Снег

Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Оваа година снегот во Охрид не заглавил на патарина, уредно си платил на Ацо 1 евро. :P
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ocekuvav temata da izleze :) :)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
кажувате дека на фб пишувале статуси за снег, а вие бетер од децана в градинка сте :icon_lol: колку сте само радосни дека заврнало снег....................................
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Кај мене(идризово,скопје) нема снег,ама дува и Е ЕБЕНО ЛАДНО.Подобро снег да паднеше
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
кажувате дека на фб пишувале статуси за снег, а вие бетер од децана в градинка сте :icon_lol: колку сте само радосни дека заврнало снег....................................
Zasto da ne se pisuva vo temava? Naslovot e "Sneg", ne spamirame po 300 temi.

Inace ostar e studov, ne me cudi sabajle vo Skopje da e natrupano.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ми причинува голема среќа коа заврне снег.Му се радувам како мало дете,тој момент е маѓепснички тој занес додека на топлата кожа ти се лепат снегулки :) Кога е ладно многу,обично не врне снег...коа е посвежо тогаш врне.Во Берово имам најава дека има ниски појави на снег во мали количини како сол во зрно :D
 
А

Атомската мравка

Гостин
Значи најубаво чуство ми е кога се шетам додека паѓа снег или пак дожд, или пак седиш дома на топло а преку прозорец гледаш како убаво си врне снег по можност и да натрупа малце повеќе па бели улици каде се покриваат недостатоците и ѓубрето по улиците едноставно најубаво :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Значи најубаво чуство ми е кога се шетам додека паѓа снег или пак дожд, или пак седиш дома на топло а преку прозорец гледаш како убаво си врне снег по можност и да натрупа малце повеќе па бели улици каде се покриваат недостатоците и ѓубрето по улиците едноставно најубаво :)
Али уште ,,поубо" е наутро ко че станиш во затоплена соба, а знајш надвор шо те очекува додека го чекаш автобусот за на факултет
 
А

Атомската мравка

Гостин
Али уште ,,поубо" е наутро ко че станиш во затоплена соба, а знајш надвор шо те очекува додека го чекаш автобусот за на факултет
Од ладно не се плашам ќе се наоблечеш и таман е, ама мразот е ептен зафркнат тоа е лошо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.452
Поени од реакции
109.387
Сега за сега нема снег во Скопје но се надевам дека во наредниве денови ќе падне снег и ќе го држи до крајот на зимата. Снегот ни е и те како потребен на сите, малку да не освежи и да се прочисти воздухот, се угушивме во смог.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Zasto da ne se pisuva vo temava? Naslovot e "Sneg", ne spamirame po 300 temi.

Inace ostar e studov, ne me cudi sabajle vo Skopje da e natrupano.
не ви личи на годините толку да се радувате за снег :X3: за секоја снегулка гледаш над 500 мислења.
темава сигурно тој што ја отворил бил четвртоодделенец.....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.287
Zasto da ne se pisuva vo temava? Naslovot e "Sneg", ne spamirame po 300 temi.

Inace ostar e studov, ne me cudi sabajle vo Skopje da e natrupano.
Уште го нема тој сув студ како предвесник на снегот, ветеров што коси прави надвор да не се седи :D А и да падне нема да се фати пошто улиците се мокри од дождот.
Гледам сабајле Водно има снег од средно до врвот, кај и да е и нас ќе не покрие.
Се е спремно за санкање :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
не ви личи на годините толку да се радувате за снег :X3: за секоја снегулка гледаш над 500 мислења.
темава сигурно тој што ја отворил бил четвртоодделенец.....
Ok, koga ke mu dadam na deteto da jade i ke go legnam ke dojdam na temava da se poraduvam.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
не ви личи на годините толку да се радувате за снег :X3: за секоја снегулка гледаш над 500 мислења.
темава сигурно тој што ја отворил бил четвртоодделенец.....
Што ни се курчиш бе, ние четвртоодделенци, а ти петтоодделенец и готово јак си така? :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom