Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Абе што е крив селекторот што овој е клошар... Селекторот ќе биде крив доколку овој се најде во составот на наредниот меч, многу нежен бе, мајка му стара. Се надевам дека и така ќе го суспендираат откако ќе ги прегледаат снимките, не дека нешто сериозно направи, ама онака, ќе ми биде мерак.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
И на Кире, и на Борко, и на Шундо, и на кој и да се курчи би им пукнал по 2-3 шамара, па ако сакале и супер ѕвезди нека биле. Ништо без дисциплина не правиме!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.767
Поени од реакции
6.732
‘‘Славниот‘‘ Борко, :tapp:
И сега некој ќе каже дека славата му удрила во глава, дебил:mad:
Господинот се изнервирал, па одбил да игра, такво однесување нека покаже во Бундес,
‘‘Несакам и неможам‘‘ тоа е за дома, тука игра за репрезентација и има да игра како ќе му се свири, ама не е тој виновен кога нема кој да му засвири, кутри Шундо незнае на кој свет е, а не пак да демонстрира авторитет:tapp:

Да, остваривме победа, ама од играта не сум задоволна воопшто, Основните почетнички грешки не убиваат, со играч повеќе на 10 секунди до крај од 6 играчи барем на 1 да му текнеше ФАУЛ,,,,ејјј ФАУЛ, и примаме гол последна секунда, :свиркам:
Е за тој еден гол да знаете дека ќе испаднеме. Пораз од 6 разлика таму не ни бега, верувајте. Време е да се стави крај на оваа генерација и да не летаме во облаци дека сме кадарни за нешто повеќе од тоа 5-то место. Еднаш бевме во пол позиција (на СП 2009) не искористивме. На ЕП во Србија МОРАШЕ да играме 1/2. Се задоволивме со 5-то. За ОИ ако стварно не бидуваше ќе си обезбедевме пласман. Крај, готово...со ваков килав селектор и губење на тимскиот дух..нема одење напред.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Треба некој што ќе земе да дели шамари во репрезентација ако не земи се исшутирај и донеси деца барем нека се вежбаат.Ова веќе е ненормално пола од ракометариве поголемо его имаат од Роналдо а со успесите не се до нигде.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.657
Поени од реакции
70.693
Во претквалификациската група за Европското, која ќе даде преставник во нашата група заедно со Шпанија, Португалија и нас, се одигра и второто коло.
Швајцарија успеа да извадси бод во Италија и засега е во блага предност. Грција победи со само 5 разлика во гости кај аматерскиот тим на Велика Британија.
Во првото коло Швајцарија ја тепаше В.Б. со 17 гола разлика, а Грциве ремизираа дома со Италија.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
5.126
Кажав и порано и пак ќе кажам :D
Да се играше само 1 полувреме до сега ќе бевме ЕВРОПСКИ, СВЕТСКИ И ОЛИМПИСКИ ШАМПИОНИ !!!
Одлична игра 1 полувреме, од секогаш прво полувреме играме далеку подобро од второто после се губиме...
Без грешка, крилата одлично си ја завршија работата...
Темелков :cuc: Колку само ни фалеше овај човек на Европското :place:

Гледав до кај 40та минута натаму незнам шо се случваше...
Имавме одлична предност од 7-8 гола ама незнајме да ја задржиме...

Доволна е и оваа предност од 5 гола за да се пласираме на Светско...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.429
Кажав и порано и пак ќе кажам :D
Да се играше само 1 полувреме до сега ќе бевме ЕВРОПСКИ, СВЕТСКИ И ОЛИМПИСКИ ШАМПИОНИ !!!
Одлична игра 1 полувреме, од секогаш прво полувреме играме далеку подобро од второто после се губиме...
Без грешка, крилата одлично си ја завршија работата...
Темелков :cuc: Колку само ни фалеше овај човек на Европското :place:

Гледав до кај 40та минута натаму незнам шо се случваше...
Имавме одлична предност од 7-8 гола ама незнајме да ја задржиме...

Доволна е и оваа предност од 5 гола за да се пласираме на Светско...
Мислиш,на квалификациите за ОИ:icon_lol:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Борко не заслужува да игра за репрезентација. Да сум селектор, со муда а не како овој сегашниов, би го тргнал од репрезентација, никад да не заигра. Па за Македонија се игра бе! Отишол во просечен клуб во Германија и се прави фаца а тука се нервира и се понаша како мало дете. Такви играчи не ни требаат, макар и да се најдобри.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Борко не заслужува да игра за репрезентација. Да сум селектор, со муда а не како овој сегашниов, би го тргнал од репрезентација, никад да не заигра. Па за Македонија се игра бе! Отишол во просечен клуб во Германија и се прави фаца а тука се нервира и се понаша како мало дете. Такви играчи не ни требаат, макар и да се најдобри.
Ако почне да се сече во репрезентација долг ќе биде кругот. Затоа и не се поставува авторитетен селектор играчите скоро отсекогаш биле авторитет така е учена оваа генерација.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ако почне да се сече во репрезентација долг ќе биде кругот. Затоа и не се поставува авторитетен селектор играчите скоро отсекогаш биле авторитет така е учена оваа генерација.
Е ова не го знаев! Фала што ми кажа! -.-

Значи, ок, сфативме сите за ова, 1093893849384 пати е кажано. Јас кажав дека, ете, некад ако има некој со муда, вака би направил. Сеа за сеа, самопрогласени Галактикос ни е репрезентацијава.
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
Борко не заслужува да игра за репрезентација. Да сум селектор, со муда а не како овој сегашниов, би го тргнал од репрезентација, никад да не заигра. Па за Македонија се игра бе! Отишол во просечен клуб во Германија и се прави фаца а тука се нервира и се понаша како мало дете. Такви играчи не ни требаат, макар и да се најдобри.
Ех Борко да не беше во Србија немаше да се пласираме понатаму,појде во Германија и клубот го крена од дното на 9-10 место.Борко не спасуваше во многу ситуации
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Е ова не го знаев! Фала што ми кажа! -.-

Значи, ок, сфативме сите за ова, 1093893849384 пати е кажано. Јас кажав дека, ете, некад ако има некој со муда, вака би направил. Сеа за сеа, самопрогласени Галактикос ни е репрезентацијава.
Со муда селектор нема да има и тоа е веќе како ден јасно барем не додека е главниот костур на оваа генерација. Тоа е и поентата и тоа е вистината зашто и Лино не стана селектор. Да се надеваме за некои други времињадај боже.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.070
Поени од реакции
7.673
Многу слабо од нашите добро прво полувреме а второто многу падови во играта и чиста среќа шо тепавме со 5 разлика и многу тешко ќе ни биде во австрија и ако судиите судат за нив како вчера за нас ќе загубиме со повеќе од 5 (n)Мора за австрија да земат и трет голман оти диви ништо-малку не фате инаку не видов шо била кавгата на борко

ps.Сепак најголем впечаток ми оставе навивањето ако може така да се рече СРАМОТА е и ГРЕОТА од метропола со 500000 и неколку навивачки групи да не му се даде подршка како што треба на репрезентацијата !
На михајло и начевци се да му ебам оти не ја носат репрезентацијата во Битола да игра:mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom