Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ja kako sto imam razbrano moze za edna verzija nad 3.55 downgrade, za ostanatite neznam ama malku imam citano za ovaa tema zasto nikad ne sum ni imal potreba da se zamaram so ova. Inaku za Heavy Rain simnav 2 verzii i na dvete na start mi davase black screen, 100 raboti probav, dzabe, sega ja simnuvam i ovaa spanskava verzija ali si ima i anglisko meni, ima plus nekoi pkg fajlovi sto se instaliraat, razlicna sifra e od prethodnive dve, i ova ako mi go pravi istiot problem nek ide u pm,
Ја стави ли на внатрешниот хард диск? Баш чудно до толку да не можеш да ја играш? Кај мене само тоа беше проблемот, немав доволно простор на внатрешниот хдд, откако ставив 160гб, немаше гајле.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Ја стави ли на внатрешниот хард диск? Баш чудно до толку да не можеш да ја играш? Кај мене само тоа беше проблемот, немав доволно простор на внатрешниот хдд, откако ставив 160гб, немаше гајле.
Ja staviv, celo vreme ja stavam tamu, zemav nov, iam bajagi prostor, ama ete isto mi se slucuva so 2 verzii, sega ke probam i treta, ako i na ovaa nejke, jebiga, toa e. :)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Не се сеќавам баш која беше, дали оваа Heavy_Rain_ASiA_MULTi3_JB_PS3-NRP што ја играв лани во декември.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Не се сеќавам баш која беше, дали оваа Heavy_Rain_ASiA_MULTi3_JB_PS3-NRP што ја играв лани во декември.
So vakov kod ja neam igrano, ama ne ni mozam da ja nacekam nekade na netov, ja ovie gi imam, bcus 00802 i bces 98164, sega nova simnuvam, Heavy Rain [PAL][PS3][Spanish], si ima anglisko meni, razlicen nacin na instaliranje

English instructions:

The game is working. Is in English, is the Move version. This is how i got it to work:
- Copy the BCES00797 folder to your default game folder to the internal drive (GAMEZ)
- Copy the 2 folders 00000001 and 00000002 from Parches 1.01 y 1.02 to your internal drive in the following location: /dev_hdd0/vsh/task/ (Overwrite the existing folder) (It should look like this: /dev_hdd0/vsh/task/00000001)...
- Restart your PS3 without jailbreak
- Start the updates from the menu game (First 1.01 then 1.02)
- Restart your PS3 with jailbreak
- Overwrite the file eboot.bin in the folder:
/dev_hdd0/game/...../GAMEZ/BCES00797/USRDIR/ with the one from the folder Parches 1.01 y 1.02 (The updates install a new eboot.bin which must be replaced)
- Insert any original PS3 game!
- Play

Ko sto gledas i kodot e razlicen od prethodnite 2, ova e evropskata verzija. Ke vidam dali ke ja fati, uste 2 giga ostanaa da se dosimnat.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Е тоа памтам дека беше move верзија. Јебига, пробај, ако работи има да се изнаиграш, одлична игра е.
 
Член од
14 март 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
abe lugje daj kazete kako da ja trgnam ovaa gran turismo 5 .. ja simnav od zamunda ja staviv vo vnatresen hdd i koga ja pustam mi vika error 80010009 ... inache imam multiman 4.05
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
abe lugje daj kazete kako da ja trgnam ovaa gran turismo 5 .. ja simnav od zamunda ja staviv vo vnatresen hdd i koga ja pustam mi vika error 80010009 ... inache imam multiman 4.05
Мислам дека не си ги ископирал добро сите фајлови...

Види дали имаш failed transfers кога префрлуваш.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Е тоа памтам дека беше move верзија. Јебига, пробај, ако работи има да се изнаиграш, одлична игра е.
Nope, ne raboti, 3 verzii od igrava simnav, 3, 3 puta 20 giga izracunajte kolku e, znaci sum se iznamacil :), nema resenie i nema.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Extract files
- Copy BCES00802 folder into GAMEZ folder on external HDD
- Play with backup manager

Како што мислев... :)
Sve probav, znaci sve, zemav usb kade ja sobra igrava, dzabe, simnuvav patchovi, pkg fajlovi, 100 raboti, dzabe,na 3 verzii, edna od niv bese i ovaa, na krajot ke ja zemam igrava, ke ja kupam ili od drugar na moj drugar ke ja pozajmam, ne ide bez igrava sony 3 da terash po doma. Otkako pocnav da se zamaram so Heavy Rainov, druga igra uste neam upaleno.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Sve probav, znaci sve, zemav usb kade ja sobra igrava, dzabe, simnuvav patchovi, pkg fajlovi, 100 raboti, dzabe,na 3 verzii, edna od niv bese i ovaa, na krajot ke ja zemam igrava, ke ja kupam ili od drugar na moj drugar ke ja pozajmam, ne ide bez igrava sony 3 da terash po doma. Otkako pocnav da se zamaram so Heavy Rainov, druga igra uste neam upaleno.
Проба на external плус BD Mirror?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Проба на external плус BD Mirror?
Da da, abe Se, koga ke kazam Se, mislam na se :), stvarno fenomen e problemov a gledam i drugi go imaat ali site ponudeni opcii za navodno resenie mi bea bezuspesni. Abe ke ja zemam, jebiga, osven denovive ako ne ispadne uste nesto, cudna rabota stvarno ali toa ti e.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
abe lugje daj kazete kako da ja trgnam ovaa gran turismo 5 .. ja simnav od zamunda ja staviv vo vnatresen hdd i koga ja pustam mi vika error 80010009 ... inache imam multiman 4.05
Ги читаш ли коментарите некогаш? Тоа значи многу верувај, обавезно читај ги ќе најдеш и прашања и одговори како кој имал проблем/решение, еве ти упатство:
Симни си update во зависност која верзија на играта ја имаш
GT5 BCES00569 1.05 Update
или
GT5 BCUS98114 1.05 Update побарај на гугл...
После симни го фајлов EBOOT за BCUS98114 или BCES00569 1,05 и стави/замени го со постоечкиот во PS3 GAME/ USRDIR и мора да работи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Koлку само случајно го најдов решението за Heavy Rain, абе гугл може вода да ми носи, зашто буквално ич не помогна ...
Мада, ништо не е случајно. :vozbud:

Го пробав секое можно ебано решение понудено на нетов, освен следново

Cut everything from your USRDIR except for the EBOOT and paste it in your BCES/BCUS directory.
Example - I cut everything from BCES00802\PS3_GAME\USRDIR and pasted it in my BCES00802 directory.

Best to have the patch installed as well, especially if you've got existing save data on your PS3 from the game.

Game boots, installs and runs like a charm. Hope this helps others.
Симнав 3 верзии за играва, 60 гига во неповрат, ама никаде, буквално никаде не беше дадено вакво решение, сите коментари по торенти или беа со select plus x опцијата, или надворешен хард, или симнување на некои пкг фајлови и слично, а ова го најдов тука, така да за сите што ќе имаат проблем со black screen на играва, без разлика со кој код е истата, нека го решат на истиов начин на кој што и ја го решив, до душа пожелно е и MOVE пачот да го симнете за играта, оној кој одговара за верзијата која е симната и то је то, ќе се цепа сеа, конечно. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom