Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Аууу колку добри играчи играат на Стемфорд вечерва ;) Само она што му фали на Јуве и ќе му фали за да стигне подалеку во ЛШ е класа напаѓач. Не можи бе со Вучинич и џуџено Џовинко против ѕверови како Луиз, Тери и тие од останатие екипи со кои ќе играат. Ама само како ме нервира тоа малото теренче на Челзи то е чудо едно. Како Арсенал на времето....:tapp: срамота е бе...толку богат газда, сега и европски првак, игра во кутивче...ми се чини дека ако судијава исклучи по еден играч, ќе има многу повеќе простор за игра :pos: Инаку Оскарчено ептен ме потсеќа на Кака, плукнат на него :cuc:

Ама како се исилија сите на Лил (1.40) и Брага (1.50) во темата Тип на денот :pos: Моментална вкупна гол разлика 0-5 :ROFLMAO:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Сега за сега резултативе ни идат у прилог,ќе се омрси некој у кладилница а:D?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.868
Сега за сега резултативе ни идат у прилог,ќе се омрси некој у кладилница а:D?
Ако Барса даде гол да :) (а за идење во прилог на сите види во темата за тип на денот сите ги пцујат Брага и Лил :) )
--- надополнето: 19 септември 2012 во 21:42 ---
Аууу колку добри играчи играат на Стемфорд вечерва ;) Само она што му фали на Јуве и ќе му фали за да стигне подалеку во ЛШ е класа напаѓач. Не можи бе со Вучинич и џуџено Џовинко против ѕверови како Луиз, Тери и тие од останатие екипи со кои ќе играат. Ама само како ме нервира тоа малото теренче на Челзи то е чудо едно. Како Арсенал на времето....:tapp:
Мене баш ми се свиѓаше Хајбери.
 
H

HoT IcE

Гостин
Вториот гол на Оскар е еден од најдобрите и најубавите голови што имам видено, каков осет за позиција и прецизност, секоја чест, а има само 21 година.
Сега засега следиме добар меч, фер и коректно од двете страни, вистински фудбалски меч каков што треба да пружат тимови од калибар на Челзи и Јувентус.
Видал е најдобриот играч на Јуве заедно со Пирло, не ми е чудно како завршија шампиони и без пораз, страшни играчи за врска имаат.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ако Барса даде гол да :) (а за идење во прилог на сите види во темата за тип на денот сите ги пцујат Брага и Лил :) )
Еј знам ама се знаеше дека не може све да излезе,а не знам кој луд ја играл барса со 1,10 коефицент.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.465
Поени од реакции
10.167
Нема да ми е чудно да го видам Меси штопер :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.868
Еј знам ама се знаеше дека не може све да излезе,а не знам кој луд ја играл барса со 1,10 коефицент.
:rolleyes: не ме викај луд она ме викаше луд :D

Мислам дека ќе се извлече непоразена Валенсија. :)

Барса игра со Маскерано и Сонг како стопери. :eek:
Ама им се повреди Сонг па влезе Пике на негово место мислам.
Ама Маскерано често игра стопер.До толку ли немаат друг играч во одбрана да го стават бе..
Додуша нив поентата им е само да напаѓаат а баш им е гајле за одбрана али ипак...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom