Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Таа игра треба да ја ставиш на внатрешниот хард диск, на пс3. Истотака имаше разни updates што бараше да се инсталираат.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ja simnav Heavy Rain, od Arena, bces 00802, ali ne mozam da ja startuvam igrata, mi dava black screen, ima care nekoe za ova, gledam i kaj drugi go javuva istiov problem a resenie nikako da najdam. mamata !
Веројатно треба да имаш оригинал диск во blu-ray ромот, пробај така и стисни Триаголник во Multiman на играта, одбери Game Settings и стави таму Internal и BD Mirror.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.511
Ja simnav Heavy Rain, od Arena, bces 00802, ali ne mozam da ja startuvam igrata, mi dava black screen, ima care nekoe za ova, gledam i kaj drugi go javuva istiov problem a resenie nikako da najdam. mamata !
овде имаш некое упатство
http://www.pshomebrew.net/wiki/PS3_Backup_Compatibility_List
In order to play discless, the Game Data has to be already installed. It shows a black screen if opened by /app_home/PS3_GAME. After Game Data Install with BD-Disc, run a rare special fix pkg, then shadow copy the game (only the older versions of Multiman has this feature). To play from external w/o BDMirror: install from disc, then play from external.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.066
Ajde ke probam pokasno momci, igrava mora da pasuva, igrava vsusnost e i samata sushtina za egzistencijata na ps3. :D Bez ova sonivo ke mu doe ko zena bez cicki, ili pa epten ja precenuem u momentov.
 
Член од
14 март 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
1.13?

Апдејтирај го во најнова верзија, само да знаеш дека ќе мораш да го симнеш PKG фајлот за мултимен за да го инсталираш. При апдејт директен мислам дека нема да пројде...
која е најновата верзија? и што добивам со тој апдејт? моментално се си функционира ок. PES2012 , Dirt Showdown, NFS Run , Fight Night , Fifa2012 , teken 6 , NBA 2k12 , Gran Turismo 5...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
која е најновата верзија? и што добивам со тој апдејт? моментално се си функционира ок. PES2012 , Dirt Showdown, NFS Run , Fight Night , Fifa2012 , teken 6 , NBA 2k12 , Gran Turismo 5...
Најнова верзија е 4.05, а според тоа што го пиша (PKG фајлови фалат) веројатно ова ги решава таквите проблеми, плус има подобри функционалности за менување на PARAM.SFO и уште ред други работи.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Mi nudaat Play Station 3/ 250 GB (+ nekolku igri) za 200 dollari. Dobar deal e?
 
Член од
30 август 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
prodavam 6 igri za ps3.
FIFA 08,09,10
PES 10
GRAND THEFT AUTO IV
FIGHT NIGHT ROUND 3

Site 6 za 4000den
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.411
Поени од реакции
5.354
Abe ovie se zaebavaat?!?!?



Mislam nemam cueno deka funkcionira...i Sony ke istavea odma nov FW da pokrijat dupka.
Stvarno neznam sto da mislam...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.511
Abe ovie se zaebavaat?!?!?
Mislam nemam cueno deka funkcionira...i Sony ke istavea odma nov FW da pokrijat dupka.
Stvarno neznam sto da mislam...
NOVE KONZOLE KOJE DOLAZE SA FABRIČKIM FIRMWARE-OM KOJI JE VIŠI OD 3.55 NE MOGU DA SE DOWNGRADEUJU.
Downgrade je operacija koja se radi isključivo na starijim PS3 konzolama koje su update-ovane na novu verziju firmware-a.
имаш овде убаво објаснето :)
http://www.nskonzole.com/downgrade-playstation-ps3-konzola/
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Доколку има некој заинтересиран за Fifa 13 да шероваме, ПП. (оригинална од PS Store)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.066
Pa da imam CECHL01 sto znaci moze downgrade....
A od koga e vozmozno ova? pred den, nedela, mesec....?!?
Posledno bese ako si nad 3.55 zbogum piraterija. Od kade izleze sega ova?
Ja kako sto imam razbrano moze za edna verzija nad 3.55 downgrade, za ostanatite neznam ama malku imam citano za ovaa tema zasto nikad ne sum ni imal potreba da se zamaram so ova. Inaku za Heavy Rain simnav 2 verzii i na dvete na start mi davase black screen, 100 raboti probav, dzabe, sega ja simnuvam i ovaa spanskava verzija ali si ima i anglisko meni, ima plus nekoi pkg fajlovi sto se instaliraat, razlicna sifra e od prethodnive dve, i ova ako mi go pravi istiot problem nek ide u pm,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom