Економски факултет (reloaded)

Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Пред 2 години јас имав таква задача на втор колоквиум, и нам демонстраторот ни кажа дека тоа нема да се падне, а го имаше, значи ако имаш време, вежбај и од нив.

Меѓународни финансии - Дали професорот или асистентот имаат спомнато некое можно отворено прашање за вториов кол? И да не знае некој колку ќе бидат? :)
Лани имаше ако се растури еврозоната и во неа останат само Гер. Фран. и Холан. ати ако имаш 100.000 евра, дали ќе ги чуваш како евра или ќе ги конвертираш во некоја друга валута. И зошто?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Да не има некој од постариве колеги овде ако знае да ми даде било какви информации околу дипломската работа.. Кога обчино се пријавува, дали прво се пријавува на студентски или треба кај проф, , и како оди цела таа процедура на пријавување, одбрана и сл???Ако може подетални информации...Било што и да пишете би било од помош.:) Поздрав
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Некој што полагал Осигурување да ми каже како да го спремам.Колку и која теорија да учам?Какви задачи?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Да не има некој од постариве колеги овде ако знае да ми даде било какви информации околу дипломската работа.. Кога обчино се пријавува, дали прво се пријавува на студентски или треба кај проф, , и како оди цела таа процедура на пријавување, одбрана и сл???Ако може подетални информации...Било што и да пишете би било од помош.:) Поздрав
Прво треба да се договориш со професорот (можеш за тоа кога сакаш), откако ќе ја напишеш ја носиш на проверка кај него, па после со некој формулар носиш два или три примероци на студентски и кешираш некое евро, мислам дека за пет кредити во зависност од која квота си. Па на студентски проверуваат дали ги имаш сите пријави, ако е се ок, ти даваат датум за бранење, така некако :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Со коj памет го преместиле Статистика на 15ти?!?!? Се поклопува со Макроекономиjа! Коj ги одредува термините?
Има све да им ебам...
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
Каде може да се најде новата програма за предмети по смерови ??? Може некој да ми ја прати ? ФАЛА
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Дали ќе се најде некој најљубезен колега/колешка од дисперзираните во Струга, да каже колку страшно било, фискален и монетарен систем на ЕУ? Мала помош не е на одмет :love:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Може некој да ми објасни како одат изборните предмети? На пример сакам да земам Англиски летен семестар да не се замарам многу многу ама предметот го нема во водичот ни во понудените од зимски и летен и сега кога може да се земе? :/
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Дали ќе се најде некој најљубезен колега/колешка од дисперзираните во Струга, да каже колку страшно било, фискален и монетарен систем на ЕУ? Мала помош не е на одмет :love:
Нема да е страшно, професорот увек вади убави прашања. Треба логика да, ама бар се убави за одговарање. :)
Обрни повеќе внимание на презентациите и (ако имаш) белешки од час, скрипта читни ја ако нешто не ти е јасно.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Дали Трговско право попушта за еден поен ако ти фали за повисока оценка или пак треба да се направи нешто плус за да ја добиеш повисоката оценка ?

Иначе имате Трговско резултати на зефир.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Дали Трговско право попушта за еден поен ако ти фали за повисока оценка или пак треба да се направи нешто плус за да ја добиеш повисоката оценка ?

Иначе имате Трговско резултати на зефир.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Како иде тоа плаќањето за потпис знае некој??Каде се носи тоа уплатницата??
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Може некој да ми го прати распоредот за полагање математика?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom