Евро 2012 - група Д (Англија и Франција во 1/4 финале)

Кои две репрезентации ќе продолжат во втората фаза?


  • Вкупно гласачи
    158

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.416
Поени од реакции
58.384
Сега и јас видов повторена снимка, имаше офсајд, не се којзнае колку оштетени.
Тоа е точно сигурно, но едно е офсајд, се случува судии да не видат, а друго е топка во гол со судија на 2 метри. Зборот ми е, кога веќе акцијата продолжи, судијата зад голот мораше да сигнализира дека е гол.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Намерно беше, судијата беше на неколку метра.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.747
Поени од реакции
6.690
Правдино, кај си правдино?!?! Изгледа се плаши Платини Украина да не му ја елиминира Барса :mad:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Тоа е точно сигурно, но едно е офсајд, се случува судии да не видат, а друго е топка во гол со судија на 2 метри. Зборот ми е, кога веќе акцијата продолжи, судијата зад голот мораше да сигнализира дека е гол.
Затоа реков не се којзнае колку оштетени, но ако го кренеше знамето линискиот немаше ни да дојдат Украинците до голот.

Ете и вие другите што не верувате видете повторена снимка.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.747
Поени од реакции
6.690
Епа еве за да го отстраниме факторот „човечка грешка“, нека има технологија. Ама мора да се прават вакви дубари. Не се сложувам дека Касаи е виновен, најкриви се тие линиските, не може најдобро да види Касаи дали е влезена или не од тој агол, затоа има помошници :)
Абе судиски тајмаут и прегледување на снимка. Поарно здравје. (y)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Остај тоа дури и први ќе завршат и ќе ја избегнат Шпанија, ах какво плескање ќе им удревме...:mad:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Абе судиски тајмаут и прегледување на снимка. Поарно здравје. (y)
Не мора судиски тајмаут, системите кои беа тестирани во Чемпионшип функционираа со давање сигнали до судијата, гледа судијата дали е гол или не, суди соодветно и чао пријатно. Не мора бостанџии да седат кај линиите за џабе ниту па да има некакви прекини.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Брука бе како да гледаш Европско 1935... Платини си го лади во ложа, а не планираат да најдат модерно решение макар и тајм аут со краток преглед на снимка, па после не биле оштетени да се спремаш со години за настап и на крајот вака мизерно да завршиш.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
На 5 судии на терен, јас сум против технологија, така е веќе сјебан фудбалот, уште толку ќе отиде у курац.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom