Евтини авионски карти

Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Има со croatia airlines.

http://www.croatiaairlines.com/
--- надополнето: 9 октомври 2012 во 08:48 ---

Во зависност кој датум бараш картите варираат, во секој случај од Софија би ти била најефтина варијанта.
Само ме интересира отприлика по колку се не е важно за кој датум ако знаеш од колку се пиши
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Само ме интересира отприлика по колку се не е важно за кој датум ако знаеш од колку се пиши
Варираат во цена од зависност на датумот и дестинацијата и тоа многу?
До Гвадалхара е една, до Акапулка е друга цена. Ако одиш за Божиќ и сакаш да букираш пред два дена е една цена, додека за време на мртва сезона и ако букираш пред 5 месеци друга цена..

Ако сакаш цена тогаш е од 800 до 2000 евра повратна карта до Мексико.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Варираат во цена од зависност на датумот и дестинацијата и тоа многу?
До Гвадалхара е една, до Акапулка е друга цена. Ако одиш за Божиќ и сакаш да букираш пред два дена е една цена, додека за време на мртва сезона и ако букираш пред 5 месеци друга цена..

Ако сакаш цена тогаш е од 800 до 2000 евра повратна карта до Мексико.
Фала многу тоа ми беше важно да знам отприлика како се движи цената а ми треба до мексико :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас гледам тука цени за низ Европа најмногу, а мене ми треба за Африка.
Имено, планираме пат догодина ова време, станува збор за Република Зелен Рт, односно Cape Verde, па ако некој има идеа каде може да се најде нешто по нормална цена, на пример, по повеќето страни цените се околу 3000 евра. Датумите се фиксни, повратна карта секако, чекање по аеродроми не е проблем.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.026
Поени од реакции
1.282
Јас гледам тука цени за низ Европа најмногу, а мене ми треба за Африка.
Имено, планираме пат догодина ова време, станува збор за Република Зелен Рт, односно Cape Verde, па ако некој има идеа каде може да се најде нешто по нормална цена, на пример, по повеќето страни цените се околу 3000 евра. Датумите се фиксни, повратна карта секако, чекање по аеродроми не е проблем.
Едино да видиш со Austrian Airlines,Turkish Airlines...Ама и мене цените што ми излегоа одат во тој опсег..
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Едино да видиш со Austrian Airlines,Turkish Airlines...Ама и мене цените што ми излегоа одат во тој опсег..
Да, а кога ќе видиш дека до Лисабон да леташ е некои 300 евра, а од таму до островите е исто, 350-400 евра, друга е математиката. Огромна е разликата во цена!!
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Јас гледам тука цени за низ Европа најмногу, а мене ми треба за Африка.
Имено, планираме пат догодина ова време, станува збор за Република Зелен Рт, односно Cape Verde, па ако некој има идеа каде може да се најде нешто по нормална цена, на пример, по повеќето страни цените се околу 3000 евра. Датумите се фиксни, повратна карта секако, чекање по аеродроми не е проблем.
Пробај со www.airarabia.com , имаат летови од некои дестинации низ Европа до Африка, а кога веќе еднаш ќе стасаш до таму, можеш со некои нискобуџетни да се префрлиш на Зелен Рт.

Egypt

Kenya

Nigeria

Morocco

South Africa

Tunisia

 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Tranquilis

Ако некој резервирал лет преку Wizzair, и плаќал со “банковен налог“ т.е. преку банка да сподели дополнителни трошоци во банката?
Околу 20 евра помалце ми искача преку банка ако плаќам отколку преку Виза/Мастер картичка т.е. онлајн.

Е сега да не се плаќа нешто плус у банка (верувам се плаќа), па ме интересира колку би чинтело.

Фала :)
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Преку банковен налог не се плаќа на банката ништо, разликата е тоа што трансакцијата трае околу 3-4 дена. т.е. парите ќе легнат на сметката на Wizzair по неколку дена.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
На другарче мое му треба карта за Брисел, знае некој евтини летови каде можам да најдам? Thx
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
На другарче мое му треба карта за Брисел, знае некој евтини летови каде можам да најдам? Thx
Преку Софија со wizzair, преку Солун со ryanair.
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
ako mozi nekoj da mi kaze kako najeftino do paris. od 25 26 27... da se vrakam 02.03 za nova godina.

fala
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Некој да не знае како да ставам пари на wizz акаунт за да не плаќам такса за резервација???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom