Евро 2012 - група Д (Англија и Франција во 1/4 финале)

Кои две репрезентации ќе продолжат во втората фаза?


  • Вкупно гласачи
    158

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.010
Ништо страшно, нели?!http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=9219
„Имаше очигледен гол за Украина на дуелот против Англија, кој остана непризнаен. Би сакале да го немавме тоа на ЕП, но ете се случи. Беше тоа лош момент“ – изјави денеска Комесарот за судии на ЕП, Пјерлуиџи Колина.
zaludno e se ponatamu,i za zal tuka nema da bide krajot. uste mnogu starkovci ke ima,dodeka ne se ispolni zelbata na onaa smesna figura od pretsedatel platini, da bidat po vtor pat prvaci negovite milenici spanci
Ова е коментар подоле на линкот кој си го поставил:pos:. Аман бе луѓево толку не се рзбираат во фудбал или се прават дека не се разбираат. Што го заболе французинот Платини за шпанците? Платини нема да ја искористи позицијата која ја има за да им помогне на своите, туку ќе им помага на шпанците кои и без тоа се доволно силни за да бидат главни фаворити. Што се не трпи земјава.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Да бе, Кашаи требаше да види дека е гол?
Ете тој бил далеку, OK.Еве некој од овие четворица: Gábor Erős, György Ring, István Vad, Tamás Bognár.Ете некој од овие, би требало да се вторите двајца, именувани се како Additional Assistant Referees...
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.124
Поени од реакции
9.772
Јок, грешка си :)
Уште прв пат кога ја видов цурава во темата Награда Лариса Рикелме се воодушевив, и кога ќе се гласа на крај, она ми е број еден. А бидејќи бааги сите ја изнагледавме и анализиравме, и нејзини страни и милион слики беа презентирани :icon_lol:, од таму кога го видов сликичево ептен ми падна во очи дека е Fail, и тоа не само дека она е од Полска, туку дека конкретнава утакмица се играше во Украина.
Нормално, тоа јас мислам така, не го наметнувам како правилен став за останатите :icon_mrgr:
Иначе сврши работа ако овде чекаш слики од цури, има две теми полни со прекрасни девојки (со исклучок на тие топлес хрватиците) :icon_lol:
Сите знајме дека е од Полска. Те разбрав добро шо сакаше да кажиш ама зборот ми е дека никој и не гледа дали била од Полска или од Украина пошто е топ :P
Инаку не се секирај не гледам јас овде. Баш тие две теми си ги роварам а на едната бев иницијатор да се отвори и ќе си барам авторски права (сопругите на фудбалерите ) :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.430
Поени од реакции
42.704
Koнопљанка изигра супер на првенството.. Дефинитивно еден од откритијата.. Ама мое мислење е дека не треба веднаш големите екипи да го соберат.. Подобро би било за него година-две во некоја малку послаба екипа од најсилните првенства, некоја од тие што ќе играт во Лига Европа.. Па после ако продолжи со добрите игри и се развива како што треба сигурно ќе го земе некоја од најсилните екипи во Европа.. :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
zaludno e se ponatamu,i za zal tuka nema da bide krajot. uste mnogu starkovci ke ima,dodeka ne se ispolni zelbata na onaa smesna figura od pretsedatel platini, da bidat po vtor pat prvaci negovite milenici spanci
Ова е коментар подоле на линкот кој си го поставил:pos:. Аман бе луѓево толку не се рзбираат во фудбал или се прават дека не се разбираат. Што го заболе французинот Платини за шпанците? Платини нема да ја искористи позицијата која ја има за да им помогне на своите, туку ќе им помага на шпанците кои и без тоа се доволно силни за да бидат главни фаворити. Што се не трпи земјава.
Абе и за Барселона што го боли Платини, ама според експертите Платини е заслужен за нивниот успех, така да..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.010
Абе и за Барселона што го боли Платини, ама според експертите Платини е заслужен за нивниот успех, така да..
Toј што го пишал коментарот кој и да е, не е свесен дека испаднал глупав до крајни граници. Веројатно мисли дека Платини е шпанец. Не гледам друга причина за такво размислување, демек на Платини миленици му се шпанците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom