Евтини авионски карти

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
А дали е можно со виз аир да се патува поврзано меѓу 1 града. Јас би сакал на пример Букурешт до Венеција и од Венеција до Скопје во ист ден и дали се гарантира за одржување на летовите и слично?
--- надополнето: 28 септември 2012 во 00:45 ---
П.С. има многу грешки во имињата на градовите и аеродромите низ европа на македонската верзија на сајтот на виз аир
Ако мислиш на принцип connecting flights тоа не важи за Визер.Картите си ги купуваш онака како се назначени на страницата и евентуално ако поврзуваш летови треба сам да си ги ускладиш.За гарантирање на летови, обично Визер не ги откажува летовите бар до сега такви скандали немале, ако откажат летови обично тоа го објавуваат како соопштение на страната, последен пат такво нешто имаше пред 1 година за некој лет во Полска после тоа не. За редовност, тоа е тешко прашање ако мене ме прашуваш ова е донекаде релативно.Некогаш летовите се во минута точни, некогаш стигнуваат 5 минути покасно а највише што сум видел да касни е 1 саат.Обично каснат онаму каде што немаат своја база.Бидејќи за Скопје ќе се има сопствена база, неверувам дека ќе има каснења, и да има повеќе од 1 саат неверувам...Во секој случај за тие пари мислам дека се е во граници на нормалноста. Рајанер што некои ги фалат, јас имам еден куп луѓе што се жалат од нивната услуга. Додаден скандал е 2та лета од Шпанија и другиот незнам кај беше, сред лет снемале гориво па принудно слетале.Освен тоа пред неколку дена Рајанер го откажа ненадејно летот од Хрватска до Шведска. Такви пропусти од типот на гориво и сл кај Визер немало до сега
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Мене ме интересира тоа зошто од Букурешт авионот слетува во 07.15 а за акопје полетува во 08.30. Дали би можел да стасам да се прекачам?
Ух ова е малку деликатно прашање.Незнам што да кажам...Ако авионите на Визер се точни во Букурешт или бар малку каснат можеш да го фатиш...Оди на страната на аеродромот во Букурешт и спореди го времето на полетување и слетување на летовите што те интересираат со времето на летови од страната на Визер ако се совпаѓаат тогаш би требало да е ок
 
Член од
19 април 2012
Мислења
8
Поени од реакции
2
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
А зошто Визар го укина банковниот трансфер на плаќање на авио билетите?? Исто укинато е и плаќане преку Визаир акаунтот?? Или пак јас не можам да се снајдам. Сега врти сучи мораш да платиш со мастеркард или виза и да дадеш дополнителни 1000 ден, што всушност е и повеќе од повратната карта :eek:
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
А зошто Визар го укина банковниот трансфер на плаќање на авио билетите?? Исто укинато е и плаќане преку Визаир акаунтот?? Или пак јас не можам да се снајдам. Сега врти сучи мораш да платиш со мастеркард или виза и да дадеш дополнителни 1000 ден, што всушност е и повеќе од повратната карта :eek:
Bank transfer-от не е укинат.
Wizz Air account-от е таму пред се за агенции - има минимум сума која треба да се уплати за да може да се користи.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Bank transfer-от не е укинат.
Wizz Air account-от е таму пред се за агенции - има минимум сума која треба да се уплати за да може да се користи.
Како не е укинат банковниот трансфер кога немам сега опција да го изберам еве ќе видиш на сликава која ќе ја прикачам. Исто нема опција да се избере Визар акаунт. Има можност само за виза и мастеркард картичка, еве види самиот
wizz.JPG
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Како не е укинат банковниот трансфер кога немам сега опција да го изберам еве ќе видиш на сликава која ќе ја прикачам. Исто нема опција да се избере Визар акаунт. Има можност само за виза и мастеркард картичка, еве види самиот
Прегледај го приврзокот 50006
Мислам дека таа опција им е достапна сега само на регистрирани агенции кои продаваат карти за Визер.Мислам дека на тоа мислел..Баш видов и кај мене сега и таа опција и кај мене ја нема.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Јас пробав да резервирам за една другарка вчера од Букурешт до Париз и опцијата Визз акаунт ја имаше. Еве и сега проверив и сеуште ја има на таа релација. Можда само за летовите од Скопје да е укината.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Како не е укинат банковниот трансфер кога немам сега опција да го изберам еве ќе видиш на сликава која ќе ја прикачам. Исто нема опција да се избере Визар акаунт. Има можност само за виза и мастеркард картичка, еве види самиот
Прегледај го приврзокот 50006
Благодарам за screenshot-от.

Симптомот се појавува само на летови од Скопје, каде основната цена е во македонски денари.
Можно е да има врска со воведувањето на денарот како валута.

Работам на случајот.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Благодарам за screenshot-от.

Симптомот се појавува само на летови од Скопје, каде основната цена е во македонски денари.
Можно е да има врска со воведувањето на денарот како валута.

Работам на случајот.
Исто ако можеш некогаш интервирај и за погрешно напишаните аеродроми...Едноставно грдо стои а башка што е неточно
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Исто ако можеш некогаш интервирај и за погрешно напишаните аеродроми...Едноставно грдо стои а башка што е неточно
Ако не ти е проблем, те молам сподели ја листата на погрешно напишани аеродроми и предлозите за исправка, па ќе ја проследам до вистинското место.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Гледам само за Европа, за Канада некоја понуда има?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Ако не ти е проблем, те молам сподели ја листата на погрешно напишани аеродроми и предлозите за исправка, па ќе ја проследам до вистинското место.
Не е никаков проблем, ова се следните погрешни напишани аеродроми.

Лонтон Латон е моментално а треба Лондон Лутон.

Знам дека имаше грешка и со Милано но изгледа тоа го исправиле.Исто приметив дека не сите делови од страната се преведени.

Преводот би бил отприлика вака. Градот во твојот џеб! Претвори го твојот телефон во личен туристички водич


Аеродромски паркинг, Заштеди и до 60% резервирај веднаш!



Wizz резервирано седиште



Гаранција за одложување лет (не сум многу сигурен но отприлика така некако).

Овие можеби не се приоритетни забелешки но сепак викам да ти ги пишам. Друга работа што приметив чудна е што во следниот дел на вебстраната цените за летовите од Скопје се испишани во GBR односно британска фунта.Тоа ми дојде необично...Сепак сметам дека цената е логично или да биде во денари бидејќи може во денари да се плаќа или во крајна линија во евра.



Ова се тие позабележителни аномалии.Се надевам дека ќе се средат.Мислам дека имаше и други ситни грешки но тоа ќе седнам повторно убаво ќе разгледам и ако најдам ќе те известам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Izvinete so prasuvam ako e veke odgovoreno ama hitno mi e ne mozam da baram niz stranite od mobilen sum... Za Ljubljana ima nesto povratna i kako idat cenite? Fala mnogu :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom