Фан Клуб: Јувентус

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Тој Јуве беше од втората половина на 90тите и беше најдобриот Јуве во историјата на клубот на секој план
Средниот ред од 90тите Конте, Давидс, Дешамп и пред нив Зидан можи 90 минути да му ја скрие топката на Барса.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
Тој Јуве беше од втората половина на 90тите и беше најдобриот Јуве во историјата на клубот на секој план
Точно е ова,ама овај Јуве со едно или две засилувања во нападот има потенцијал да стани најдобриот Јуве во историјата.Млад тим се и уиграни,најдоброто допрва доаѓа
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
ццц како навиваат навивачите на Дортмунд на гостински теран, а нашите се караат за транспаренти на домашен терен :mad:
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
109
Поени од реакции
185
и нашите беа такви во Лондон...а за тоа што се случи вчера ги подржувам потполно... карта за полупразната источна трибина чинела 100-120 евра... ма дај не е ова полуфинале , а знаејќи го менталитетот на италијанциве кои преферираат повеќе фудбал пред тв екран отколку на стадион ги добивме полупразните трибине на Јувентус арената ...

Чисто за споредба на натпреварот против Рома од влезници се заработиле околу 1.5 милиони евра , а против Шахтјор приближно исто со 10тина илјади публика помалце. Па нека се запрашаат од управата што би преферирале повеќе , полни трибини и навивање како што сме навикнале минатата цела сезона и оваа во првенството или летаргична атмосфера како синоќа како да се игра натпревар во Копа Италија против Арецо. Не дај Боже тие 2-3 милиони евра заработка плус однапред планирани од натпреварите во ЛШ да ги коштаат испаѓање од групите и десет пати поголеми загуби. Да се разбереме , огромна е разликата од играње пред полни и празни трибини, огромна психилошка предност е тоа за играчите и притисок за противниците.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
и нашите беа такви во Лондон...а за тоа што се случи вчера ги подржувам потполно... карта за полупразната источна трибина чинела 100-120 евра... ма дај не е ова полуфинале , а знаејќи го менталитетот на италијанциве кои преферираат повеќе фудбал пред тв екран отколку на стадион ги добивме полупразните трибине на Јувентус арената ...

Чисто за споредба на натпреварот против Рома од влезници се заработиле околу 1.5 милиони евра , а против Шахтјор приближно исто со 10тина илјади публика помалце. Па нека се запрашаат од управата што би преферирале повеќе , полни трибини и навивање како што сме навикнале минатата цела сезона и оваа во првенството или летаргична атмосфера како синоќа како да се игра натпревар во Копа Италија против Арецо. Не дај Боже тие 2-3 милиони евра заработка плус однапред планирани од натпреварите во ЛШ да ги коштаат испаѓање од групите и десет пати поголеми загуби. Да се разбереме , огромна е разликата од играње пред полни и празни трибини, огромна психилошка предност е тоа за играчите и притисок за противниците.
нели тие карти ги купила некоја компанија за да ги продава поскапо... значи сите карти биле купени
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
109
Поени од реакции
185
нели тие карти ги купила некоја компанија за да ги продава поскапо... значи сите карти биле купени
не знам баш за тоа ...

знам само дека сезонска карта за ултрасите (јужна и северна трибина) чини 320 евра, а картата за истата трибина за вчерашниот натпревар била 85 евра ...
 
A

apidrone

Гостин
И ја нешо разбрав друга страна купувала карти баш кај шо било празно..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Yesterday Andrea Agnelli was clear: "The fans are an important and fundamental, are
an integral part of our social life. The ticket prices, yes, they were expensive, but were not as high as in other games of the cartel '. A helping hand that no one will tighten. Juve policy is very clear: the
stage as a theater, a small theater and aimed at an elite public, able to spend a lot, the ultras in corners and confined in the plans for the club to an increasingly marginal role. And 'Turin, it seems London: England have done so. Can like it or not, but it's choices and so far the numbers (attendance and collections) have rewarded the company line. This project is not in question: the line is drawn, it will go on like this. Then there are the ultra, which at the Juventus
Stadium have always behaved very well, which really are the twelfth man on the field, that they feel put in a corner by their own club. Emartedì evening it was clear that if they do not sing them, if not cheering them, nobody does.The protest will continue, the game has just begun. The fact is that if no one
takes a step back and is not the result of an agreement has already been written: Juve lose.
La Gazzetta dello Sport

леле Ањели носи се .... прво Дел Пиеро сега ова .... малце лош англиски но гугл транслејт е :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Не ми е јасно како некој го мрзи Бонучии...
Мене не ми е јасно било кој играч на Јуве да се мрази, од страна на вистински Јувенташ. Глупа работа , но не можеме сите фанови да бидеме исти... Сигурно има исклучоци понекогаш , Амаури на пример , одби милион клубови за да ја јаде огромната плата во Јуве , но тие времиња поминаа , сегашната управа не е од вчера , и моментално нема играч во Јуве кој има причина да се мрази ...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Сакаат нашите да ги истребат ултрасите ?
Како во Англија да се направи ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Сакаат нашите да ги истребат ултрасите ?
Како во Англија да се направи ?
Ањели сака да има театарска публика како во англија .. да нема ултраси ... е сеа ако избие рат измеѓу навивачките фракции и Ањели ќе биде интересно ....
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Денес пресудата за Конте , според инсајдери 4 месеци ќе биде конечната пресуда , Маестро се враќа Декември или почеток на Јануари...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom