Фан Клуб: Јувентус

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Убеден сум дека Бендтнер ќе го оправда првотимскиот статус ..
и да не го оправда не ќе се смени нешто,ќе чекаме Пирло или некој друг од средината од прекин да ја решат. Џовинко и Матри почнаја на нерви да ми одат.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.184
Поени од реакции
6.850
Убеден сум дека Бендтнер ќе го оправда првотимскиот статус ..
сигурно ќе освежи нешто,не е екстра класа,но висок,робусен,доста подвижен и не се штеди на моменти......нека добие шанса од првата минута па нека докажи дали е донесен само колку да пополнува место.....има и искуство,не знам зошто досега не заиграл од прва минута воопшто

за утре кој игра в кладилница може слободно ГГ да ја пиши - 99,9% (y)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
сигурно ќе освежи нешто,не е екстра класа,но висок,робусен,доста подвижен и не се штеди на моменти......нека добие шанса од првата минута па нека докажи дали е донесен само колку да пополнува место.....има и искуство,не знам зошто досега не заиграл од прва минута воопшто

за утре кој игра в кладилница може слободно ГГ да ја пиши - 99,9% (y)
1 - 3 точен резултат.

А, да со пресврт
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.285
Поени од реакции
86.165
Легротаље и Алмирон играат во Катанија (y). Да очекуваме позитивен резултат :icon_mrgr:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
и да не го оправда не ќе се смени нешто,ќе чекаме Пирло или некој друг од средината од прекин да ја решат. Џовинко и Матри почнаја на нерви да ми одат.
еее ја кога зборев за Џовинко дека нее јуве матријал сите ме критукувавте ... сеа вие истите што свршававте на Џовинко плукате по него .... уште неможам да прежалам 11 мил за кускуле дадовме :(
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Убеден сум дека Бендтнер ќе го оправда првотимскиот статус ..
Неговата висина е идеална за топките кои ги упатува Пирло, високи за на нога, и колку да е лош сигурно нема да биде полош од она што го изигра Матри. Против Нортсјеланд со Вучинич функционираа одлично, и најверојатно поради тоа ќе стартуваат заедно со Вучинич на утрешниот натпревар.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Лани Елија дебитираше против Катанија на гости, знајме како помина:свиркам:
И да 1-1 заврши утакмицата, Красич не спаси:D Пред се тој резултат беше заради Монтела, одлично беа поставени играчите на Катанија.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.355
Поени од реакции
16.860
Џовинко е супер, знае да помине чоек, незгоден е за чување, има добар пас дриблинг комплетен фудбалер е НО ми иди на нерви кога е себичен и кога љуфка пред гол се др е добро затоа требаше да си го оставиме SS на лева страна во 4-3-3 ама ајде тоа е.

Бендтнер мислам дека е мн потценет, искрено не мие гјале што правел во Арсенал,Сандерленд битно ми е што прави сега а сега тренира се труди и трча. во ЛШ некни даде убинствен пас долу на Исла и потоа трчаше како луд до нашиот шеснаесетник и назад. Има добар пас,висок,силен, брз, има дриблинг заслужува шанса и мислам дека ке го биде
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Џовинко е супер, знае да помине чоек, незгоден е за чување, има добар пас дриблинг комплетен фудбалер е НО ми иди на нерви кога е себичен и кога љуфка пред гол се др е добро затоа требаше да си го оставиме SS на лева страна во 4-3-3 ама ајде тоа е.

Бендтнер мислам дека е мн потценет, искрено не мие гјале што правел во Арсенал,Сандерленд битно ми е што прави сега а сега тренира се труди и трча. во ЛШ некни даде убинствен пас долу на Исла и потоа трчаше како луд до нашиот шеснаесетник и назад. Има добар пас,висок,силен, брз, има дриблинг заслужува шанса и мислам дека ке го биде
Кога Раниери го користеше Џовинко како крило, Џовинко изјавуваше дека најидеална позиција за него е втор напаѓач. Еве сега игра на таа позиција, и искрено сметам дека засега не ги исполнува потполно очекувањата кои се чекаат од него.

Доста е себичен, наместо да дрибла, да се прави ѕвезда и да ги претрчува другите, треба повеќе да мисли да ги проигра слободните играчи околу себе. Забележувам дека често пати пробува да ги изведе финтите што ги правеше маестро Дел Пиеро, и најчесто греши во тоа имитирање, бидејќи Дел Пиеро е еден и единствен, и во моментов Џовинко не е ни четвртина од она што беше Дел Пиеро, тоа е факт.

За Бендтнер се сложувам. Можеби не е класа напаѓач, но заслужува да добие шанса да игра повеќе, да се вклопи. Друго е на тренинг, друго е на официјален натпревар. Со оглед на тоа во каква форма е Матри.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.355
Поени од реакции
16.860
Кога Раниери го користеше Џовинко како крило, Џовинко изјавуваше дека најидеална позиција за него е втор напаѓач. Еве сега игра на таа позиција, и искрено сметам дека засега не ги исполнува потполно очекувањата кои се чекаат од него.

Напати себичен, наместо да дрибла, да се прави ѕвезда и да ги претрчува другите, треба повеќе да мисли да ги проигра слободните играчи околу себе. Забележувам дека често пати пробува да ги изведе финтите што ги правеше маестро Дел Пиеро, и најчесто греши во тоа имитирање, бидејќи Дел Пиеро е еден и единствен, и во моментов Џовинко не е ни четвртина од она што беше Дел Пиеро, тоа е факт.

За Бенднер се сложувам. Можеби не е класа напаѓач, но заслужува да добие шанса да игра повеќе, да се вклопи. Друго е на тренинг, друго е на официјален натпревар.
Дел Пиеро нема да се роди повеќе Дел Пиеро Џовинко никогаш нема да биде ама дека е талентиран и фудбалер од повисока класа е. Дека е себичен, дрибла и сака да се издвои како индивидуалец тоа го знаеме пробва да ни докажи нешто ама го прави тоа на лош начин но тоа е мое мислење.

Бендтнер е човекот кој од мали години беше означен како напаѓач кој ке биде светска класа и искрено во Арсенал беше сметан како таков постигнуваше голови, пасови, асистенции ама сето тоа залудно се додека не го седна Венгер и човекот изгуби мотивација и прекина да игра па да се глупира ама ич не ме интересира што правел таму да бидам искрен ама да не заборавиме дека е 24 години и дека е малд а сеуште има мн да потполни од тој потенцијал. Со правилен меџаер и добри шанси мислам дека ке испадни тоа што ни треба


мене срцето ме боли за Боакје дека го пуштија за позајмица тоа дете е злато требаше него на клупа со прва постава против тимови како Катанија,Каљари и во Купот него Матри и Квајарела.

Матри неможи да игра во ваква тактика и во оваа формација мн експерти кажаа лани дека на Матри маката е тоа што мн конте го тера да трча а со тоа се преморва и пред гол ја губи цела концентрација.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.285
Поени од реакции
86.165
Чувството кога Џовинко го споредувате на некој начин со Дел Пиеро :sick::facepalm:. Џио ти се класичен себичњак, знае да издрибла, некако ќе се ослободи од играч, ама СЕБИЧЊАК со тапија!!! Доста правевме муабети за него. Тоа што Боакие е испратен на позајмица е добра работа, и правилен избор на тренерот. Треба прво искуство да стекне, па потоа ќе си дојде на своето место.
За денешниов натпревар се надевам дека Бендтнер ќе шибне некое голче ( со глава :icon_lol: ) , па почесто да го гледаме на терените. А башка да видиме како ќе се покаже и Погба.

Легендата си ја заврши неговата работа, сега на ред е ние да ја завршиме (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom