Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Од Калифорнија Фитнес го земав,откај ми излезе оваа Виталија:D
Иначе еве го гејнерот http://www.califit.mk/index.php?route=product/product&keyword=MUTANT MASS&category_id=40&product_id=378
Истиот го имам користено само големата вреќа, на 0.5 млеко две дозерки рамни. Или ќе мешаш во шејкер малце подолго или во блендер, ако ептен ти е густо така додај малце вода и терај.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Исти оот го имам користено само големата вреќа, на 0.5 млеко две дозерки рамни. Или ќе мешаш во шејкер малце подолго или во блендер, ако ептен ти е густо така додај малце вода и терај.
Имаше ефект од него? И јас зедов од малото пакување за проба, а се мислам следниот пат да земам од 6,8кг.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Каде може да се купи изварка од идеал шипка цел град ќе го пребарам сакам да земам 2-3 кг другиве урди се катастрофа :(
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Многу влакна ти фалат за да можеш да се смениш толку :D
Влакната не се проблем, уште малку на градите да ми пораснат и таман ко него ке бидам.
Само здебелувањето тешко оди :(
Да дадеше некој совет кој што ке ми користи?
На пример, како до поголем апетит?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Со која вежба да ја заменам пек-декот ? многу ме кинат рамењата,поточно едното рамо...увек после вежбање гради,ми пукаат,разлабавени ми се и тако даље...а со нејзе завршувам,и ептен ми горат...а буткам со гради,не ги напрегам рацете...?
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
На бенчот за горни гради едвај дигам половина од тоа што го дигам на обичниот,и на тој за долни гради.Може ова да има лоши последици?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
На бенчот за горни гради едвај дигам половина од тоа што го дигам на обичниот,и на тој за долни гради.Може ова да има лоши последици?
Вежбај повеќе рамо затоа што тоа е главниот напредок за incline bench.Ако неможеш земи да правиш склекови со подигнати нозе :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
На бенчот за горни гради едвај дигам половина од тоа што го дигам на обичниот,и на тој за долни гради.Може ова да има лоши последици?
Лоши последици во смисла на не едакво развиени гради долни наспрема горни може да имаш. За промена од следниот трениг прво тренирај од кос бенч кога имаш највеќе сила па потоа на рамен и остави го егото на страна зошто секако дека потоа помалку ќе можеш да дигнеш на рамен бенч. Исто доста зависи и од структурата на телото јас еднакво дигам на кос бенч и на рамен.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Лоши последици во смисла на не едакво развиени гради долни наспрема горни може да имаш. За промена од следниот трениг прво тренирај од кос бенч кога имаш највеќе сила па потоа на рамен и остави го егото на страна зошто секако дека потоа помалку ќе можеш да дигнеш на рамен бенч. Исто доста зависи и од структурата на телото јас еднакво дигам на кос бенч и на рамен.
Јас почињам со прав,и почињам со 30 кг,па 50,па 60,и после на кос пак почињам исто ама до сега највише 45 дигнав на кос,не дека неможев поише,туку пошто ми беше страв да не направам феил :D

прашањето ми е,дали треба да се загревам и пред кос и пред контра кос,или да си почнам одма со максимум ? на тие два ?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Јас почињам со прав,и почињам со 30 кг,па 50,па 60,и после на кос пак почињам исто ама до сега највише 45 дигнав на кос,не дека неможев поише,туку пошто ми беше страв да не направам феил :D

прашањето ми е,дали треба да се загревам и пред кос и пред контра кос,или да си почнам одма со максимум ? на тие два ?
Јас се загревам ама ни одалеку не како за прав бенч (или кос ако го правам прв), значи вториот бенч што го вежбам се загревам само со една серија полесна, а потоа мавам максумум.
 
П

Пепси_

Гостин
косиот бенч ме нервира ептен и избегавам дури да го правам :icon_lol: најверојатно оти ми е ептен тешко правилно да го правам или оти незнам како :confused:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Можам ли пред вечера да испијам последната доза креатин ? не вежбав денес,а во фаза на полнење сум ? брзо..:D
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Колку време пред теретана треба да се испие креатин ?

(фаза на полнење)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom