Фан Клуб: Јувентус

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Незнам, за мене секогаш имал некоја срекна ѕвезда :icon_mrgr:
Ми текнува даде гол против некој од маливе екипи и Бранко вика: Јувентус води 1:0, тоа е мајсторот на фудбалската играааа, Винченцо Јакинтаааа!!! :pos: До денес денес се смееме за тоа со другарот што ја гледавме утакмицата :D
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Јакинта прва асоцијација голот против Челзи втората против Уса на Светско и радувањето на двата гола :cuc:.Додека играше првата сезона беше тоа што моментално ни треба.Откако се повреди и паузираше па пак се поврдуваше па сето тоа у круг го изгуби осетот...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Јас мислам Конте за 2 сезони ке не напушти дај боже да се лажам, ама не се плашам бидејќи 1000000% сум убеден дека Недвед ке предземи сигурен сум дека го спремаат за тренер толку време секако со право на повелкување како директор
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Слика од Касерес. :(
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Gianluigi Buffon
My stats after Bologna-Juventus 0-2 – source OptaPaolo:
- I’ve kept my 12th clean sheet in Serie A this term – a league-high so far.

- I made 2 saves vs Bologna, 58 overall in Serie A this season.

- I’ve conceded 0.67 goals per game in the league this term (18 in 27 games), the best average in Serie A so far amongst ‘keepers with at least 3 apps.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.164
Еден од оние фудбалери што оставаат срце на терен, тоа се виде против Милан кога сите беа изморени од играњето во ЛШ, само Мартин трчаше ко коњ. Ќе се врати брзо, максимум 30 дена ќе го нема, таман за крајните натпревари ќе се врати (y)
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Gianluigi Buffon
My stats after Bologna-Juventus 0-2 – source OptaPaolo:
- I’ve kept my 12th clean sheet in Serie A this term – a league-high so far.

- I made 2 saves vs Bologna, 58 overall in Serie A this season.

- I’ve conceded 0.67 goals per game in the league this term (18 in 27 games), the best average in Serie A so far amongst ‘keepers with at least 3 apps.

Абе стар бил Буфон,треба да седне малце на клупа,не е тоа што беше...:tapp: :facepalm:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
I ako pisete deka bufon treba na klupa star bil da ne vi porasne kurot?Toa sto iskomentiravme deka ne ni e jasno zosto mnogu pati od eden mocan sut protivnickite igraci postignuvale gol nitu ednas nikoj go nemal spomnato buffon vo los kontekst.Site nie sme svedoci na negovite kvaliteti i sme nenormalno srekni sto takva licnost kako Gigi e del od nasiot tim veke 11-12 sezoni i nikoj nitu ednas ne rekol los zbor za nego.Zosto obozavate da isprevrtuvate zborovi ne mi e jasno.. da mu se zgadi na covek.(n)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Џорџо се повредил, изгледа ја напушта репрезентацијата...Да се надеваме дека ке биде спремен за Баерн :confused:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
I ako pisete deka bufon treba na klupa star bil da ne vi porasne kurot?Toa sto iskomentiravme deka ne ni e jasno zosto mnogu pati od eden mocan sut protivnickite igraci postignuvale gol nitu ednas nikoj go nemal spomnato buffon vo los kontekst.Site nie sme svedoci na negovite kvaliteti i sme nenormalno srekni sto takva licnost kako Gigi e del od nasiot tim veke 11-12 sezoni i nikoj nitu ednas ne rekol los zbor za nego.Zosto obozavate da isprevrtuvate zborovi ne mi e jasno.. da mu se zgadi na covek.(n)
Никој не испревртува зборови,после дуелот со Сампдорија вакви беа коментарите,врати се на тие страни ќе видиш,да не цитирам сеа мислења.Имаше и членови кои викаа и дека Сторари требал да брани,Буфон бил во лоша форма,затоа што примил два гола од Икарди итн.Сфаќам гнев,револт заради резултатот,али да го кривиш Буфон заради пресвртот на Самдорија,во меч каде што Јуве имаше еден куп шанси,а нападот не искористи ништо од тоа ми е nonsense.
Башка никого не именував во постов,ниту пак се сеќевам кој членови ги имаа напишано постовите(ме мрзи да барам мислења си знаат они),али како што гледам си се пронашол во тие.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.164
Да не сакате јас да ви ги најдам членовите што го праќаа Буфон на клупа...? Чисто онака да видиме кој јадел :гомце::icon_lol:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Никој не испревртува зборови,после дуелот со Сампдорија вакви беа коментарите,врати се на тие страни ќе видиш,да не цитирам сеа мислења.Имаше и членови кои викаа и дека Сторари требал да брани,Буфон бил во лоша форма,затоа што примил два гола од Икарди итн.Сфаќам гнев,револт заради резултатот,али да го кривиш Буфон заради пресвртот на Самдорија,во меч каде што Јуве имаше еден куп шанси,а нападот не искористи ништо од тоа ми е nonsense.
Башка никого не именував во постов,ниту пак се сеќевам кој членови ги имаа напишано постовите(ме мрзи да барам мислења си знаат они),али како што гледам си се пронашол во тие.
Da i jas bev vo tie, rekov deka buffon ne zasluzuva ni vo peskara da brani a kamoli vo Juve.:гомце:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom