Фан Клуб: Јувентус

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Тотално разочарување, никој не покажа денес ама баш ништо. Не дотепаа во пасови 430 спрема 310 за нив, поседот 56% - 44% за нив, имаа повеќе шанси од нас + пречка на крај, заслужија да си одат со 3-те бода од Торино. Се на се, многу лош натпревар, Пирло, Азамоа, Маркизио, Вучинич, Матри (ова што го промаши плус не му е прв пат :facepalm:). Едноставно мора да признаме дека сме надиграни, да не кажам ама ова ни требаше за малку да се спуштиме на земја и да ги превземеме посериозно работите.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Само Маркизио трчаше ....

се на се катастрофа, сакав да изгубиме!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Јас не знам по која игра на Јуве се попаливте после првото полувреме. Ни во прво ни во второ не изигравме ништо. Срамота за тим како Јуве особено ако се знае дека противник ни беше тим преполн со неафирмирани бразилци кои дошле од бразилска втора лига. Разочаран сум од Јуве!!!
Хм, не знам за другите ама овие Дентињо, Даглас Коста и Тешеира а и овој Миктариан како и да е ги скаутира пола Европа, ако памтиш едно време Фергусон за малце не го донесе Коста. Нема везе две победи од преостанативе мечеви ве оправаат.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.188
Поени од реакции
6.855
реален исход,никој не ја заслужи победата..........ЛШ не е Калчото,4-5 лига по јачина во светот,треторазредни екипи да ги газиш под нозе 90 - минути.........

вечерашниот меч го сметав за тест дали Јуве е способен да настапува барем на домашен терен како што настапува во Калчото......ќе види мака за пласман понатаму,ништо не е изгубено,но шансите се значително намалени.........
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Хм, не знам за другите ама овие Дентињо, Даглас Коста и Тешеира а и овој Миктариан како и да е ги скаутира пола Европа, ако памтиш едно време Фергусон за малце не го донесе Коста. Нема везе две победи од преостанативе мечеви ве оправаат.
Продадени душички се нашиве ни господ не не опарава после оваква игра нејкам да ги смислам
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
DA I EBAM SE ZHIVO I DIVO NA NASHATA PUBLIKA!!! Lele NE OCEKUVAV VAKA , AMA NIKOGASH NEMA DA VERUVAVV!!!

Se vratime posle 2 godini , na eden oj najbitnite mecevi , oti so ovie ke se borime za 2 mesto , a tie majmuni shto pravat , da i EBAM I MATEROT I NA NASHATA UPRAVA!

Abe kako da igrashe FK BABI vecerva , se slushea i trenerite kako vikaja , SRAM , SRAM , SRAM!

Koga mu e najpotrebno na ekipata , bodrenje , lani KONTE sakashe silna atmosfera , pritisoci se , a ne kao TEATAR ptuuu GADNI edni!

MNOGU SUM NERVOZEN SO NASHATA PUBLIKA , PLUS NA KRAJOT I ULTRASITE - LA JUVE SIAMO NOI -

AKO VIE STE JUVENTUS, SHTO SE 170 MILIONI DRUGI , MAMICATA U PICKA , KRETENI EDNI , rabotite protiv Juventus , ne mozham da se kontroliram , lelellelelelele SHTO NAPRAIVME :tapp:

I na kraj do ANDREA AGNELLI - abe da ti ja ebam ta smrdena glava , kako ne ti e sram , ajde vikav so ALEKS nishto ne e , zaminuvaat kampionite Juventus ostanuva , shto kur praish takvi CENI NA BILETI , ptuuu REZILI

Na kraj shto da potenciram : AJ DA OTVORAM VIDEA OD 96-97 godinite, ot taa godina sum fan na Juventus , toj beshe vistinskiiot JUVENTUS , taa publika grmeshe , tapani , i se , koreografi , bakli !!
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Стварно не ми беше јасно што е поентава со навивањево?Знамињата превртени и тишина како на гробишта..Ај тоа па и живци ми искинаа овие од Арена/МТВ коментаториве кои се изнајадоа измет против Јуве, па и капак на се беше изговорот на МкХтариЈан.

За натпреварот можам да кажам дека не сум изненаден од Шахтјор, одличен тим се.Незнам колку пратите но не се треторазредни Бразилци како што спомена некој.Ништо не е загубено има уште 4 натпревари.
 
G

grande-juve

Гостин
Според играта апсолутно не заслуживме да тепаме. Во одбрана не игравме пресинг, премногу грешни подавања, и Шахтјор изигра одлично, би рекол на ниво на Барселона, според мене ова се главните причини за слабава партија. Исто очекував да нема празно столче на арената ама тоа е. На овој натпревар сезонава најмногу ни фалеше Конте зашто тактички не утепаа. Како и да е, ни од далеку не е ништо готово, со три победи убеден сум дека поминуваме, разочаран сум од денес ама и оптимист зашто знаеме дека овој Јуве може многу повеќе.
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Стварно не ми беше јасно што е поентава со навивањево?Знамињата превртени и тишина како на гробишта..Ај тоа па и живци ми искинаа овие од Арена/МТВ коментаториве кои се изнајадоа измет против Јуве, па и капак на се беше изговорот на МкХтариЈан.

За натпреварот можам да кажам дека не сум изненаден од Шахтјор, одличен тим се.Незнам колку пратите но не се треторазредни Бразилци како што спомена некој.Ништо не е загубено има уште 4 натпревари.
Тоа се цени. Инаку, на еден стрим кај што гледав (ми дојде преку глава од овие македонскиве), велеа дека судиите ни биле наклонети... Е со тоа ме погодија...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.289
Поени од реакции
86.169
Ништо мораме да бркаме 3 победи до крај, за да ни биде загарантирано осминафиналето. Ај Нордсјеланд ќе го тепаме најслаби се во групата ( освен ако не заебат нешто нашиве :cenzura: ), но потоа МОРА да се победи еден од Шахтјор ( на гости ) или Челзи ( дома ). Трето чаре изгледа не постои
--- надополнето: 2 октомври 2012 во 23:26 ---
Тоа се цени. Инаку, на еден стрим кај што гледав (ми дојде преку глава од овие македонскиве), велеа дека судиите ни биле наклонети... Е со тоа ме погодија...
Кои беа коментаторите?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Jas siguren sum deka ako bea bodreni vecerva KE POBEDIJA!!!

2 meca sea protiv Nordsjaelland , mora 6 bodovi , a Shakthar i Celzi igraat megusebe , JAS navivam i za Celzi , oti ako tie pobedaat isto taka i na dvete meca ili pak igraat edna utakmica nereshno , i ako nie gi pobedime i na gosti i doma tie amaterite od Danska togash odime +3 ili max. +4 boda..

 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Ништо мораме да бркаме 3 победи до крај, за да ни биде загарантирано осминафиналето. Ај Нордсјеланд ќе го тепаме најслаби се во групата ( освен ако не заебат нешто нашиве :cenzura: ), но потоа МОРА да се победи еден од Шахтјор ( на гости ) или Челзи ( дома ). Трето чаре изгледа не постои
--- надополнето: 2 октомври 2012 во 23:26 ---


Кои беа коментаторите?
Поима немам, незнам сега ни телевизијата како се викаше, случајно најдов... Можеби некој друг ќе знае да одговори :D

п.с. Мислиш нешто како БАТЕ што направија на Баерн годинава? И пред неколку сезони и нам? (2:2, во Торино, ако не се лажам...)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom