Евро 2012 - група Д (Англија и Франција во 1/4 финале)

Кои две репрезентации ќе продолжат во втората фаза?


  • Вкупно гласачи
    158

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.771
После поништениот гол веќе не им се ни игра на Украинциве

Остај тоа дури и први ќе завршат и ќе ја избегнат Шпанија, ах какво плескање ќе им удревме...:mad:
Не зафркавај каде каде полесен противник ќе ни бидат Французите (по мое мислење),ќе можеме да им се одмаздиме за СП 2006 :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Увек кога ме потсеќаат дека Ливерпул стигна да игра со Работнички расположението ми скока :pos:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Моментот каде што се местат судиите на натреварот Шветска - Франција :pos:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
А сега не е отидена со непризнавање на чисти голови ?
Абе сеа види,грешкете са составен дел од животот а камоли у фудбалот.Со тоа би се нарушила целата игра,што знам ја лично сум против,судиски тајм аути,и други срања.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Штета за Украина не дека ќе поминеа сигурно со голот ама ова е.... :mad:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.771
Некој треба да му каже на Панчев дека не се наоѓа во кафана и дека милион луѓе го гледаат
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Штета за Украина не дека ќе поминеа сигурно со голот ама ова е.... :mad:
Вака им одзедоа секаква сила, ги пресекоа.А дека полошо играле од нежниве, само слепец би рекол така!
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Добра утакмица единствено лошата судиска одлука фрли црна точка на утакмицава.Реално украина заслужи да пројде група,ама единствено немаа среќа, и се паднаа у тешка група,каде што реално никој не им даваше некој големи шансе.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Абе сеа види,грешкете са составен дел од животот а камоли у фудбалот.Со тоа би се нарушила целата игра,што знам ја лично сум против,судиски тајм аути,и други срања.
Мислам дека ти рече дека си за Англија. Ако е така, присети се како се чувствуваше кога со Германија не го свирнаа голот на Светското.
Не е за оправдување ова. Едно се ситни грешки како несудење фаул или сл., друго е чист гол да не признаеш.
Мора да се има поголема строгост со судиите, пошо не е коректно да се уништуваат цели натпревари, па и првенства, зашто се они ќори или неспособни (или на крај краева така им се сака). Ова последново не е конкретно за натпреварот, општо зборам.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Со оваа игра Енглезиве може само дома да си одат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom