на Хостер Тули и чичко на Кејтлин и Лиза Тули. Црна овца у своја фамилија, никад не бил нешто по фамилијарните дужности, никад неќел да се ожени. Коа ја дале Лиза на Џон Ерин да ја жени, овој отишол таму да служи, заедно со остатокот од пратњата на Лиза. Дури сеа се враќа дома, за закопот на брат му. Се има борено и за Роберт во буната. Еден од ликовите во серијата за кои велиме - заебан тип.
Братот на Лиза и Кејтлин, е Едмур Тули, некаква спротивност од чичко му. Заеба со стрелата и со битката (која ја доби).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom