Евтини авионски карти

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Гледам само за Европа, за Канада некоја понуда има?
Прекуокеански нискобуџетни летови не постојат.

Izvinete so prasuvam ako e veke odgovoreno ama hitno mi e ne mozam da baram niz stranite od mobilen sum... Za Ljubljana ima nesto povratna i kako idat cenite? Fala mnogu :)
А јас колку пати ќе пофторам, кога прашувате за цени посочете ги датите за кога ви треба цени.Бидејќи тоа не го направи ќе ти кажам отприлика според моменталните цени од страната. Види го линкот имаш промотивни летови за 10 ноември до 16 декември некаде по 99 евра повратна карта. http://www.adria.si/sl/novice/2012/pri-nas-niste-le-prtljaga-ze-od-99/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Прекуокеански нискобуџетни летови не постојат.



А јас колку пати ќе пофторам, кога прашувате за цени посочете ги датите за кога ви треба цени.Бидејќи тоа не го направи ќе ти кажам отприлика според моменталните цени од страната. Види го линкот имаш промотивни летови за 10 ноември до 16 декември некаде по 99 евра повратна карта. http://www.adria.si/sl/novice/2012/pri-nas-niste-le-prtljaga-ze-od-99/
Izvini drugar, ne pratev, moja greska, znaci za slednen mesec mi treba, eve sega ke si vidam. Fala :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Како да ставам пари на виз акаунтот за да ги избегнам давачките за резервации и плаќање преку картичка која за двајца чини 2500 денари.

На англиската верзија на сајтот пишува дека минимум уплата е 300 евра, меѓутоа кај нас не пишува ништо.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Денеска на маил ми стигна следното

Dear Passenger,

Airlines, including Wizz Air, have experienced overcrowded aircraft cabins in recent years owing to excessive numbers of bags being brought on board. Not only does this result in an unpleasant onboard experience, but it also results in significant delays, inconveniencing all passengers.

To address this issue we have been trialling an innovative cabin baggage policy, introducing 2 types of cabin baggage, since the beginning of August. Following the positive outcomes of the trial, Wizz Air will roll out this policy across its network from 24 October 2012. The one cabin bag per passenger policy will remain unchanged.

Wizz Air hopes that this new cabin baggage policy will incentivise passengers to bring smaller bags on board the aircraft. With fewer large items, the cabin will be less crowded, the onboard experience will be improved and Wizz Air’s solid on-time performance will be maintained for the benefit of all passengers.

Wizz Air expects to derive cost-savings from this initiative. Fewer bags mean less fuel spend, which helps Wizz Air to keep fares low every day. For new bookings on flights departing from 24 October, all Wizz Air fares will be discounted by €5* to share the expected cost savings with our passengers.

(*Minimum discounted total price is €8.99 one-way, inclusive of taxes and maximum booking fee. Large cabin bag and checked-in bag are subject to additional fees.)

So what are the two types of cabin bags?

1. Small cabin bag:
If your cabin bag is of size 42x32x25cm or smaller it can be taken on-board free of charge. A school backpack or laptop bag that fits under the seat in front of you would typically meet this requirement.
2. Large cabin bag:
If your cabin bag is larger than the dimensions of a small cabin bag, you can take it on-board for a €10 online fee, which you can choose to pay when booking your flight or add it to your booking at a later stage. Your large cabin bag still needs to fit easily into the overhead compartments of the cabin and so it should be no larger than 56x45x25cm (IATA standard size)


The fee for a large cabin bag is €10 if you pay online before you travel. Wizz Air encourages all passengers to decide about the bag type they wish to carry at home and purchase this option online up to 3 hours before departure. If you pay at the airport, the fee is €20 at check-in or €30 at the gate. Purchase online in advance and save 50% or more!

The new cabin baggage policy will apply to all flights booked on or after 4 October 2012 for travel from 24 October 2012 onward. If you booked a flight before 4 October 2012, you may take a large cabin bag on-board free of charge.

The policy already applies to flights between Katowice and London Luton and will continue to apply without interruption.

This new policy is not applicable on flights to and from Ukraine, with the exception of Budapest-Kiev and London Luton-Kiev. This policy does not apply to flights operated by Wizz Air Ukraine (WAU).

For more information about this new policy, please visit wizzair.com .

We look forward to seeing you on your next flight!

Дали пример ова значи дека бидејќи летот ми е на 16 ноември, дека треба да ја платам таа такса од 10 евра за Large Cabin Bag?Малку ме буни оваа полиса...Јас картата ја купив пред 2 месеци скоро и сега ме интересира дали јас треба да плаќам за ова
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Денеска на маил ми стигна следното
Дали пример ова значи дека бидејќи летот ми е на 16 ноември, дека треба да ја платам таа такса од 10 евра за Large Cabin Bag?Малку ме буни оваа полиса...Јас картата ја купив пред 2 месеци скоро и сега ме интересира дали јас треба да плаќам за ова
Не треба да плаќаш ништо бидејќи „If you booked a flight before 4 October 2012, you may take a large cabin bag on-board free of charge.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
И ја исто така го протолкував ама не бев сигурен...
Слободно биди раат, немаш гајле.
А и јас бев зафатен до вчера, го стокмив тоа попустот на цела мрежа.. =)
А да, и го опраивме банк трансферот и останатите опции. Требаше малку да ги масирам, ама завршија работа.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Слободно биди раат, немаш гајле.
А и јас бев зафатен до вчера, го стокмив тоа попустот на цела мрежа.. =)
А да, и го опраивме банк трансферот и останатите опции. Требаше малку да ги масирам, ама завршија работа.
Уф супер тогаш мирна глава :) Море стегај ги таму нека ги исправаат грешките чим они незнаат сами да ги средат :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Tranquilis гледам ти си најинформиран тука дали ќе може да одговориш на моето претходно прашање?

Како да ставам пари на виз акаунтот за да ги избегнам давачките за резервации и плаќање преку картичка која за двајца чини 2500 денари?

На англиската верзија на сајтот пишува дека минимум уплата е 300 евра, меѓутоа кај нас не пишува ништо.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
може некој да ми каже колку чини отприлика повратна карта до мексико?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.842
Поени од реакции
5.121
Мора да ги пофалам Визер и ТАВ. Летот за Лондон вчера доцнеше 5 саати поради технички проблеми со авионот, ама тие пратија веднаш нов авион од Будимпешта и на секој патник му дадоја ваучер за храна и пиење.Се измалтретиравме малку, ама сепак безбедно пристигнавме во Лондон. (y)
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
За Дубровник некој лет дали има сега за брзо?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Нема од Скопје за Дубровник, дури ни преку Јат
Има со croatia airlines.

http://www.croatiaairlines.com/
--- надополнето: 9 октомври 2012 во 08:48 ---
може некој да ми каже колку чини отприлика повратна карта до мексико?
Во зависност кој датум бараш картите варираат, во секој случај од Софија би ти била најефтина варијанта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom