Dexter

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.543
Поени од реакции
33.761
Ili gledaj ili ne, ako ti e za moda okej. (y)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Четвртава не беше ништо посебно како што сите ја фалеа.Единствени :cuc: моменти беа кога овој кажа: Hello, Dexter Morgan :cuc: и крајот :(.
Втората сезона за мене беше најдобра.
Ако не успеам да ги изгледам 5 и 6 или ако почнам да гледам некоја нова, после директно ќе почнам со 7, евентуално може да ја изгледам последната од 6. :)
Како бе не беше ништо посебно? Најдобра сезона е таа.

Инаку не прерипувај епизоди а не пак сезони. Јас така се навлеков на Декстер, прво ја изгледав четвртата сезона и после ги почнав од прва. Па пак ја гледав четвртата. Серијата ми остави одличен впечаток но ке ми оставеше уште поголем доколку ја гледав по редослед.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.565
Ili gledaj ili ne, ako ti e za moda okej. (y)
lol, не ми е за мода, реков дека ако немам време или ако почнам нови серии директно после ќе продолжам со 6 за да не налитувам на спојлери, така се заебав со 4тата.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.543
Поени од реакции
33.761
lol, не ми е за мода, реков дека ако немам време или ако почнам нови серии директно после ќе продолжам со 6 за да не налитувам на спојлери, така се заебав со 4тата.
Аbe ti si znaes, jas procitav skokanje 5ta i 6ta i direktno gledanje 7ma.
A citiranoto ne ti go sfakam, ama muabetot mi e ili ja gledaj redovno i normalno ili turi i kurot ako ti e linearna i se povtara.
Toa e toa.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.565
This video truly explains the level of excitement.
0:00 okay, so they got a new trailer umm.
0:36 the good old dexter
1:15 this shit just got real
1:25 are you fffiiing kidding me
1:42 oh so now there's gotta be duo doing the dirty cum god's work
1:52 holly molly JESUS. H Christ



ауаеуаеауеауеауеауеауе

И после BB ви била подобра? :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.030
Поени од реакции
6.051
Масука е ваљда just a bad dream. I hope so...:)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Па то бе, мора да летне некоја глава за да се оправи серијава.
 

CUCULIGA

Баксуз
Член од
12 август 2012
Мислења
84
Поени од реакции
53
Ремек дело, баш ремек дело како што кажа и авторот на темата. Првата и втората сезона ги имам изгледано во еден здив буквално подзината и без излегување од дома. Нема да се роди лик ко Декстер жими се, каква појава е, го обожавам. Друго, многу поштуем серии/филмови кај шо размислуваат на глас онака ми дава шмек на целокупното дејствие. Фала му на Филмакедон за иако малата - пикантна увертира, зашо постојано ја мислев сцената, онака како заврши 6та сезона, ја мислев Дебра. Искрено баш ми е мило што ќе има 8 сезони и не верувам дека ќе ги затупат...напротив, зашто самата помисла дека ќе заврши ... ме растажува. Не може да заврши. мора да продолжи, макар со синот на Декстер, ама тој концепт, таа возбуда и исчекување, тој лик е вечен !
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
ЛаГуерта! :love:
Мислам дека сите го сакаме тоа. :D
Да, ама види сите сакаме ЛаГуерта да ја нема, ама поголем шок е ако Декстер скине некоја попоштена глава како онаа на Масука или Батиста. Ама се ми се чини дека Дебра ќе заврши во лудница:)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Целава серија е ремек дело...не само трејлеров од 7ма сезона.
Не е типичен сериски убиец,туку ги убива само оние најлошите убијци, силувачи...
Поразлична серија од оние кои сме навикнати да ги гледаме како ги факаат лошите.

Кога сме веке кај ЛаГуерта мислам дека не требаше да биде вметната како лик воопшто,а моја желба беше да ја вратат Лумен. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom