Game of Thrones

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
У п.м. Како што вели народната изрека, ако сезоната се познава по првата епизода, предвидувам дека третава сезона ќе биде нешто невидено до сега. Не е можно колку брзо ми поминаа 56-те минути. Совршенство.

Калиси е веќе докажана во својата бранша, ама осеќам дека и Марџери ќе влета во моите топ ликови од серијата. Вестеровската Лејди Ди. :love:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Ми се допадна што не пробале да не подсетат со сите ликови и плотови наеднаш во првава епизода. Вака има доволно време да се исцедат ликовите квалитетно како што доликува, нема потреба да се брза. Јас да сум би направил 4 сезони само од третата книга. Толку квалитетен дијалог и материјал има што нема да има место за филер сцени. Мислам им се плаче на режисериве од HBO што поради време и пари мораат да кратат сцени и да прават измени на штета на фановите. Но тоа е бизнис и ги разборам, во секој случај им сум благодарен за екранизацијата на овој епик.

Епизодава во глобала добра, баш типичен старт со потсетување кој каде е и ни наговестува што ќе се случува. Претпоставувам освен крајот немаше многу WTF моменти, но сепак скоро секоја сцена беше интересна и имаше што да понуди. Доста квалитетен CGI што се однесува за ТВ стандарди.

Уште два-три пати ќе ја погледам деновиве на раат, не можев да се соземам дека почна серијава и тешко се фокусирав да детали хаха. Гледајте и дркајте, ако немате такво, grow one. :D
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Davos: " Your Grace, I wanted to speak to you alone. "
Stannis: " We are alone. "

* Crazy redhead waves * :icon_lol:

Сега неможам да ги догледам последните 10 минути. Fucking school... :confused:
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
3 страни од вчера вечер се изнапишале...си останувам на 146-та.

Само што си го пуштив: Game.of.Thrones.S03E01.1080i.HDTV.MPEG2.DD5.1-CtrlHD.ts - 4.87GB. Ќе има мераци вечер.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Ма све да им е*ам на HBO што се граничат на 10 епизоди! Дај пуштете барем 15 !!! :place:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ууууу јеботе на интрото се наежив, милина е серијава бе.
Туку супер старт, разговорот помеѓу Тајвин и Тирион беше нешто посебно!
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Најголем вперчаток ми остави префектниот CGI. Значи таму заминал буџетот за епизодава.
Кога го покажаа џинот, имав ист израз на лицето како Jon. Супер изгледаат и тие, и змејовите и се останато

Многу ми се допадна приказната на Jon, а и новите актери беа супер. Тоа што го очекував од Ciaran Hinds, тоа го добив. Одлична глума, се надевам дека во следните епизоди ќе добие повеќе screentime.
" Plenty of little men tried to put their swords through my heart. And there's plenty of little skeletons buried in the woods. " :cuc:
Tormund is a BAMF. That's all I'm saying.

А, инаку, омилена сцена од оваа епизода ми беше разговорот меѓу Tyrion и Tywin. Charles Dance е еден од најдобрите актери во серијата и заедно со Peter Dinkalge ја зедоа епизодата.

Туку, кој ќе чека сега една недела...ќе ја гледам оваа уште сто пати, да ги разгледам помалите детали што ги пропуштив. :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
и така попален оти глеам нова епизода на GoT после цела година, брадавиците набобрени ко трудна жена и доаѓа сцената и ТАК! :eek: :confused: :sick:

Уште еднаш од старт покажаа дека серијава нема граница, црвена линија, одат до крај во сите аспекти!
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Абе сакам да ја спуштам серијава. Гледам многу ама премногу има добро резултати. Вреди ли да се спушти? За што се збори?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Пред 5-6 месеци, ако не и повеќе, почнав да ја гледав серијава, изгледав некаде околу 5-6 епизоди, ама како на сила да ја гледав, ич не ми остави впечаток, досадна ми беше до немај каде.
Ама прочитав неколку страни овде, не најдов ниеден негативен коментар, па така пак ќе ја ставам на листата на чекање, може ќе тргне од втора :icon_lol:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
Ic ne sakam sto mora edna po edna da cekam da gi emituvaat. Istoto i so ovaa serija i so Dexter i so Braking bad i so How i met your mother :( Da moze srce junacko da izdrzi cela sezona da ja dadat pa na raat da gi izgledam site epizodi - ama ne izdrzuva. Vecer ke ja gledam prvata epizoda od treta sezona :)
 
G

Geezer

Гостин
Е ај бе, да почнам и ја да ја гледам. На глава ми се качија.

Вака, прва епизода е таа кајшто ликот дезертира, вика дека ги гледа Одачите, кралицата се ебе со брата си (д фак), клошарот го турка детето и така завршува? Да не сум ја фуцнал епизодата, јеботе.

Океј ми се гледа првата епизода, ќе и дадам шанса секако. Туку едно нешто од глава не ми излага. Стварно се ебе со брат и ? :vozbud:

И дали овој Старк е оној од кечери. трипл ејџ?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
Абе сакам да ја спуштам серијава. Гледам многу ама премногу има добро резултати. Вреди ли да се спушти? За што се збори?
Zavisi sto te interesira, ne im se dopaga na site serijava. Se raboti za borba za tronovi vo sedum kralstva. Interesna e - barem mene mi e!
--- надополнето: 1 април 2013 во 16:37 ---
Е ај бе, да почнам и ја да ја гледам. На глава ми се качија.

Вака, прва епизода е таа кајшто ликот дезертира, вика дека ги гледа Одачите, кралицата се ебе со брата си (д фак), клошарот го турка детето и така завршува? Да не сум ја фуцнал епизодата, јеботе.

Океј ми се гледа првата епизода, ќе и дадам шанса секако. Туку едно нешто од глава не ми излага. Стварно се ебе со брат и ? :vozbud:

И дали овој Старк е оној од кечери. трипл ејџ?
Incest - zatoa maloto ,,kralce" e takvo debilno :sick:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.146
Поени од реакции
23.260
Заврушува епизодата и си викам: Абе ај, заврши. Брзо ми прелата, сакам уште.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Прејака епизодава,ке умрам вака чекајки еднаш неделно,мачење е :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom