Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Пријателство некакво можеби може да постои,али блиско другарство НЕ!
 
Член од
2 мај 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
samo ako e neubava, inace tesko, odma mi doagaat nekoi strasno nagoni i perverzni misli :)))
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Другар да, ама пријател не!....Сметам дека не е можно пријателство меѓу маж и жена! Пријателката кога ќе му се перчи на пријателот со деколтеа и миничи ела нека ја погледне со „пријателски’’ очи! Секој маж тајно ја посакува својата пријателка!.....е сега ако не задоволува со својот изглед тоа е друг муабет!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ја мислим дека е могуче доколку и двајцата не си се по вкус за партнери али ете другарски си одговараат. Како и да е ептен е деликатна оваа тема и секој најмал детал може целосно да го промени исходот на ваквото „пријателство“
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Постои! Со рака ќе потпишам дека постои!
Со две другарки сум близок уште од раѓање како сестри ми се! Нема шанси да ги погледнам како жени ниту пак сум ги погледнувал ниту пак тие мене! Во исто маало сме граничиме со куќите и многу си се поштуваме! Ако сакаат противниците на пријателство меѓу машко и женско нека дојдат документарец да снимаат нема проблем! Другарки ми се другар сум им и готово ...ко браќа и сестри исто! а убави се згодни се,и дечковци си имаат ;)
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Постои! Со рака ќе потпишам дека постои!
Со две другарки сум близок уште од раѓање како сестри ми се! Нема шанси да ги погледнам како жени ниту пак сум ги погледнувал ниту пак тие мене! Во исто маало сме граничиме со куќите и многу си се поштуваме! Ако сакаат противниците на пријателство меѓу машко и женско нека дојдат документарец да снимаат нема проблем! Другарки ми се другар сум им и готово ...ко браќа и сестри исто! а убави се згодни се,и дечковци си имаат ;)
Се согласувам (y) Јас имам другари за кои не можам да имам никакви други мисли освен другарски. Сме оделе заедно по одмори, по забави, едни кај други дома, функционираме така веќе 15 години и ништо не се случило меѓу нас. Сме си делеле и комплименти едни на други, но онака како што би си делеле брат и сестра еден со друг. Ниту нивните девојки некогаш имале проблеми со мене, ниту па оние кои биле со мене немале проблеми со моите другари. Се си функционирало како најубаво другарство, без никакви скриени симпатии.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.177
Поени од реакции
1.162
Постои! Со рака ќе потпишам дека постои!
Со две другарки сум близок уште од раѓање како сестри ми се! Нема шанси да ги погледнам како жени ниту пак сум ги погледнувал ниту пак тие мене! Во исто маало сме граничиме со куќите и многу си се поштуваме! Ако сакаат противниците на пријателство меѓу машко и женско нека дојдат документарец да снимаат нема проблем! Другарки ми се другар сум им и готово ...ко браќа и сестри исто! а убави се згодни се,и дечковци си имаат ;)
Да ама тоа е така затоа што ги познаваш цел живот... И сестра ти е женско, може да ти биде најдобра другарка но нема да те привлекува... Е кога ќе запознаеш девојка со која, ќе се збилижиш, она ќе зборувате цело време, за најразлични работи, ќе ти стане блиска, ќе стане дел од твојот живот, ќе ја засакаш дури и без да осетиш, ќе ти стане тешко кога ќе ти зборува за нејзините "дечковци", ќе ти биде тешко кога ја гледаш како флертува со други машки и така натаму... Мислам дека такво другарство е невозможно барем за машките...
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Да ама тоа е така затоа што ги познаваш цел живот... И сестра ти е женско, може да ти биде најдобра другарка но нема да те привлекува... Е кога ќе запознаеш девојка со која, ќе се збилижиш, она ќе зборувате цело време, за најразлични работи, ќе ти стане блиска, ќе стане дел од твојот живот, ќе ја засакаш дури и без да осетиш, ќе ти стане тешко кога ќе ти зборува за нејзините "дечковци", ќе ти биде тешко кога ја гледаш како флертува со други машки и така натаму... Мислам дека такво другарство е невозможно барем за машките...
Шо знам ...
Можам да бидам близок другар со некоја со која не би чувствувал било каква хемија ...
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.177
Поени од реакции
1.162
Шо знам ...
Можам да бидам близок другар со некоја со која не би чувствувал било каква хемија ...

Хм брат и јас така мислев, бев близок со едно девојче долго време, такви ни беа околностите постојано се гледавме, првите 2 години ништо не почувствува ко неа, она си бевме блиски си зборувавме, но по 2 години сфатив дека јас премногу емоционално сум се поврзал ко неа, ја сакав, макар да кога и кажав таа неможеше да поверува, таа ме сакаше нормално како другар, одтогаш се оддалечивме, но поради тоа што постојано ја гледав никако неможев да престанам да ја сакам, постојано размислував за неа и сфатив дека јас всушност длабоко сум се затрескал во неа...Се заљубив во неа без да знам и ми беше стварно многу тешко што прво ја изгубив како другарка, но едноставно неможев да издржам и да ја гледам како порано другарски и да се однесувам најнормално... Одтогаш сфатив дека таков вид на другарство неможе да постои....
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Хм брат и јас така мислев, бев близок со едно девојче долго време, такви ни беа околностите постојано се гледавме, првите 2 години ништо не почувствува ко неа, она си бевме блиски си зборувавме, но по 2 години сфатив дека јас премногу емоционално сум се поврзал ко неа, ја сакав, макар да кога и кажав таа неможеше да поверува, таа ме сакаше нормално како другар, одтогаш се оддалечивме, но поради тоа што постојано ја гледав никако неможев да престанам да ја сакам, постојано размислував за неа и сфатив дека јас всушност длабоко сум се затрескал во неа...Се заљубив во неа без да знам и ми беше стварно многу тешко што прво ја изгубив како другарка, но едноставно неможев да издржам и да ја гледам како порано другарски и да се однесувам најнормално... Одтогаш сфатив дека таков вид на другарство неможе да постои....
Ејј жално...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Да ама тоа е така затоа што ги познаваш цел живот... И сестра ти е женско, може да ти биде најдобра другарка но нема да те привлекува... Е кога ќе запознаеш девојка со која, ќе се збилижиш, она ќе зборувате цело време, за најразлични работи, ќе ти стане блиска, ќе стане дел од твојот живот, ќе ја засакаш дури и без да осетиш, ќе ти стане тешко кога ќе ти зборува за нејзините "дечковци", ќе ти биде тешко кога ја гледаш како флертува со други машки и така натаму... Мислам дека такво другарство е невозможно барем за машките...
Направи да зажали за тоа што те одбила. :D
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.177
Поени од реакции
1.162
Направи да зажали за тоа што те одбила. :D
Нема логика да се направи такво нешто, реално, подобро некој да ти ја каже вистината и да те одбие, стави се ти во обратна ситуација па размили што би направил...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Постои! Со рака ќе потпишам дека постои!
Со две другарки сум близок уште од раѓање како сестри ми се! Нема шанси да ги погледнам како жени ниту пак сум ги погледнувал ниту пак тие мене! Во исто маало сме граничиме со куќите и многу си се поштуваме! Ако сакаат противниците на пријателство меѓу машко и женско нека дојдат документарец да снимаат нема проблем! Другарки ми се другар сум им и готово ...ко браќа и сестри исто! а убави се згодни се,и дечковци си имаат ;)
Veke ima dokumentarci mnogu za friendzoned guys like you :D
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Нема логика да се направи такво нешто, реално, подобро некој да ти ја каже вистината и да те одбие, стави се ти во обратна ситуација па размили што би направил...
Не мислев у негативна конотација туку мислев на тоа да направиш да сфати дека згрешила у врска со тебе дека си подобар отколку што таа мисли или нешто у тој стил не знам како да ти објасним. Треба самиот да сфатиш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom