Фан Клуб: Јувентус

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
За добар џио е добар, али за предобар не е.. За џабе дрибла, се бори кога не дава голови.. Он е НАПАЃАЧ и задолжен е за постигнување ГОЛОВИ !! Не ме интересира колку се залага или дрибла , него задача му е да ги тресе противничките мрежи... Затоа ни фали КЛАСА напаѓач каде што нема да дрибла и да шутира туку да дава ГОЛОВИ !!
Ко ти да си некој фактор па не те интересирало дали он се залага или не.Стварно сте чуднии.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Сега слушам дека Марота изјавил дека не се заинтересирани за Дрогба туку нивна цел бил Освалдо од Рома. Епа затоа со години и години ќе нема кој да даде гол на вакви мечеви како вчера со Нордсјиланд. ОСВАЛДО БЕ!!!
Овој Марота е или глуп или чорапите му смрдат. Кога ќе свати дека со купување на напаѓачи во Серија А екипи нема да го најде она што му треба на Јуве, светска класа напаѓач? Такви едноставно нема во Италија моментално а играчи како Освалдо Јуве веќе има 3-4 во својот тим и со нив кинеме нерви веќе подолго време. Од каде потребата да се потрошат пари на уште еден во низата флопови?
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
А бе Освалдо не дека е некоја класа,туку мислам дека добро би се снашол во Јуве ако веќе планираат Матри и Кваљарела да ги продаваат.Значи според мене Освалдо е ок но само ако се доведе уште еден далеку поквалитетен шпиц.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
А бе Освалдо не дека е некоја класа,туку мислам дека добро би се снашол во Јуве ако веќе планираат Матри и Кваљарела да ги продаваат.Значи според мене Освалдо е ок но само ако се доведе уште еден далеку поквалитетен шпиц.
Aко мислат да продолжат да носат такви просеци воопшто нека не продаваат никој за да го заменат со ист играч. Преку таквото ми е од политиката на Марота да даде 30+ милиони за 2 просека а да не купи еден светска класа напаѓач кој ќе му носи успеси на тимот неколку години. Па моронот за играч кој е на Јуве плати 12 милиони (Џовинко) и после некој ќе ме убедува дека добро работел.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.645
Марота рече дека заинтересирани за Освалдо и Љоренте ( Вториов е подобар според мене :) )
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Полека бе смирете се уште 9 бод асе во игра не паничете за 2 недели ќе ги наполниме на Данците :))
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.119
Поени од реакции
6.773
Полека бе смирете се уште 9 бод асе во игра не паничете за 2 недели ќе ги наполниме на Данците :))
така е,со данците 3 бода,потоа со челзи и шахтар уште 2 = 5..........таман се ??
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Клучот ке биде во Торино со Челзи, а на Шахтјор таму ке му шибнеме гол од слободен и ке се браниме т.е. ке победиме, мои претпоставки.
А сега со Норсјеланднњеље мора да се победи дома инаку вени си сечам! :mad:

A да, без Пепе ништо не прајме во ЛШ :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Кој фактор е Пепе за во ЛШ бе не ме заебавај... Нас ни треба класа напаѓач алоо разбирате ли, ни требаат напаѓачи со гол чувство, да знае да реши натпревар без разлика дали имал 18 или 38 години, ни треба напаѓач ко Дрогба, ко Дел Пиеро, да да убаво прочитавте ДЕЛ ПИЕРО, каде што 1 слободен удар е доволен за победа...



 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Марота рече дека заинтересирани за Освалдо и Љоренте ( Вториов е подобар според мене :) )
Љоренте е во проблеми до гуша со статусот во тимот моментален, се поради тоа што не сака да продолжи договор... така да, не би било тешко да го ангажирате, посебно ако успеете во ЛШ понатака да продолжите :sneaky:
 
F

FuckYouAll

Гостин
Пепе ко ќе се вратит ќе бушит по десната страна, иначе Лихт и Касерес за дриблање ботој се, Исла не го рачунам пошо не е во форма а и незнам како играт пошо го немам гледано.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
А бре за моментално ви велам дека Пепе фали, барем со него ке ги победивме на Норсејјеландање.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.832
Поени од реакции
2.697
Изгледајте ги овие 25 минути,нема да зажалите
Дури и зборот Легенда е мал за се што направил Дел Пиеро за Јувентус,во најкризните и во најдобрите моменти правеше покољ на терен.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Protiv Catania vo Nedela ( 12:30 ) vo Massimino !

Odime na pobeda , Bendtner i Pogba bi trebalo da startuvaat od 1'.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom