Game of Thrones

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.591
Поени од реакции
52.417
Заврушува епизодата и си викам: Абе ај, заврши. Брзо ми прелата, сакам уште.
А на кој не. :D
Се разочарав кога видов дека заврши, а јас се спремав за наредната сцена.

Колку е неверојатно чувството кога ќе ја пуштиш епизодата откако си чекал толку време. Ахх, па уште и каков старт, подобро неможеше да биде. Ме потсети зошто е ГОТ над сите други серии. :cuc::cuc::cuc:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.378
Поени од реакции
58.137
Прва епизода и одма утепаа еден змеј... не знам дали ми беше повеќе криво за Нед Старк или за ова... o_O
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.638
Поени од реакции
79.941
HBO и франшизата Game of Thrones имаат големо изненадување за македонските љубители на популарниот серијал. Имено, жената на Peter Dinklage, познат како џуџето Tyrion Lannister од серијата, Меланија Арсовска - Dinklage е со македонско потекло а нејзината баба потекнува од Мариово. Минатото лето Mеланија и Peter биле во кратка посета на родното место. Сосема случајно, продуцентите на серијалот ги виделе сликите од Македонија, по што се заинтересирале за локациите, бидејќи веќе подолге време не можеле да најдат соодветен терен на кој би биле изградени кулисите за замокот на Lannister-ите. Камениот терен околу Мариово и Штавица, каде се снимени неколку филмови до сега, се испоставило дека е совршен.

После снимањето во Мароко и Северна Ирска, Македонија е третата светска дестинација каде ќе се снимаат две епизоди од 4-тата сезона а во нивната изработка ќе биде ангажиран и дел од македонската докажана филмска елита: FX3X кои работат на специјалните ефекти и Лабина Митевска која го синхронизира Змејот!

Како куриозитет, дознаваме дека за улогата на змејот се водела мртва трка помеѓу Сашко Коцев, Гораст Цветковски и Лабина, но сепак пресудни атрибути Лабина да ја добие улогата биле хуморот и машкоста.
http://www.centrala.mk/vest/431/lambe-pistolero-posle-postot

(да, веста е пригодна, во контекст на датумот :р)


у старт се глеа дека е заебанција, CastleRock е карпа на брег.....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
5
Незнам зошто никој не го спомнува, мене ме наполни адреналин сцената.
Ser Barristan Selmy :cuc:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Некако многу време и се посветува на кралицата на цвекето и брат и. Мене нивната приказна воопшто не ми е интересна незнам за вас.

Во првата епизода ми недостигаше Арја Старк, еден од моите омилени ликови, од првата сезона кога учеше да мечува па се до моментите кога правеше сплетки со Џаген. Како и да е добра прва епизода !

Црвената навистина има некое хипнотизирачко дејство пред да почне да збори се ставаш на страната на овој шврерцерот на Баратион и после една изговорена реченица од Малисандра си викам оваа е во право иако знаеш дека не е :)
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
113
Поени од реакции
56
Малце ме збуна почетокот на епизодава...прашањево е за тие што ја имаат прочитано книгата:

Дали ќе биде/е прескокната битката на Fist of the First men каде White Walkers ќе ја нападнат групата од Night's Watch? Искрено таа ми беше доста интересна битка во книгата и се надевав дека ке ја прикажат во серијава. Некако разочарувачки се осетив кога ги видов night's watch на почетокот сите раскрварени [/code]
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Малце ме збуна почетокот на епизодава...прашањево е за тие што ја имаат прочитано книгата:
Аман прашања за книгата поставувај во темата за книгите, немој некој да се залетат овде и да не осакатит за долго.
Иначе сеа ја изгледав, едноставно уште не знам шо да кажам од возбуда.. Првава ја изгледав бесплатно, се надевам за наредниве епизоди ке напрајт некој одма мкд превод за да гледам ко чоек :). Мислам имаше некој на форумов шо се занимаваше со та работа.
Почетокот ми беше нај :vozbud: само деловите со црвенава ми се здодевни.
 
P

PewDiePie

Гостин
Првава епизода,ВРВ. :cuc:

Колку епизоди ќе има сезонава ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.520
Поени од реакции
33.700
Ludive bugari stavile 10 giga Game.of.Thrones.S03.COMPLETE.720p.HDTV.x264-AFD
Kojznae kolku istrolale za 1vi April.
 
H

HoT IcE

Гостин
Заборавив колку е добра ГоТ. Со епизодава се потсетив, добра епизода, одлична увертира за 3 сезона. Идемо даље! И да, морам да посмнам дека Калиси ми излега некако болно, како да е болна од леукемија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom