Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Nekoj da mi predlozi od kaj mozam da nabavam kreatin RAZOR 8 osven getready zashto tamu nema veke 2 meseci nema ni da ima izgleda pozz i fala odnapred
во GET READY стига RAZOR 8 наредната недела...
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 02:40 ---
Па види побарај на youtube Barstarzz или Calisthenics Kingz и ќе видиш луѓе со 10 пати бољи тела од овие на видеово, сaмо на игралишта вежбаат. Повеќето се црнци, има и по некој белец што е набацан :).

И сеа ако им ги видиш телата, иако се ripped, маса имаат итн.., сепак не може да се мерат со некое тело на боди билдер што вежба со тегови. Еве Ханибал пример, вежба од 90та, и ова му е максимумот, не да не изглеа добро, али спореди го со еден Мајк О'Хрн на пример и разликата е огромна. Сакам да кажам и не е толку недостижно неговото тело ако ги имаш правите гени, начин на вежбање, чиста исхрана итн.
Јас мислам дека не се работи само за добри гени, начин на вежбање и чиста исхрана, не ме зезај цел ден се убиваат од вежбање и да се со толку мускулна маса и таков процент на BF е невозможно да е природно, кој сака нека каже ама јас не им верувам дека се natural.
 
Член од
13 јуни 2012
Мислења
28
Поени од реакции
3
во GET READY стига RAZOR 8 наредната недела...
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 02:40 ---

na 19 dekemvri koga prv pat s e javivi trebashe da stignat narednata nedela i preku glava mi e veke so ovoa lazenje i so ovija fori na granica bil kamionot cekal na odobruvanje od ministerstvo za zdravstvo pa neznam shto drugo veke sekoja nedela koga se javam mi vikaat da se javam narednata ke imalo itn itn ILI IMA ILI NEMA 3 nema
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
епа иди во србија или во бугарија купи си...
толку ли не сваќаш дека сменет е законот и огромна е процедурата сега.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
a neshto da mi predlozite kako zamena slicno,zamena bash za ovaj teshko ama jbg predlozete nekoj i link od kaj moze da go poracam
А шо си се запнал за то Разор8, не е нешто посебно. Незнам зошто толку го барате го имам пробано и нема некој ефект голем. Ако сакаш да имаш сила поарно оди земи си од тие сините апој и крцкај :). Не шала настрана али веќе не би зел такви работи како Разор8, Џек3д, единствено малку го иам осетено Хорсот али мн го оскапеа и не вреди да се фрла толку пари за таква работа. Терај со обичен монохидрат и земи си додаток коефеин апчиња за да имаш сила. Моментално јас земам и монохидрат и етил естер. Ги имав и двата едниот го начекав ефтино и го зедов и ги терам двата. Можеби не ми е паметно што ги терам двата креатини али тој етил естерот го имам за 2 месеци, а монохидрат имам уште за 16-18дена.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Nekoj da mi predlozi od kaj mozam da nabavam kreatin RAZOR 8 osven getready zashto tamu nema veke 2 meseci nema ni da ima izgleda pozz i fala odnapred
Razor 8, не е креатин. Тоа е pre workout формула. На пазарот постојат неколку слични призводи од други марки.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Па види побарај на youtube Barstarzz или Calisthenics Kingz и ќе видиш луѓе со 10 пати бољи тела од овие на видеово, сaмо на игралишта вежбаат. Повеќето се црнци, има и по некој белец што е набацан :).

И сеа ако им ги видиш телата, иако се ripped, маса имаат итн.., сепак не може да се мерат со некое тело на боди билдер што вежба со тегови. Еве Ханибал пример, вежба од 90та, и ова му е максимумот, не да не изглеа добро, али спореди го со еден Мајк О'Хрн на пример и разликата е огромна. Сакам да кажам и не е толку недостижно неговото тело ако ги имаш правите гени, начин на вежбање, чиста исхрана итн.
http://www.youtube.com/watch?v=poV3gfxuZH8 glej go malio Mother Russia
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Хах јак е, aли тело - просек, нозе - нема :D
Па и Анибал има chicken legs.
Повеќето гимнастичари со мала специјализација ќе можат да го прават тоа што Ханибал го прави.
За телото, јас не сум видел таков christmas tree back кај натурал.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Хах јак е, aли тело - просек, нозе - нема :D
Од шо мака сите се силите со тие нозе?
Реално е добро да има одредена мускулна маса на нозе, али ко ќе ги видам билдериве со нозе ко трупци ми се гади. Не можи ни фармерки да си најде ниту ништо. Јас нозете ги форсирав порано ко тренирав кошарка и накрцав добра мускулна маса на нив со што сум пишман сега. Фармерки горе во струкот ти се таман, долу квадрицепсот не го собира во нив, и ајде два броја поголеми, а горе мотај каиши. :facepalm:
Напрај тело ти ко овај на видеото или ко Ханибал, верувај дека никој нема да те праша после то оти не си ги вежбал нозете.;)
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 15:41 ---
Од русите што вежбаат на вратило го поштовам Алексеј
Алексеј не е Street Workout, тој е билдер. Ретко гледам билдери да се креваат на вратило, сум го гледал и Фил Хит, али Алексеј некако ко да замре малку последава година или јас не сум во тек со него. Оти тој на 20 години беше огромен, HGH му имаја давано уште во мајчиното млеко ;)
Очекував многу повеќе од него, не само натпреварување во Јуниори во Мр. Олимпија, туку да го видевме до Cutler, Heath и компанија :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Од шо мака сите се силите со тие нозе?
Реално е добро да има одредена мускулна маса на нозе, али ко ќе ги видам билдериве со нозе ко трупци ми се гади.
Со слаби нозе и слабо јадро реално еден бодибилдер е само шоумен, нема реална сила да заврши некоја корисна работа да гурне да подигне некоја тежина пример плус тоа далеку понестабилен е со толкава маса сконцентирана во горниот дел на телото а слаби нозе. Реално смешно е кога некои во теретана од ден во ден мандаат тегови на бицепс гураат на гради 100-ка, а на чучањ неможат ни упола да дигнат, па носат широки тренерки и летоска на +40. Мислам дека под услов да си доста чист и ако складно ги развиваш нозете заедно со листови природно неможе да изгледаат лошо. Друга приказна е ако останатите мускулни групу заостануваат или пак некој е 20% БФ па нозете му се како трупци...
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 16:27 ---
Алексеј не е Street Workout, тој е билдер. Ретко гледам билдери да се креваат на вратило, сум го гледал и Фил Хит, али Алексеј некако ко да замре малку последава година или јас не сум во тек со него. Оти тој на 20 години беше огромен, HGH му имаја давано уште во мајчиното млеко ;)
Очекував многу повеќе од него, не само натпреварување во Јуниори во Мр. Олимпија, туку да го видевме до Cutler, Heath и компанија :)
Алексеј мислам дека има проблеми со доведување на себеси во состојба спремна за на сцена, дефинитивно ја има масата но кога станува збор за чистината и кондицијата на сцена секогаш ја кикснува работата. Инаку мој фаворит од Олимпија 2012 дефинтивно беше Кај Грин штета што не ја зема титулата, во феноменална форма излезе плус е неверојатна личност и карактер
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
3.278
Од шо мака сите се силите со тие нозе?
Реално е добро да има одредена мускулна маса на нозе, али ко ќе ги видам билдериве со нозе ко трупци ми се гади. Не можи ни фармерки да си најде ниту ништо. Јас нозете ги форсирав порано ко тренирав кошарка и накрцав добра мускулна маса на нив со што сум пишман сега. Фармерки горе во струкот ти се таман, долу квадрицепсот не го собира во нив, и ајде два броја поголеми, а горе мотај каиши. :facepalm:
Напрај тело ти ко овај на видеото или ко Ханибал, верувај дека никој нема да те праша после то оти не си ги вежбал нозете.;)
Па и ја се слагам, не треба да се трупци, али да се во склад со останатиот дел од телото, плус тоа за сила sajSiGa што кажа. А и тоа што викаш дали нема да ме праша, па баш ако си развиотка ќе боде очи ако имаш chicken legs.
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
Многу мразам луѓе што животот го учат од интернет, што немаат свое его, а истите ти продаваат муда за бубрези , а во животот не направиле ниту 0,01 % резултат. Значи биди си свој , креирај сам во животот, тоа е успехот. Понекогаш незначи дека ако дигаш голема тежина дека повеке ке се развиеш, тоа на мене го имам осетено. Кога вежбам со помала тежина и не се замарам имам подобри резултати. Суплементи не пиам, се хранам со месо и салати, а склекови секој ден кога ке станам од спиење 3х20 комада. Тоа е тоа. ако грешам нешто нека ме корегира некој, и не само барајте влакно у јајце во текстовите што ги пишуваме ебаве лугето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom