Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.373
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
јас јас, саканиот е Близнак :cenzura:
Аха, вие значи ко овие двајца (само таа Близнак, тој Стрелец):love::love:



И кога подобро ќе размислам, само Стрелец умее да излезе на крај со Близнак, ви честитам! (y)
--- надополнето: 12 март 2013 во 21:51 ---
Иди удави се додека имаш време со комбинацијава:pos:
Леа, ова е астролошки совршена комбинација, ко ти со Бик.
Спротивни се, но совршено се надополнуваат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Незнам кои се совршени комбинации но со Бик дефинитивно не сме. Со Вага сме одлични :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Јарец и стрелец, некој се согласува а ? :D :D
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Незнам кои се совршени комбинации но со Бик дефинитивно не сме. Со Вага сме одлични :)
Што си во хороскоп :icon_mrgr: па да си одговараш со вага претпоставувам би требало да си водолија како што имам читано за хороскоп на вага најмногу и одговара водолија а на водолијата исто така вага :icon_mrgr:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.730
Поени од реакции
4.481
Оние што се скорпија според мене се најитри луѓе, за се имаат однапред 2 чекори испланирано. Тешко е да ги зафркнеш :)
Не е тешко ако испланираш три чекори однапред :sneaky:
Е сега колку има способни да планираат три чекори однапред е друго прашање ;)

П.С Не е проблем шкорпија да зафркнеш проблемот е како да се спасиш од одмаздата, а можеш да бидеш сигурен дека шкорпијата нема да спие навечер додека не се одмазди :cautious:
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
Majk Tajson e rak vo horoskop,mnogu emotivna i neagresivna licnost.Nekako ova tolkuvanjevo sprma horoskopski znak mi e povrsno.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.942
Поени од реакции
18.653
Majk Tajson e rak vo horoskop,mnogu emotivna i neagresivna licnost.Nekako ova tolkuvanjevo sprma horoskopski znak mi e povrsno.
Мајк Тајсон неагресивен?:icon_lol: Тука и Кличко може да се додаде, и он е рак, но исто и еден голем мозок ко Никола Тесла. :) Раковите најемотивни се, ради тоа се и најагресивни, се си земаат при срце.:) Според некои извештаи на ФБИ најголемиот дел од криминалците, особено оние кои се уапсени за убиство или се сериски убијци се ракови. :) Втори се биковите.:)
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
To za Majk Tajson go kazav so ironija.Normalno deka e agresiven kinit usi so zabi ko ke e naluten.:mad: Poentata mi bese nemozis nikogo da procenis samo po astroloskiot znak. Evo na primer imam drugar vo horoskop Oven ,pogolem papucar nemam sretnato.Veke go proglasija papucar godine pa neli ovnite se agresivni svoeglavi i neznam so .:)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.942
Поени од реакции
18.653
Не сме се разбрале. Ако човек е емотивен не значи дека не може да биде агресивен. А и генерално познато е дека оние најповлечените ако ги нагазиш и ако продолжиш да ги газиш реагираат најгадно кога ќе почнат да реагираат.:)

Е сега за овните. Прво не можеш само по главниот знак да анализираш човек, веројатно постојат и други аспекти. Ако се генерално своеглави не значи дека се такви на сите полиња, кога станува збор за љубов и емоции и доста наивни се, а претпоставувам твојов познаник се заљубил? Инаку од мои искуства со нив се супер луѓе и најдобри другари.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Раковите најагресивни ?


Како овен не се согласувам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom