Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Бог да чува..само шо го читав овоа се наежав уште фалеше шишето домене да пукне излеа оти имало или немало воздух унатре и се преплашив..
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
abe so ne si klajte tamponi na usite pa nema da slusate nisto i ce spijate ko top.probajte;pozz
--- надополнето: 10 март 2012 во 18:16 ---
i uste eden sovet ne spijajte na grb so pogled kon tavanot.pozz
 
R

Rock me Amadeus

Гостин
Во моја близина немам видено никакви ентитети и не верувам во тоа,пишав и погоре.И да,ми дошло на памет дека можеби би можел да доживеам астрална проекција,но како за белја па баш во сон ми нема дојдено таква мисла.Пред се поради страв претпоставувам,зашто имам големи тешкотии да се разбудам,знам дека не треба да се паничам во таква ситуација ама не можам да го контролирам стравот,најчесто ме фаќа паника и се будам со силна тахикардија.Ми се нема случено скоро цела година да не можам да се разбудам и баш би сакал да го доживеам пак тоа и секако би пробал да видам дали можам астрално да се проектирам.
--- надополнето: 26 февруари 2012 во 23:15 ---

Дали ти можеби си доживеал парализа во сон и дали си успеал притоа да доживееш АП?
Mi se ima deseno ednas,skoro,vo sonov,mnogu jasno,da si go posmatram fizikoto telo,na 1 metar od krevetot.Posle se najdov vo nekoja horizontalna polozba nad teloto,parelelno i pokusavav da vratam,mn sporo idese...go pamtam ko den eden jasen moment koga pokusavav da se prispoam kon sopstvenotot telo,bukvalno kako koga lice so lice se dodirnuvate so druga osoba.Strasnoto bese sto neznaes ni dali sonuvas ni nisto,nekako isklucen si totalno od teloto,duri i da pokusas oci da otvoris tesko e,nemas nekako na sto oci da otvoris,kao da si umrel...pri krajot veke,gi podotvarav ocite i gledav boi kao pajazini na zidot pred mene (toa oznacuvalo astralna zastita nekoja),a pozadi,na levoto uvo slusam sepotenja,kao vienje,neartikulisani zvuci gadni.
Kolku sto citav za AP,ne e preporacliva za luge sto nemaat duhoven imunitet,mozes "da zakacis" nekoi entiteti vo tekot na patesestvieto...ako neznaes kako da se odbranis i kako da deluvas vo momentot ,zatoa sto fakt e-Panicis.Tolku sme povrzani so materijata ,da e toa strasno nesto....
--- надополнето: 11 март 2012 во 07:48 ---
a koga se plasis,ti se stesnuva aurata...i po avtomatika stanuvas polesna meta...
 
M

Muranyi

Гостин
Mi se ima deseno ednas,skoro,vo sonov,mnogu jasno,da si go posmatram fizikoto telo,na 1 metar od krevetot.Posle se najdov vo nekoja horizontalna polozba nad teloto,parelelno i pokusavav da vratam,mn sporo idese...go pamtam ko den eden jasen moment koga pokusavav da se prispoam kon sopstvenotot telo,bukvalno kako koga lice so lice se dodirnuvate so druga osoba.Strasnoto bese sto neznaes ni dali sonuvas ni nisto,nekako isklucen si totalno od teloto,duri i da pokusas oci da otvoris tesko e,nemas nekako na sto oci da otvoris,kao da si umrel...pri krajot veke,gi podotvarav ocite i gledav boi kao pajazini na zidot pred mene (toa oznacuvalo astralna zastita nekoja),a pozadi,na levoto uvo slusam sepotenja,kao vienje,neartikulisani zvuci gadni.
Kolku sto citav za AP,ne e preporacliva za luge sto nemaat duhoven imunitet,mozes "da zakacis" nekoi entiteti vo tekot na patesestvieto...ako neznaes kako da se odbranis i kako da deluvas vo momentot ,zatoa sto fakt e-Panicis.Tolku sme povrzani so materijata ,da e toa strasno nesto....
--- надополнето: 11 март 2012 во 07:48 ---
a koga se plasis,ti se stesnuva aurata...i po avtomatika stanuvas polesna meta...
Sto podrazbiras pod duhoven imunitet,kakvi entiteti mozam da zakacam,koi se posledicite od toa?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да збереш нечија залутана душа... веројатно на тоа мисли
 
M

Muranyi

Гостин
Се тоа звучи интересно,ама не можеме со сигурност да кажеме дека постојат демони.Зависи и што подразбираш под тој поим.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
abe so ne si klajte tamponi na usite pa nema da slusate nisto i ce spijate ko top.probajte;pozz
--- надополнето: 10 март 2012 во 18:16 ---
i uste eden sovet ne spijajte na grb so pogled kon tavanot.pozz
Зашто да не спиеме со поглед кон таван?!
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Добро е шо има таква тема.Јас имам проблем таков- е сега незнам дали би можело да се каже проблем или предност вие одлучете...
Се работи за јака интуиција или незнам што е...се што се случува а јас не знам го претчувствувам,се што ќе се случи пак претчувствувам.Само да го видам ликот знам што е и каков е веднаш би ги опишал неговите психолошки карактеристики и тоа преку контакт со очите.Водолија сум во хороскоп а искрено не верувам во таквите работи...
ако некој каже нешто што не се совпаѓа со мене како да му читам и знам се што ќе се случи и што мисли...Ете пример еднаш татко ми,тој доаѓаше од Германија.Околу 7 часот вечерта ме напна едно чувство толку никакво и тешкотија на душа незнам како и што се случи но не беше до таа мера за да знам дека е смрт ...во нив се беше мавнала друга кола за среќа малиот ѓавол беше.Во прилеп во центар покраинска улица минува девојка,ја здогледувам и веднаш познавам оти нешо ќе се случи ...гледам одтаму едно 200 метра подалеку иде автомобил и веднаш ми се сврзува слика дека ќе биде згазена девојката и тоа точно се и случи убрза автомобилот јас истрчав настрана....
Никогаш никој неможе да ми направи изненадување зашо веднаш знам што е и дали е направено преку само еден гест или начинот на зборување.Да следам комуникација преку гестови на двајца веднаш читам шо сакаат да доловат...пример секогаш претчувствувам дека одреден професор ќе го нема утре па зашо да учам по тој предмет ....претчувствувам откажување на тестови и све а и многу посериозни работи.Сум почувствувал и кај еден другар инцест со тетка му ...не сум докажал али знам дека се работи за такво нешто... секогаш претчувствувам што го мачи некој ако крие некоа душевна болка...кога насетувам нешто лошо некој кога планира се чудам дали да кажам али тоа би ме турнало во соучесник и ме мачи чувството ...Скоро сите го приметиле тоа кај мене и дури имам добиено коментар "Добро бе ти да не си во сродство со Клеопатра??"....
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Добро е шо има таква тема.Јас имам проблем таков- е сега незнам дали би можело да се каже проблем или предност вие одлучете...
Се работи за јака интуиција или незнам што е...се што се случува а јас не знам го претчувствувам,се што ќе се случи пак претчувствувам.Само да го видам ликот знам што е и каков е веднаш би ги опишал неговите психолошки карактеристики и тоа преку контакт со очите.Водолија сум во хороскоп а искрено не верувам во таквите работи...
ако некој каже нешто што не се совпаѓа со мене како да му читам и знам се што ќе се случи и што мисли...Ете пример еднаш татко ми,тој доаѓаше од Германија.Околу 7 часот вечерта ме напна едно чувство толку никакво и тешкотија на душа незнам како и што се случи но не беше до таа мера за да знам дека е смрт ...во нив се беше мавнала друга кола за среќа малиот ѓавол беше.Во прилеп во центар покраинска улица минува девојка,ја здогледувам и веднаш познавам оти нешо ќе се случи ...гледам одтаму едно 200 метра подалеку иде автомобил и веднаш ми се сврзува слика дека ќе биде згазена девојката и тоа точно се и случи убрза автомобилот јас истрчав настрана....
Никогаш никој неможе да ми направи изненадување зашо веднаш знам што е и дали е направено преку само еден гест или начинот на зборување.Да следам комуникација преку гестови на двајца веднаш читам шо сакаат да доловат...пример секогаш претчувствувам дека одреден професор ќе го нема утре па зашо да учам по тој предмет ....претчувствувам откажување на тестови и све а и многу посериозни работи.Сум почувствувал и кај еден другар инцест со тетка му ...не сум докажал али знам дека се работи за такво нешто... секогаш претчувствувам што го мачи некој ако крие некоа душевна болка...кога насетувам нешто лошо некој кога планира се чудам дали да кажам али тоа би ме турнало во соучесник и ме мачи чувството ...Скоро сите го приметиле тоа кај мене и дури имам добиено коментар "Добро бе ти да не си во сродство со Клеопатра??"....
Јас за мене можам да кажам дека можам кога сакам да направам да врне или барем малце да пророси и тоа во сред јули.Само треба да ја исперам колата :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Mi se ima deseno ednas,skoro,vo sonov,mnogu jasno,da si go posmatram fizikoto telo,na 1 metar od krevetot.Posle se najdov vo nekoja horizontalna polozba nad teloto,parelelno i pokusavav da vratam,mn sporo idese...go pamtam ko den eden jasen moment koga pokusavav da se prispoam kon sopstvenotot telo,bukvalno kako koga lice so lice se dodirnuvate so druga osoba.Strasnoto bese sto neznaes ni dali sonuvas ni nisto,nekako isklucen si totalno od teloto,duri i da pokusas oci da otvoris tesko e,nemas nekako na sto oci da otvoris,kao da si umrel...pri krajot veke,gi podotvarav ocite i gledav boi kao pajazini na zidot pred mene (toa oznacuvalo astralna zastita nekoja),a pozadi,na levoto uvo slusam sepotenja,kao vienje,neartikulisani zvuci gadni.
Kolku sto citav za AP,ne e preporacliva za luge sto nemaat duhoven imunitet,mozes "da zakacis" nekoi entiteti vo tekot na patesestvieto...ako neznaes kako da se odbranis i kako da deluvas vo momentot ,zatoa sto fakt e-Panicis.Tolku sme povrzani so materijata ,da e toa strasno nesto....
--- надополнето: 11 март 2012 во 07:48 ---
a koga se plasis,ti se stesnuva aurata...i po avtomatika stanuvas polesna meta...
Последно време кога ќе заспијам одеднаш ќе се штрекнам и гледам на ѕидот пајажини и некои фигури, по некое време ги снемува но добри 10-15 секунди се таму. Језиво :S
 
Член од
22 март 2012
Мислења
68
Поени од реакции
57
Последно време кога ќе заспијам одеднаш ќе се штрекнам и гледам на ѕидот пајажини и некои фигури, по некое време ги снемува но добри 10-15 секунди се таму. Језиво :S
Од станување нагло ти се гледа како да има нешто или па може да е од стрес ,ништо страшно ....
 
Член од
23 март 2012
Мислења
34
Поени од реакции
35
И јас сум бил во 2 ситуации во мојот живот во кои почувствував, а и видов нешто што би можел да го наречам натприродно. Првата ситуација ми се случи кога имав 6-7 год. и една вечер мајка ми ме прати до продавница, спаѓам јас по скалите и се свртев на левата страна од дворот.. и забележав голема (човечка или не) сенка.. која беше повисока ваљда повеќе од 2 метри.. Се преплашив. Втората ситуација се случи лани на 1ви мај.. Ноќта не ни се спиеше мене и еден другар и решивме да прошетаме по селото (бевме во викендичка на еден другар, на село) и отидовме на крајот од него. Таму се наоѓаше една светилка во дворот од една фабрика која беше единственото светло во наша близина. Потоа на тргнување назад на едно место каде што се наоѓа пат и само оризни ниви од околу видовме бело суштество што прелета над една нива. Прво помисливме дека е некоја птица, но кога прелета вториот и третиот пат формата на суштеството се менуваше и потоа наеднаш ја однема. Немаше каде да се сокрие па веднаш да ја однема. Чудно, нели? Ве молам доколку некој од Кочани и близината го прочита мојот пост, нека ми каже дали слушнале за тоа ''бело суштество'' кое го видовме во т.н. село Прибачево. Смешно е малце али морам да прашам од причина што откако им кажав на неколку личности за ова тие ми кажаа дека стварно имаат слушнато слична ваква сторија за истото место. Благодарам
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
u pm jezivo... Temava ja citam od vtornikot i vcera vecer ja procitav... Samo sakam da vi zablagodaram za toa sto sega ne mozam da spijam. Inace takvo nesto mi se nema sluceno (da cuknam vo drvo) samo na sekoi 2 dena sto imam deja vu.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Зарем постои нешто натприродно? :tapp:
Постојат работи што ќе ви се случат и ќе ви делуваат многу непознато и чудесно... Верувајте... Универзумот и се во него што се случува - е природна работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom