Фан Клуб: Јувентус

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Дефинитивно...Тука е вашата шанса по мене....Баерн ако изигра писхички стабилно и мушки што се вика(ко против Реал лани) тешко да не пројдете...

Меѓутоа од друга страна и мал пад во играта Јуве сум сигурен дека ќе го искористи...Ја мислам дека е целосно изедначен дуел.
Истото го кажав сабајлево овде, психата е најважна и ќе има многу провокации, одвај го чекам дуелот Лихштајнер-Рибери.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Тоа беа други времиња јасза оваа сезона ти правам муабет. :)
--- надополнето: 16 март 2013 во 16:27 ---
Matthaus: Juventus može osvojiti Ligu Prvaka

Lothar Matthaus tvrdi da ako Juventus pobjedi Bayern Munchen onda će oni osvojiti Ligu Prvaka nakon njihovog četvrtfinalnog izvlačenja.

"To će biti vrlo zabavna utakmica dva tima, ne vidim Bayern kao favorit, pošto Juventus koji sam ja vidio u Ligi Prvaka protiv Celtica je veoma jak za mene."

"Antonio Conte je dobro instalirao pobjednički mentalitet u svoje igrače. Ako ne pretrpe težak poraz u Munchenu, onda se mogu i kvalificirati na novom Juventus Stadionu koji gura tim naprijed sa svojom strašću."
"Bayern ima više iskustva, ali tokom 180 minuta ovo je samo mala prednost. Ako Juventus odigra savršenu utakmicu u Njemačkoj i prođe dalje, oni će osvojiti Ligu Prvaka, jer entuzijazam i samopouzdanje će biti visoko."
Матеус е никој и ништо во Баерн после фудбалската кариера.Одеше контра Баерн и сега не го почитува никој од управата,а и навивачите исто.

Ајде денес победите,ве имам на ливче.И баш да ја видам одбраната,на едно ливче ги имам Болоња максимум еден гол да стават.:icon_mrgr:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Матеус е никој и ништо во Баерн после фудбалската кариера.Одеше контра Баерн и сега не го почитува никој од управата,а и навивачите исто.

Ајде денес победите,ве имам на ливче.И баш да ја видам одбраната,на едно ливче ги имам Болоња максимум еден гол да стават.:icon_mrgr:
Вака ги уплати заради муабетот денекса ? :pos: (y)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.165
Матеус е никој и ништо во Баерн после фудбалската кариера.Одеше контра Баерн и сега не го почитува никој од управата,а и навивачите исто.
Стварно ова...? o_O. Како бе така, дечкото беше еден од најдобрите, само заради него ми е криво што1999 го изгубивте финалето, за никој друг. Најголема грешка му беше на Хицвилд што го извади 40 годишниот Матеус во финалето :(, затоа и изгубија.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Некои зборат за дуелот со Баерн, некои за вечерашниот дуел, но јас сакам да кажам нешто во врска со Дерби Ди Италија односно против Интер .. Е вака сега, бидејќи дербиво го играме 4 дена пред епскиот дуел со Баерн, јас би ја седнал цела прва постава на трибини (ни на клупа не би ги ставил) за да се одморат :icon_lol: Би излегол со овој состав

-----------------Анелка Кваљарела

Де Чеље -----------------------------------Исла
------------Џакерини-Погба-Падоин

-------------Пелусо-Мароне-Касерес

------------------------Сторари
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Некои зборат за дуелот со Баерн, некои за вечерашниот дуел, но јас сакам да кажам нешто во врска со Дерби Ди Италија односно против Интер .. Е вака сега, бидејќи дербиво го играме 4 дена пред епскиот дуел со Баерн, јас би ја седнал цела прва постава на трибини (ни на клупа не би ги ставил) за да се одморат :icon_lol: Би излегол со овој состав

-----------------Анелка Кваљарела

Де Чеље -----------------------------------Исла
------------Џакерини-Погба-Падоин

-------------Пелусо-Мароне-Касерес

------------------------Сторари
За против Интер мислам дека не треба да се преопторварува Погба и Касерес,недај боже ќе се повредат,не вреди :cool:
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Нема лабаво против интер, мора да се испадне со најдобриот состав, и да следува одмазда за поразот од првиот дел на сезоната .
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.165
Некои зборат за дуелот со Болоња, некои за Интер, некои за Баерн... а јас се прашувам со кој тим ќе излезиме против Пескара на 07-04-2013 ?!?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Padoin, Vidal, Pirlo, Marchisio, Peluso; Vucinic, Giovinco

Стартниот состав. Мора да се игра претпазливо.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Овој Буфон под хитно да се продаде !!!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.165
Буфон подобро реагираше од најдобрите дефанзивци што некогаш зачекориле на зелениот терен :cuc:. Дајте видео уште еднаш да го видиме стартот на ЏИЏИ!!!

Второ да продолжиме вака и ќе си дојде резултатот. Зарѓанине во напад под итно да се вадат!!!
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Аман више , Вучинич и Џовинко сезонава најмногу натревари стартуваа во нападот мислам, а изгледаат ко првпат да играат заедно... (n)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Неможеш да играш фудбал со противник на кој не му е до фудбал и гледа како да задржи време. Како викаат, за танго се потребни двајца, а овде едниот не знае да го игра тангото. Сега да им понудат на Болоња вака да заврши натпреварот, веднаш ќе потпишат со двете раце и нозе, да им е**м скапаниците:mad:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ahhh be Giovincooo!

Na vakvi utakmici , treba da se iskoristuva se!!!

Ajde IN : QUAGLIARELLA i GIACCHERINI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom