Фан Клуб: Јувентус

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.119
Поени од реакции
6.773
мое мислење кој треба да биде во стартната постава во нападот за секој поважен натпревар

 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Isla igral 90 ' protiv Ekvador , a Vidal na krajot na mecot dobil crven karton , znaci nema da igra protiv Argentina vo Sreda , i ke se vrati vo Torino :cool:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.647
http://www.thickaccent.com/2012/10/12/bulgaria-vs-denmark-1-1-highlights-goals-video-world-cup-qualifier/

1:27 е голот на Бендтнер. Мислам дека треба да му се даде шанса на човекот барем со помалите екипи кога играме. Знам дека со нозете е сакат и ретко погодува, ама со глава дечкото е ѕвер. Многу често погодува од нафрлени топки.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
http://www.thickaccent.com/2012/10/12/bulgaria-vs-denmark-1-1-highlights-goals-video-world-cup-qualifier/

1:27 е голот на Бендтнер. Мислам дека треба да му се даде шанса на човекот барем со помалите екипи кога играме. Знам дека со нозете е сакат и ретко погодува, ама со глава дечкото е ѕвер. Многу често погодува од нафрлени топки.
Ја закова..
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Прво помислив дека е големо како цела трибина, додека не ги видов дечките што го држат.... ипак не е мал.... овие нашиве не ми текнува да извадиле поголем за ил капитано ....
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Messi nakon utakmice protiv Urugvaja:
''Kopirao sam Pirla!''
Argentinski nogometaš Lionel Messi je jučer na takmici protiv Urugvaja postigao gol iz slobodnog udarca, nakon utakmice priznao je da je inspiraciju pronašao u Pirlu.
''Vidio sam da se živi zid sprema na skok pa sam odlučio isprobati Pirlov slobodnjak koji je izveo protiv Siene.''
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
http://ekipa.mk/News.aspx?newsId=11969

Пичка бе матер му ебам крвта негова струмичка !!! Еве доказ дека намерно доби жолт колку за да биде одморен против Јуве ...
Имаш нешто против струмичка крв ? o_O ... кажи си слободно де... тука можеби не пишуваме на струмички дијалект но ќе се изненадиш колку струмичани не има.... повеќе од пола сме струмичани на фан клубот.... така да пази со коментарите :)
Инаку за жолтиот картон , значи ако Пандев сака да одмара за со Јуве , зошто би чекал 93 минута? не е по логично во 50,60... баш во 90 ? Друга работа Пандев е КАПИТЕН , значи треба да има некаков авторитет кај судиите, и да прокоментира нешто на главниот судија е нормално... секој капитен на било кој тим, се толерира за приговор до некаде, а Пандев дали еднаш двапати реагираше цела утакмица, така да непотребно од судијата ... Пандев не верувам да очекуваше жолт картон по приговор, ако сакаше намерно ќе фаулираше, ќе скршеше нога... така да ми нема многу логика дека е намерно...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.464
Поени од реакции
5.509
Имаш нешто против струмичка крв ? o_O ... кажи си слободно де... тука можеби не пишуваме на струмички дијалект но ќе се изненадиш колку струмичани не има.... повеќе од пола сме струмичани на фан клубот.... така да пази со коментарите :)
Инаку за жолтиот картон , значи ако Пандев сака да одмара за со Јуве , зошто би чекал 93 минута? не е по логично во 50,60... баш во 90 ? Друга работа Пандев е КАПИТЕН , значи треба да има некаков авторитет кај судиите, и да прокоментира нешто на главниот судија е нормално... секој капитен на било кој тим, се толерира за приговор до некаде, а Пандев дали еднаш двапати реагираше цела утакмица, така да непотребно од судијата ... Пандев не верувам да очекуваше жолт картон по приговор, ако сакаше намерно ќе фаулираше, ќе скршеше нога... така да ми нема многу логика дека е намерно...
Можеби договорот бил ако утакмицата е веќе изгубена и нема повеќе шанси за да се оди понатаму Пандев да добие жолт картон.......
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.647
Забележав на ЈувеБалкан ставиле слики од постарите играчи на Јувентус. Фудбалериве се легендарни :D











Старите добри времиња :icon_mrgr:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Пандев е КАПИТЕН , значи треба да има некаков авторитет кај судиите, и да прокоментира нешто на главниот судија е нормално... секој капитен на било кој тим, се толерира за приговор до некаде, а Пандев дали еднаш двапати реагираше цела утакмица, така да непотребно од судијата ... Пандев не верувам да очекуваше жолт картон по приговор, ако сакаше намерно ќе фаулираше, ќе скршеше нога... така да ми нема многу логика дека е намерно...
Зошто Дел Пиеро нема добиено црвен поради приговор? Или Занети? Или Џерард? Овие се светлосни години пред Пандев, па еве да го земеме капитенот на Удинезе, Ди Натале? Зошто тој никогаш не добива црвен за приговор? Зошто само Пандев добива црвени заради приговор, и во Наполи со Јуве во Суперкупот, еве и во репрезентација? И после се некој друг му е виновен. Веројатно треба да си го смени начинот на приговарање.

А тоа дека доби црвен објективно гледано,е за да одмора за со Јуве, тоа е видливо од авион. Независно која минута го добил црвениот. Тој ќе одмара ЦЕЛ ЕДЕН НАТПРЕВАР. Да добиеше црвен за фаул, како и како, ама за приговор во 90 минута, тоа е ептен очигледно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom