Far Cry 3

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Мн ѕверска игра, ја играв кај другар, штета што имам крш пц и не ми ја фаќа. Кој има јак пц нека ја симне, нема да зажали. :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Единствен сум што играва му сецка на се најслабо? Освен резолуцијата другото е се буквално на минимум

Конфигурација :

i7 2600k 3.4ghz
8gb DDR 3
Nvidia 560 GTX 1gb ram
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Единствен сум што играва му сецка на се најслабо? Освен резолуцијата другото е се буквално на минимум

Конфигурација :

i7 2600k 3.4ghz
8gb DDR 3
Nvidia 560 GTX 1gb ram
аман :eek: барај друг крак како е можно да ти сецка
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
аман :eek: барај друг крак како е можно да ти сецка
Финтата е што без разлика дали е на ultra или low, фрејмот кога стојам во место и се вртам наоколу не паѓа под 30. Проблемот настанува кога се движам брзо(трчам) или најчесто кога возам автомобил со што ненормално почнува да кочи на секои 3-4 секунди.

Неможев на нет да најдам некој со проблем ко мојов, инаку го имам најновиот пач. Ќе проблам да ја реинсталирам ама не верувам дека тоа ќе го среди проблемот.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Другар има иста конфигурација и воопшто не му сецка. :/
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Другар има иста конфигурација и воопшто не му сецка. :/
Good to know, ќе ја реинсталирам деновиве па ќе пишам тука дали се средил проблемот. Некој во меѓувреме ако имал вакво нешто нека сподели искуство
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
На некој начин успеав да го средам сецкањето (под 35fps не паѓа), со тоа што играта ја уклучувам преку .exe file наменет за directX 11

d3_11fc3 мислам се викаше фајлот. Прво што помислив е дека имам нешто проблем со directX 9, меѓутоа други игри не ми заебаваат... како и да е веројатно и него ќе го преинсталирам/апдејтувам за некој ден.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Една од најдобрите игри за 2012 ако не и најдобра (y).Играта е перфекција, почнувајки од гласовите на карактерите(најдобриот негативец досега Ваа, и уплашениот Џејсон :D),па со гејмплејот,графиката а споредните мисии и даваат малку рпг карактер што е во секоја смисла позитивно.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Некој да не најде крак за мулти плеер да се игра? Јас одамна ја завршив и се комплетирав и собрав освен првиот реликт за кој не ми дава влез у пештерата сега.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
топ е играта :D ваас е многу хардкор напраен :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Конечно имам време и ја инсталирав денеска, ја играм на Ultra сетинзи, закон е :D
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Конечно имам време и ја инсталирав денеска, ја играм на Ultra сетинзи, закон е :D
Кога ќе бидеш кај пештерата кај пријателите, ѕирни си на нет како да го најдеш тој артефактот зашто после амин. Мене само тоа ми остана, друго се комплетирав.
Ти пишувам за да не се нервираш одпосле како мене :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom