(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Ќе има кога вие секогаш започнувате расправии, вие Росонери! :)
Ние не се дираме, ама тоа е, на домашен терен ни пишувате!
Сега Фантом ќе го мачите за џабе! :)
Он топик: Не ни треба Бензема, верувајте! :tapp:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.708
Поени од реакции
9.399
a be so se sekirate.pak ronaldo se zbunil i mu ja zel nagradata na messi zs sakal da bidel toj vtor GLUPOSTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!sega go citam ova vo fan klubot na milan i bas mi e krivo so ne go gledav izborot.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе луѓе што ви е на вас? Само измислувате нешто. Јас гледав од почеток до крај и колку Роналдо не ја зема намерно наградата туку седеше најблиску и стигна пред Меси и мислеше дека првата награда што стои на масата е за него и ја зема. А и уште една работа што толку се замарате за тоа што сакал да направи Роналдо. Ако толку нив ги интересира или мислат дека тоа сакал да го направи добро и што, големата работа. А ако игра убаво оваа сезона ќе ја освои следниот пат или после тоа не знам што ви е толку важно. Јас гледам да игра добро за Манчестер и да им ја донесе втората титула ама под ова мислам не само тој туку и целиот тим.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ц ц ц се карате за глупости како прво да несакајки ги смешаа наградите Роналдо и Меси како што кажа Mlad_men , а според мене Кака` заслужено си ја доби наградата не свакам што некои имаат против него и велат дека Роналдо е подобар! Јас кога Роналдо би ја освоил наградата би ви честитала тука а не да зборам лошо за него и како друг требало да ја освои. Бидете реални малку. И сигурна сум дека Роналдо ке ја освои награта следната година или кога и да е зашто е одличен фудбалер и предобро игра. Но оние за они што зборат лошо за Кака и дека не заслужувал да ги добие сите можни награди годинава мислам дека само љубоморат и ништо повеке!!!
Секој клуб си има има свои вредности, секој фудбалер си има свои квалитети и сето тоа треба да се почитува. И навивачите на различни клубови треба да се почитуваат меѓу себе ако се вистински навивачи а не да се караат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.517
Поени од реакции
5.511
Абе луѓе што ви е на вас? Само измислувате нешто. Јас гледав од почеток до крај и колку Роналдо не ја зема намерно наградата туку седеше најблиску и стигна пред Меси и мислеше дека првата награда што стои на масата е за него и ја зема. А и уште една работа што толку се замарате за тоа што сакал да направи Роналдо. Ако толку нив ги интересира или мислат дека тоа сакал да го направи добро и што, големата работа. А ако игра убаво оваа сезона ќе ја освои следниот пат или после тоа не знам што ви е толку важно. Јас гледам да игра добро за Манчестер и да им ја донесе втората титула ама под ова мислам не само тој туку и целиот тим.
Јаоооо дан е далтониста бе .... :hehe:
Кој е тој што ќе помеша сребрена со бронза боја не беа исти :pozz:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Офтопик ... не се расправајте со Mlad_man, не глеате дека е експлозивна личност :pos::pos: :smir:

Онтопик, Роналдо има само 22 години, ако продолжи вака, сигурно кога тогаш ќе ја освои :)

Ама и Меси да гледаме, и тој е ѕвер, мислам дека овие двајца ќе бидат главни за наградава во скоро време :toe:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Ц ц ц се карате за глупости како прво да несакајки ги смешаа наградите Роналдо и Меси како што кажа Mlad_men , а според мене Кака` заслужено си ја доби наградата не свакам што некои имаат против него и велат дека Роналдо е подобар! Јас кога Роналдо би ја освоил наградата би ви честитала тука а не да зборам лошо за него и како друг требало да ја освои. Бидете реални малку. И сигурна сум дека Роналдо ке ја освои награта следната година или кога и да е зашто е одличен фудбалер и предобро игра. Но оние за они што зборат лошо за Кака и дека не заслужувал да ги добие сите можни награди годинава мислам дека само љубоморат и ништо повеке!!!
Секој клуб си има има свои вредности, секој фудбалер си има свои квалитети и сето тоа треба да се почитува. И навивачите на различни клубови треба да се почитуваат меѓу себе ако се вистински навивачи а не да се караат.
ја прв паметен пост од навивач на милан на нашата тема
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Офтопик ... не се расправајте со Mlad_man, не глеате дека е експлозивна личност :pos::pos: :smir:
Онтопик, Роналдо има само 22 години, ако продолжи вака, сигурно кога тогаш ќе ја освои :)
Ама и Меси да гледаме, и тој е ѕвер, мислам дека овие двајца ќе бидат главни за наградава во скоро време :toe:
афкорс дека ќе освојува најјак е RONNY.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.708
Поени од реакции
9.399
mnogu normalno deka ce e ronny.samo mi e strav da ne si zamine,zasto deka na preskonferencijata vcera na izborot na fifa izjavil deka saka da igra vo spanskata liga.ke bide mnogu loso ako si zamine od Man U.
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
Ако мислевте на Rooney типот е бомба и гази све пред себе али јас мислам дека е подобро да се напраи замена например да се продаде руни за поголеми пари а да се земе бензема за многу помали.Бензема е млад и надежен па сигурен сум дека ке го биде па тоа ке биде најдобро решение ако сака да си иде
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.708
Поени од реакции
9.399
Ако мислевте на Rooney типот е бомба и гази све пред себе али јас мислам дека е подобро да се напраи замена например да се продаде руни за поголеми пари а да се земе бензема за многу помали.Бензема е млад и надежен па сигурен сум дека ке го биде па тоа ке биде најдобро решение ако сака да си иде
a be mislev na ronny(c.ronaldo) ne na rooney.a rooney da se prodajt negde nemat sansi zver e coekot.nema nigde takov borben napagac vo denesnicava na fudbalot.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
a be mislev na ronny(c.ronaldo) ne na rooney.a rooney da se prodajt negde nemat sansi zver e coekot.nema nigde takov borben napagac vo denesnicava na fudbalot.
Тешко Rooney да биде продаден и тој многу го сака клубот а и клубот него. Ако се размислува за продавање на некој од фудбалерите тоа би требало да е некој од постарите а што не добиваат многу шанси во првиот состав (Saha, Silvestre). А за заминување на Ronaldo многу се зборуваше по инцидентот со Rooney на СП2006 ама од тогаш и двајцата играт во топ форма и Ronaldo изјавуваше дека е презадоволен во Manchester и дека би заминал само ако клубот реши да го продаде и ако навивачите го сакат тоа... Сепак крајниот збор го има Сер Алекс :salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom