(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Мене па овој грант ми е некако тап тренер па и затоа мислам дека манчестер ќе освои тиула во среда па само напред.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Мене Грант ме плаши, многу јак стратег е. :) :)

Му верувам на Ферги, да беше друг ќе се нервирав уште повеќе, вака повеќе сум смирен... Ама пак многу се нервирам и само на тоа мислам.
Абе по што утврди дека е јак стратег. Јас тоа чекам да го видам следната сезона кога он сам ќе си го создаде тимот и од 0 ќе почне, а не на ретходно купени игачи од страна на Мурињо кои беа ѕверови. Така и јас можам да идам менаџер
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
:pos: :pos:
Абе го кажав тоа на шала, не си ме сфатил, да го исмеваме малце Аврам, нема да се лути.
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Ах пак за Роналдо
Само да ви кажам ова интервју е извадено од контекст( а што друго можеш да очекуваш од шпански медиум (читај Реал Мадрид))
Роналдо како и секогаш изјавил дека супер се чувствува во Манчестер и би сакал еден ден да игра и во Шпанија, и бидејќи медиумот бил од Мадрид веднаш ја превртел информацијата како Роналдо сакал веднаш да замине од Манчестер а детето убаво рекло уште е рано да се замине од Манчестер
Уште еднаш познатата тактика на Реал преку медиумите врши притисок
Но тука игра улога и неговиот менаџер кој сакајќи да добие повеќе пари од новиот договор и он тропа по медиумите дека би можел да го добие тој договор од Реал, впрочем и со Рио Фердинанд предходниот договор беше вакви натегања околу парите, затоа и Фергусон има на неколку пати изјавено дека менаџерите ги уништуваат денешните фудбалери и еднаш го посочи Сколс како пример како дошол и сам побарал продолжување на договорот без никакви дополнителни барања до крај на кариера
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
А бе аман со ова за Роналдо.Нема да си оди!А ако си оди баш ме боли мене .!. Ми се смачи од нарциосоидниот.Или нека игра во Јунајтед или нека оди на гурбет во Реал.Ќе земи повеќе пари ама на шо ќе добија награда или да напредува во кариерата.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
До вчера фарбавте ѕидови кога гледавте слика на К. Роналдо а сега викате да си ебе матер
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Вие им верувате на фантазерите од Точка, Шпиц, Фан Клуб Челзи-Реал-Милан дрн дрн дека Кристијано Роналдо ќе си оди? Жити јаките фанови ако е така. Имајте верба, кај сте чуле дека Роналдо официјално изјавил дека ќе си оди? Јас на страната на Манчестер читав дека не сака да си оди, одбил понуда и другата сезона се спрема да даде 50 погодоци. Кој сака да игра за клуб што е купи продај, експорт-импорт како Реал или па Челзи? Во Манчестер ако си ѕвезда, стануваш легенда и незаборавен, во Реал еден ден си херој, друг ден не те ни препознаваат.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
До вчера фарбавте ѕидови кога гледавте слика на К. Роналдо а сега викате да си ебе матер
Јас никогаш не сум рекол такво нешто.Никогаш Роналдо не ми бил толку омилен играч.Не велам дека не го сакам, го сакам, ама не ми е ни оддалеку омилен играч.Ниту сум фарбал ѕидови со него ни ќе фарбам.Ај поздрав:helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Cristiano mi e omilen igrac,go sakam so celo srce no iskreno ne sakam parite da mu se povazni od United...Zosto i eden den koga ke go nema Cristiano vo United,United ke si ostane United...Aj pozz...
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Роналдо не си оди ама многу веројатно дека Саха и Силвестре ќе си одат. Саха и самиот изјавил дека финалето на ЛШ му е веројатно последен натпревар во црвениот дрес. И реално мислам дека овие двајца треба да се продадат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Добро, Саха може да влезе во последните минути да ја осети атмосферата, ако е веќе решен мечот. :)
Доста му беше во Манчестер, више не ни е потребен.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Добро, Саха може да влезе во последните минути да ја осети атмосферата, ако е веќе решен мечот. :)
Доста му беше во Манчестер, више не ни е потребен.
Саха како Саха со 11 несеци во годината со повреда не ни е потребен, но потребен ни е напаѓач за замена на Руни и Тевез. Шампионски тим градиме а немаме трет напаѓач...
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
jas mislam da ne si odi saha. moze ke vleze vo forma ke igra kako lani:toe:
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
дечки дали некој може да го дочека финалево??
јас едвај чекам да почне, да видат челзи кои се манчестер јунајтед еднаш засекогаш.
btw за ова трансфер шпекулацииве, ако сака роналдо да си оди слободно нека си оди вратата му е отворена. тој ни е најдобар играч, ама ако не сака повеќе да биде во манчестер негов проблем.
ако е само алчен за пари ок јунајтед нема да пропадне без него.
саха мислам дека му истече времето во јунајтед, но ако фергусон не планира да купува ниеден напаѓач летово, мислам дека вреди да му се даде уште една шанса. саха го уништија повредите, иначе дечкото е звер.за крај морам да кажам:
ЈУНАЈТЕД Е РЕЛИГИЈА И НЕ Е СОСТАВЕН САМО ОД 1 ИГРАЧ!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom