Фан Клуб: Јувентус

F

FuckYouAll

Гостин
Ебати навивачите, цела вечер ја заебаја, на почетокот мислев дека стримот нечинит и зато не се слушат публиката, ама после слушнав некој од тренерите се дереше:facepalm:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Има некаде официјално да се прочита што е со навивачите ? Зошто се протестира... демек скапи картите? Тоа ли е вистинска причина? ЛШ додуша за 50 евра никој не ти дава да гледаш у живо... незнам шо да кажам, може да протестираат на друг натпревар, ЛШ се враќа во Торино по долго време.. лош тајминг...
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
I sum go zaboravil i Marotta i nemu da mu ebam toa klosharot...

Sekogash ke ne boli glavata so Matri Vucinic Quagliarella Giovinco..

Abe tiee dobri igraci se , ama za Champions treba drugi , gledate VAN PERSIE rastura , a kaj nas edna utakmica ke igraat dobro , posle TRI LOSHO.

I NE ZNAM DALI VIDOVTE - LICHSTEINER I VIDAL ama u kakva KRIZA se coece , TOLKU SLABI ne sum gi gledal nikogash , dali e toa shto igraat vo Champions , ama ne se tie koi shto jas gi znam.

Vucinic igra kurtashak , shto saka si prai , Matri SHTO GOL NE REALIZIRASHE :mad::mad: , i samo edno POZITIVNO neshto imashe PIRLO vo kornerot so asistencijata i ubavata realizacija na Bonucci :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Хм, не знам за другите ама овие Дентињо, Даглас Коста и Тешеира а и овој Миктариан како и да е ги скаутира пола Европа, ако памтиш едно време Фергусон за малце не го донесе Коста. Нема везе две победи од преостанативе мечеви ве оправаат.
Aбе ОК, тие можеби се добри играчи ама тоа не го менува фактот дека се второкласни. Кога ќе споредиш какви бразилски играчи доаѓале во Европа, Роналдињо, Роналдо, Ривалдо, Кака, Пато итн овие се гола вода. Не сум компетентен по прашањево ама на Фергусон сигурно му била намерата да пополни дупка на клупата:)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
реален исход,никој не ја заслужи победата..........ЛШ не е Калчото,4-5 лига по јачина во светот,треторазредни екипи да ги газиш под нозе 90 - минути.........

вечерашниот меч го сметав за тест дали Јуве е способен да настапува барем на домашен терен како што настапува во Калчото......ќе види мака за пласман понатаму,ништо не е изгубено,но шансите се значително намалени.........
No way bro, и те како заслужи Шахтјор да си отиде со полн плен...
 
F

FuckYouAll

Гостин
И на Вучинич се по список да му ебам, многу топки заеба во последно време.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еден релиабилен англиски новинар што има погодено доста трансфери уште пред да искочат на вести ко готови, вели дека Љоренте е ваш во јануари, освен ако не ви го счопа некој у последен момент нели, ама се е договорено наводно.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
И на Вучинич се по список да му ебам, многу топки заеба во последно време.
Што сакаш бе вчера му било роденден а балкански менталитет се начукало како стока сигурно и сеа денес утакмица не ме јеби ,може и другиве биле кај него на роденден па се здрвиле па затоа ваква игра иначе Пирло асистенција за гол , асистенција до маркизио за 100% шанса а овој се исра, друго а и 2-3 лоши паса се на се по Пирло неможе да се плука други се виновниците а еден од најголемите е Карера затоа што го играше прв состав феноменалниот , маникенот , инвалидот МАТРИ. Се освен победи понатака во сите мечеви не ги вади !
 
F

FuckYouAll

Гостин
Што сакаш бе вчера му било роденден а балкански менталитет се начукало како стока сигурно и сеа денес утакмица не ме јеби ....
Не само денес, почна уште против Челзи, многу слаб е на моменти.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Eve eden tekst od JuventusHr poubavo i potocno nemozese da se napise :) Valjda kje razberete ne mi se preveduva :D
FC Juventus HR
Realno ljudi su nas razvalili, ali kao što sam napisao i poslije meča sa Fiorentinom ove utakmice svima dobro dođu, od onih navijača koji čim pobijedimo nekog sa 2 gola razlike pišu dajte Rela ili Barcu da igramo, do trenera koji trebaju da vide da ovdje ima još dosta posla! Ja sam i juče pisao po raznim stranicam posvećenim Juventusu da je Shaktar zeznuta momčad! Inače sve ekipe sa prostora bivšeg SSSR su takve, pogotvo oni koji igraju već par godina skupa! Pazite šta vam kažem ovaj Shaktar će namučiti i Chelasa, ali ne želim da se vrijeđa i jedan igrač! Pošto vidim da su instant navijači već počeli, jer to su isti momci koji su se vratili nakon 2-0 u Londonu, i to su isti momci koji su pobijedili Romu za vikend! Sjetite se samo koliko su nas puta ucinili ponosnim, želim da vjerujem da je ovo samo bi loš dan, i loše psihički spremljena ekipa koja kao da je već vidjela pobjedu prije meca, što se moglo zaključiti i po borbenosti! Nikad manje pritiskma nismo pravili! Znam a i vi znate šta će im tek Conte reći i raditi na trenizima, i iz ovoga ćemo izaći samo jači, budite sigurni! Ja samo kažem nemojte puno letjeti kako u seri A tako i u Evropi sve je ovo dio sazrijevanja ekipe!
Forza Juve, uvijek i zauvijek :))
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.138
Поени од реакции
714
Извинете што налетувам туку така во форумот , но играчи кој 47 меча(ако е точно бројката) немат пораз дали е правилно да се навредуват толку ......... ај ние играчите на Милан но вие ... поз чекам да ги поминеме групите и ви и Милан за доброто на Сериа А , да не се случи догодина да имеме само 2 екипи во елитата.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Извинете што налетувам туку така во форумот , но играчи кој 47 меча(ако е точно бројката) немат пораз дали е правилно да се навредуват толку ......... ај ние играчите на Милан но вие ... поз чекам да ги поминеме групите и ви и Милан за доброто на Сериа А , да не се случи догодина да имеме само 2 екипи во елитата.
Во право си, многу се залетавме и сега и нерешено во ЛШ ни паѓа многу тешко, инаку инстинктивно се вреѓа веднаш по мечот, честа практика...до утре сите ќе се оладиме. У недела ќе ги правиме богови по победата од 4-0 со Сиена , јебига...
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 01:04 ---
Еден релиабилен англиски новинар што има погодено доста трансфери уште пред да искочат на вести ко готови, вели дека Љоренте е ваш во јануари, освен ако не ви го счопа некој у последен момент нели, ама се е договорено наводно.
хехе, Англиски новинар , реалибилен... во ред , имаше еден Италијански новинар и Шпански исто така кој погодиле се живо и диво до тогаш , па погрешија летово кога рекоа дека Љоренте е 100% играч на Јуве и веќе потпишал ... А и со батко Марота никогаш не се знае , едното око му гледа лево , другото на десно , опасен тип... :)
П.С дај боже да биде така, оти губам трпение чекајки еден од 4ца напаѓачи да влезе во форма... Љоренте из д мен 4 ас
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Во право си, многу се залетавме и сега и нерешено во ЛШ ни паѓа многу тешко, инаку инстинктивно се вреѓа веднаш по мечот, честа практика...до утре сите ќе се оладиме. У недела ќе ги правиме богови по победата од 4-0 со Сиена , јебига...
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 01:04 ---

хехе, Англиски новинар , реалибилен... во ред , имаше еден Италијански новинар и Шпански исто така кој погодиле се живо и диво до тогаш , па погрешија летово кога рекоа дека Љоренте е 100% играч на Јуве и веќе потпишал ... А и со батко Марота никогаш не се знае , едното око му гледа лево , другото на десно , опасен тип... :)
Абе сеа како сакате, овој прв кажа дека РвП иде во Јунајтед кога сите мислеа дека е дојден кај вас, а и од кај знаеш, може во последен миг се премислиле вашите што не значи дека не биле во право тие двајцата.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Juve TI AMOOOOOOOOOOOOOOO :love:

Погба треба малце повеќе да игра Видал нека одмара неколку натпревари ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom