Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
незнам што да ти кажам
не би требало да е пречка религијата ама пак е пречка барем денес кај нас ке си имате потешкотии
и зависи колку ти е религиозна партнерката?
--- надополнето: 10 февруари 2013 во 10:05 ---
види и вас да ви успее и се да биде ок со вас пак вашите деца ке ги почуствуваат разликите а има такви многу случаи
кај нас е така а и ке биде и понатака
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Zaebano e malce : ).

Tatko mi e musliman, majka mi e katolik. Za niv toa nikad ne prestavuvalo problem ali recimo za familijata uvek ko da gli gledale ko ne bash dobrodojdeni : ). Za srekja moite a i jas so sestra mi baegji vreme zhiveevme na Zapad na nemame takov kompleks.

Drug "problem" mozhe da se pojavi e na koja religija kje pripagjaat decata? : ) Sestra mi reshi da stane muslimanka, a jas katolik. Mada nikad ne sum veruval vo Gospod. Ali za ater na majka, da ne se chuvstvuva majka mi sama :). Dobroto u slluchajov e shto ima podaroci em za Bozhikj em za Bajram :). Pochituvajte se i ljubete se llugje : ).
 
W

Werther

Гостин
Zaebano e malce : ).

Tatko mi e musliman, majka mi e katolik. Za niv toa nikad ne prestavuvalo problem ali recimo za familijata uvek ko da gli gledale ko ne bash dobrodojdeni : ). Za srekja moite a i jas so sestra mi baegji vreme zhiveevme na Zapad na nemame takov kompleks.

Drug "problem" mozhe da se pojavi e na koja religija kje pripagjaat decata? : ) Sestra mi reshi da stane muslimanka, a jas katolik. Mada nikad ne sum veruval vo Gospod. Ali za ater na majka, da ne se chuvstvuva majka mi sama :). Dobroto u slluchajov e shto ima podaroci em za Bozhikj em za Bajram :). Pochituvajte se i ljubete se llugje : ).
Ау синко,што ксмет си имал и ти...

Татко ми муслиман да беше,одамна ќе се откажев од него.
 
A

AnFem

Гостин

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Zaebano e malce : ).

Tatko mi e musliman, majka mi e katolik. Za niv toa nikad ne prestavuvalo problem ali recimo za familijata uvek ko da gli gledale ko ne bash dobrodojdeni : ). Za srekja moite a i jas so sestra mi baegji vreme zhiveevme na Zapad na nemame takov kompleks.

Drug "problem" mozhe da se pojavi e na koja religija kje pripagjaat decata? : ) Sestra mi reshi da stane muslimanka, a jas katolik. Mada nikad ne sum veruval vo Gospod. Ali za ater na majka, da ne se chuvstvuva majka mi sama :). Dobroto u slluchajov e shto ima podaroci em za Bozhikj em za Bajram :). Pochituvajte se i ljubete se llugje : ).
Мора ли децата да припаѓаат на некоја религија? Повеќето што ги знам се само проформа религиозни, да не ти кажат никогаш нема да познаеш што религија се. И да не станела сестра ти муслиманка а ти католик пак истите деца ќе бевте ;).

Вештачки наметнати дилеми :).
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Мора ли децата да припаѓаат на некоја религија? Повеќето што ги знам се само проформа религиозни, да не ти кажат никогаш нема да познаеш што религија се. И да не станела сестра ти муслиманка а ти католик пак истите деца ќе бевте ;).

Вештачки наметнати дилеми :).
Se slagam. Toa e ko pochit za starite, mada jas smetam deka ima mnogu drugi a i pobitni nachini da se isposhtuvaat starite :).
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.695
Мешањето на националности и вери меѓу луѓето е добро за генетиката...Особено за мали на број нации...ем поубави луѓе искачаат, ем нема страв дека се роднини далечни.
во нашиов случај баш и не знам, генетиката со едниот дел од населението си поиграла многу лошо, нема простор за оправање таму.

Иначе и јас не би никако. Прикаските дека срцето не познавало вери и нации чувајте ги за во Теа Модерна, срцето не познава и финансиска ситуација на партенерот, па пак никој не се мажи/жени за голтар.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
во нашиов случај баш и не знам, генетиката со едниот дел од населението си поиграла многу лошо, нема простор за оправање таму.

Иначе и јас не би никако. Прикаските дека срцето не познавало вери и нации чувајте ги за во Теа Модерна, срцето не познава и финансиска ситуација на партенерот, па пак никој не се мажи/жени за голтар.
:pos: во прави си ама мн доховито кажано морам да се изнасмеам
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
1.Проблеми со семејството -вреди ли?
2.Да речеме првово некако се средило,ќе дојдат децата,хаос,ќе бидат збунети.Идат кај баба и дедо ги врбуваат со ислам,одат кај другите тие пак христијани и кај нив истото,децава незнаат што се дешава.Знам доста вакви случаи,не е лесно.
И на крај лично за мене,не дека сум некој фанатик али си поштувам православни адети и сакам ако некад имам деца да си ги крстам,да си ги празнувам празниците со нив итн.Али ипак никад не вели никад,не се знае кога Господ може да ти го земе паметот пу пу пу скраја да е :D
 
C

Celsius

Гостин
Бош муабет. Баш и нема врска што е и како е се додека знаат да си го организираат животот во секој случај љубов и неизмерна почит мора да се во пакетот меѓу сопружниците. Крај краева се останува на нив дал ќе се заебе или успее не е никој крив освен тие самите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom