(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Силвестре размислува за трансфер во Бордо

Францускиот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Микаел Силвестре, не ја отфрла можноста на крајот на сезоната да се врати во својата татковина во екипата на Бордо.

30-годишниот фудбалер беше пратен од повреди и ретко се наоѓаше во составот на "црвените ѓаволи". "Не е невозможно да отидам во Бордо. Тоа е добар тим, кој ми е блиску до срцето. Уште како мал ги следам нивните успеси во Европа, а освен тоа имам и роднини во градот"- кажа Силвестре.
Фудбалерот премина на Олд Трафорд во 1999 година, а пред тоа играше за Интер и Рен.



П.С. Почнав да се нервирам за тоа со Роналдо, ај кој ќе се клади со мене? Јас викам дека нема да си оди!!!
 

gavolce

--gavolllllll--
Член од
23 јануари 2008
Мислења
64
Поени од реакции
0
abe koi pari kakvi bakraci ne si ide deteto..
dali nekoj ja slusna negovata izjava za manutd tv...............
negovata idnina e vo manutd i tuka ke osvojuva se so e mozno use dolgo vreme........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
шпекулации,шпекулации и шпекулации.што не че се изначиташ денеска од новинариве.аман те бе Реал се интересира веќе 3-4 години за Роналдо и на крај стално тој останвел во Манчестер.не верувам дека ќе си замине Роналдо токму баш сега кога Манчестер е најдобар.знае и самиот дека ќе згреши да игра во Реал и сето ова е само обична шпекулација,само за да се зголеми тиражот на весниците.ништо повеќе.Роналдо не си заминува од Манчестер и точка!!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Не бе, ќе го дадеме на Милан за едно 10-тина години. Мора.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Neka krsi glava ako mu se povaznite parite od se...Preku glava mi e od glupi fudbaleri,sto e sega se predomisli...Ama pamtete mi go zborot vo Real ako otide nema da bide ni 5% od toa sto e sega vo United...Uste ednas,NIKOJ NE E POGOLEM OD UNITED...Ako saka da si zamine sloboden e,nema mesto za igraci koj ne igraat so srceto vo UNITED !
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Ај више не замарајте досадни сте!!!

Нема да си оди и готово! Сите истото го пишувате!
РОНАЛДО!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
A be sto se zamarate so novinarski gluposti, tie mora da pisuvaat za da se prodavaat vesnici.
Nisto ne e sigurno dodeka ne bide objaveno na oficijalna stranica.
Koj ne znae eve jas da mu kazam. Marka i As, najprestiznite spanski(madridski) sportski vesnici se pod kapata na real Madrid i tie pisuvaat za sekogo deka ke doaga vo real. do sega procitav za najmalku 20 fudbaleri koi se povrzuvaat so real i transfer vo toj klub.
Taka da se ova sto pisuvaat se gluposti. Na oficijalnata stranica na Junajted Ronaldo izjave deka e sreken vo Manchester i taka natamu, pri oficijalno intervju so video zapis. A ovie vesti koi se baziraat na rekla-kazala ne gi svakam seriozno.
I veke najposle ako Ronaldo saka da si ja upropasti karierata, slobodno neka si odi, Manchester sekogas posle prodazbata na najgolemite zvezdi se vrakal uste posilen i pomoken. A sto napravija Real? Samo kupuvaat zvezdi i ne mozt 1/8 finale LS da pominat.
Ajde sega smenete tema, ne se zamarajte so ovie transfer spekulacii, koncentrirajte se na finaleto na 21 maj, toa e sega najvazno!
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
sega mora da se dokaze vo finaleto ronaldo ako saka da go proglasat za najdobar i da ne zbori mnogu treba da mu ja misi za finaleto so ke bide.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Кики ќе блесне во Финалето, како и тактиката на СЕР АЛЕКС ФЕРГУСОН.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Кики ќе блесне во Финалето, како и тактиката на СЕР АЛЕКС ФЕРГУСОН.
Абе се ќе биде во најдобар ред. Фергусон си ја знае работата ќе напраи некое тактиче и после се е во наши раце
 
В

Вори

Гостин
Toa ke viidme ne bidete samouvereni tolku.A iskreno mislam deka Ronaldo ke si ide zosto parite mu se povazni nemu.Ne go saka klubot kako Rooney,Ferdinand,Giggs i.....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Абе се ќе биде во најдобар ред. Фергусон си ја знае работата ќе напраи некое тактиче и после се е во наши раце
Мене Грант ме плаши, многу јак стратег е. :) :)

Му верувам на Ферги, да беше друг ќе се нервирав уште повеќе, вака повеќе сум смирен... Ама пак многу се нервирам и само на тоа мислам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom