Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Член од
21 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
58
Videte, toj/taa, koga ke se vljubi, gi zaborava nacionalnite barieri. Site vie zboruvate vo treto lice, retko koj ima iskustvo od takov vid...Da vi se sluci toa, ke zaboravite i na tatko ili majka, a ne na nacionalnata pripadnost.


P.S. Da nema zabuni od tipot propagiram...Mazena sum za osoba od moja nacionalna pripadnost.
 
Член од
3 април 2012
Мислења
28
Поени од реакции
19
Немам ништо против врска/брак на личности со различна националност. Парнерот се бира со срцето, а не со верата. Се додека постои љубов, разбирање и компромис помеѓу партнерите, верата и националноста се споредни работи. Сепак кај нас ова сеуште е табу тема и не е прифатено од општеството, така да секогаш ваквите парови и бракови ќе бидат осудувани од околината, се додека нема да бидат :)
 
Член од
23 август 2012
Мислења
30
Поени од реакции
21
Mislev ljubaovta mu e najvazna posle izpadna deka najvazno e da bidam zabulena sto za mene znacese da si ja smenam verata...Ako imase ljubov, zosto ne me prifati takva kakva sto sum????
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Имам т.е имав блиска другарка шо се фати со циган/ром,и искрено не подржувам!
Првиот пат подржав и тоа прв и пружив утеха,за на крај тоа ѓубре нејзино да ја оддели од сите т.е од цело Скопје и не и дава да се доближи до мене....абе циганска работа проста,уух :mad::mad::mad::mad:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Имам т.е имав блиска другарка шо се фати со циган/ром,и искрено не подржувам!
Првиот пат подржав и тоа прв и пружив утеха,за на крај тоа ѓубре нејзино да ја оддели од сите т.е од цело Скопје и не и дава да се доближи до мене....абе циганска работа проста,уух :mad::mad::mad::mad:
Да иначе нема Македонци што прават така, не посебно оние од руралните средини што се утепани.. не :) Гледајте го човекот а не неговата националност. Има прости од секаква националност без разлика што е. Таа што си дозволила тоа да и го направи е друга работа ;)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Да иначе нема Македонци што прават така, не посебно оние од руралните средини што се утепани.. не :) Гледајте го човекот а не неговата националност. Има прости од секаква националност без разлика што е. Таа што си дозволила тоа да и го направи е друга работа ;)
Во нејзин случај,тој ја користи матерјално а таа е заслепена.Цела негова глутница нафрлени и се само поради тоа што девојката има длабок џеб...цццк!
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Во нејзин случај,тој ја користи матерјално а таа е заслепена.Цела негова глутница нафрлени и се само поради тоа што девојката има длабок џеб...цццк!

Абе магија да не и напраиле:pos:

Опасни се тоа циганите.:P


Девојка со длабок џеб, дошл ау контакт со Ром и се заљубила до толку да остави се живо и диво зад себе, оти цигото така сакал?

Некако не ми е верно ова пријателе.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Абе магија да не и напраиле:pos:

Опасни се тоа циганите.:P


Девојка со длабок џеб, дошл ау контакт со Ром и се заљубила до толку да остави се живо и диво зад себе, оти цигото така сакал?

Некако не ми е верно ова пријателе.
Па кој те тера да веруваш,твоја работа си е.
Девојката навистина е во лоша ситуација,а некој нешто да и спомне лошо за него таа има веднаш одбранбен механизам! Можеби и тој е заљубен во неа,ама позади него има цела глутница као шо реков,додека зад нејзе се нејзините родители кои се и те како моќни и секој ден и вријат надглава.Еве веќе 2 месеци ни трага ниту глас од неа.Некои велат и забранува тој да излегува таа оти че и раскинел шо ти знам.Тој живее дури во ченто негде,а таа во аеродром секој ден оди таму и све на нејзина сметка јадат и пијат....се додека татко и не се налути и не ги искористи своите сили па да го потрупа со земја тој прост неранимајко!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Во нејзин случај,тој ја користи матерјално а таа е заслепена.Цела негова глутница нафрлени и се само поради тоа што девојката има длабок џеб...цццк!
Не викам дека е добро тоа што го прави но не смееш да генерализираш ме сфаќаш од преска што сакам да ти кажем? Доволно е да ги спомнем Македонските спонзоруши и се` ќе стане јасно. Проблемот е до твојата другарка што таа дозволува тоа да и го прави ако воопшто е онака како ти што ги претставуваш работите гледајќи ја твојата необјективна гледна точка. :)

Ова не е проблем од гледна точка на национална база, така да мислењето ти е сосема во погрешна тема.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Па кој те тера да веруваш,твоја работа си е.
Девојката навистина е во лоша ситуација,а некој нешто да и спомне лошо за него таа има веднаш одбранбен механизам! Можеби и тој е заљубен во неа,ама позади него има цела глутница као шо реков,додека зад нејзе се нејзините родители кои се и те како моќни и секој ден и вријат надглава.Еве веќе 2 месеци ни трага ниту глас од неа.Некои велат и забранува тој да излегува таа оти че и раскинел шо ти знам.Тој живее дури во ченто негде,а таа во аеродром секој ден оди таму и све на нејзина сметка јадат и пијат....се додека татко и не се налути и не ги искористи своите сили па да го потрупа со земја тој прост неранимајко!
Батка, јас мислам дека туку така не се раѓа љубов, така како што ја опиша.
Посреди да не е нешто друго?

Ако си и бил близок претходно, искористи го своето влијание д аи помогнеш.

Колку и да е у тешка ситуација, очигледната глутница ќе ја примети самата, со твоја помош и помош на нејзините другарки.

Само колку вие имате желба и време да и помогнете.

Јас мислам да се обидете со сите свои сили.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Па пробавме сите,цело друштво машки женски со полна пареа,и ете сеа посебно тие блиските шо бевме со неа јас еден другар и 2 девојки оти заедно во клупа седиме од 1 во одделение,и несака да сослуша свашта зборува и имаме некако впечаток оти не мрази! Веќе сите кренаа раце од нејзе,кутра е сама е...а нема да остане вака засекогаш,ќе и дојде памет,ама сеа е сред центарот на слепило.
Инаку,тие двата се запознале на форум на црно бело,потоа преку активисти на црвен крст се виделе,сеа циганот е навистина нејзин тип баш рапер онака како она шо сака плус напумпани мускули и баш онака убава фаца и ја заведол...а е 5 години псотар од неа,значи 23 години....
од моја страна,тој циља на женење,барем по тоа шо гледам низ конверзации и шо ми зборувале нејзините,оти сите ние имавме состанок со нејзините да се изнајде заедничко решенеие,ама несакаат да и прават проблем оти способна е да се убије чинам....
А навистина таа има длабок џеб мислам не длабок туку ЕЕПТЕЕЕН длабок а тој е сиромав па тмау му гледаат очите.Плус татко му нонстоп влијание му врши нему да ја доводи дома за да ги частел пици и еве сеа за празникот муслимански,ја пречекувале као снаа....нешо газела во црвено и влегувала дома ццк
 
F

FARANG

Гостин
Porano bev protiv i siguren deka ke zavrsam so makedonka za da mozam eden den bez problem ako resam da ziveam vo MKD da mozam toa da go ostvaram. Denes iskrajno mi e gajle, svativ deka svetot e dovolno golem i ubav da nemora da se zamaram so toa. Pobitno mi e da imame slicni svakanja i razbiranje nego sto e po nacionalnost i religija. Kako tece vreme svakam deka i tesko ke najdam srodna dusa vo makedonija. Corba sto bi rekol Cacko :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Па пробавме сите,цело друштво машки женски со полна пареа,и ете сеа посебно тие блиските шо бевме со неа јас еден другар и 2 девојки оти заедно во клупа седиме од 1 во одделение,и несака да сослуша свашта зборува и имаме некако впечаток оти не мрази! Веќе сите кренаа раце од нејзе,кутра е сама е...а нема да остане вака засекогаш,ќе и дојде памет,ама сеа е сред центарот на слепило.
Инаку,тие двата се запознале на форум на црно бело,потоа преку активисти на црвен крст се виделе,сеа циганот е навистина нејзин тип баш рапер онака како она шо сака плус напумпани мускули и баш онака убава фаца и ја заведол...а е 5 години псотар од неа,значи 23 години....
од моја страна,тој циља на женење,барем по тоа шо гледам низ конверзации и шо ми зборувале нејзините,оти сите ние имавме состанок со нејзините да се изнајде заедничко решенеие,ама несакаат да и прават проблем оти способна е да се убије чинам....
А навистина таа има длабок џеб мислам не длабок туку ЕЕПТЕЕЕН длабок а тој е сиромав па тмау му гледаат очите.Плус татко му нонстоп влијание му врши нему да ја доводи дома за да ги частел пици и еве сеа за празникот муслимански,ја пречекувале као снаа....нешо газела во црвено и влегувала дома ццк

Млада е батка 18 години. Ќе се оддели од него за некој месец, 100% ти гарантирам.

Едино ако не ја затрудне.

А тоа што имаш впечаток дека ве мрази, е баш тоа - омраза кон сите што не ја живеат нејзината реалност.

Ама ако продужете си вие со зборење и нека ве мрази. За некој месец се ќе си дојде на свое место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom