Dexter

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Аааааааааа нормални ли се овие како ја завршуваат сезонава???????
Кој ќе чека следна сезона?????????????????
Јас и вие... :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Заврши најлошата сезона на Декстер досега.
Декстер го направија смотан, Дебра ја направија неподнослив плачко, премногу грешки и loopholes, Квин и Лагуерта премногу клише се однесуваа, немаше ниедно споредно убиство на Декстер, непотребна епизода со Небраска и брат му, уште нелогични, глупи дијалози со духот на татко му, заплетот не беше којзнае што, сезонава беше многу тапа, а и чисто сумњам следните 2 ќе бидат подобрување.
--- надополнето: 19 декември 2011 во 16:01 ---
Би можеле да ја подобрат следната сезона ако Декстер ја убие Дебра, барем тогаш нема да морам да ја гледам како цмиздри нон-стоп, последнава епизода ги прескокнував сцените со нејзе.
И дај нека направат да не знаеме кој е негативецот до крај на сезоната како во првата, вака е премногу тапа и предвидливо.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Добар крај,ама веќе како да се насеќаше дека ќе се случи ова кога толку рано пред крајот на епизодата Декстер го зароби Травис и психијатарот ја советуваше Дебра да зборува со Декстер,која веќе знаеше каде Декстер ќе биде.И да,Декстер испадна малку смотан на крајот кога ја одбра црквата да му биде kill room.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Дебра очигледно има лоша среќа со семејството Мосер, два пати во сериски убиец се вљубува :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Следна сезона ќе биде prequel на првата :ROFLMAO:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Не разбрав, шо бараше Дебра во црквава на крајов?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ајде де, сите потајно знаевте дека Дебра конечно ќе го фати на дело.;) Во спротивно било каков крај би бил банален, освен ако завршеше со смртта на Харисон. Но тоа би бил навистина непосакуван крај.

Туку мене нешто друго ми привлече внимание. Оној практикантот на Масука, нели ви се чини дека е еден од двајцата сведоци кои требаше да го жртвуваат јагнето односно Херисон? Не беше случајно што токму тој му ја достави раката на Тревис...

Наредна сезона очекувам Декстер повеќе да се дружи со скалперот. Се ми се чини дека приказната ќе се врти околу тоа како Дебра се обидува да го спречи Декстер да ги врши убиствата.

I am a Father, a Son and a Serial Killer - Каква реплика човече. Една од најдобрите некогаш кажани во серија:cuc:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Ајде де, сите потајно знаевте дека Дебра конечно ќе го фати на дело.;) Во спротивно било каков крај би бил банален, освен ако завршеше со смртта на Харисон. Но тоа би бил навистина непосакуван крај.

Туку мене нешто друго ми привлече внимание. Оној практикантот на Масука, нели ви се чини дека е еден од двајцата сведоци кои требаше да го жртвуваат јагнето односно Херисон? Не беше случајно што токму тој му ја достави раката на Тревис...

Наредна сезона очекувам Декстер повеќе да се дружи со скалперот. Се ми се чини дека приказната ќе се врти околу тоа како Дебра се обидува да го спречи Декстер да ги врши убиствата.

I am a Father, a Son and a Serial Killer - Каква реплика човече. Една од најдобрите некогаш кажани во серија:cuc:
Пратката беше за Декстер,не за Травис. :)
--- надополнето: 19 декември 2011 во 21:47 ---
Не разбрав, шо бараше Дебра во црквава на крајов?
Да му ги каже чувствата на Декстер,нели психијатарот и рече.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Пратката беше за Декстер,не за Травис. :)
--- надополнето: 19 декември 2011 во 21:47 ---


Да му ги каже чувствата на Декстер,нели психијатарот и рече.
Тоа сосем ми се промакнало;) Се ми се чинеше дека лаборантот го напиша пакетот, а Тревис го донесе кај Декстер. Ништо, ми пропадна филмот за идниот развој на настаните :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Mislam deka prvin na incest-kuckata ke i bide tesko da prifati toa sto dexter pravi, AMA toj stariot sto ja unaprede i sto bese drugar na tatko mu na Dex i incest-bitchot, ke izvrsi pak slicno ubistvo, i ova ke mu naredi/zamoli na dex da go ubie nego, i taka uste 2-3 pati ke go koristi za da ubie nekoj...

Vaka mozeno e da e.. a mozno e i da se ebat cela sedma sezona dvajcava poso mater ke si ebe serijata
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Hm i mene mi e cudno sto asistentot ja spremi pratkata a Trevis ja donese kaj Dex. Odlicna epizoda, mislam deka vakva epizoda bi bila sosema odlicen kraj za serijava no ne se bunam toa sto ke ima uste 2 sezoni. Dex Rulz! Vo cel da si ja spasi glavata mislam deka Dex ke ja ubie Debra ili pa taa ke mu se smiluva posto ubil ubiec.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Мислам дека пратката ја најде пред неговиот стан и само ја внесе.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Истото и јас го помислив.
И на крај на сезонава Дебра мора да открие дека Декстер е убиец. Инаку ја однесоа серијава во три лепе.


Незнам за кај вас ама со крајов кај мене ја извадија цела сезона....
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Mislam deka prvin na incest-kuckata ke i bide tesko da prifati toa sto dexter pravi, AMA toj stariot sto ja unaprede i sto bese drugar na tatko mu na Dex i incest-bitchot, ke izvrsi pak slicno ubistvo, i ova ke mu naredi/zamoli na dex da go ubie nego, i taka uste 2-3 pati ke go koristi za da ubie nekoj...

Vaka mozeno e da e.. a mozno e i da se ebat cela sedma sezona dvajcava poso mater ke si ebe serijata
Не верувам дека тоа би се случило во 7ма сезона од чиста причина дека Дебра не е таков карактер,полицајка е во душа како татко и,така да не верувам дека во тој правец би одела серијата.Како и да е,ќе почекаме,ќе видиме..нешто ми кажува дека пилотот на следната сезона ќе биде неколку дена/месеци подоцна па ќе не вратат назад.Сепак,и тоа е дискутабилно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom