Dexter

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
не се согласувам со тоа, баш поради ова што се случи.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
И официјално, Форест Гамп ја уништи цела сезона.
Само некој крај како на 4 та сезона може да ја извади серијава сега.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Од понеделник на Fox Crime ќе почне да се пренесува оваа сезона на Декстер, односно 6-та.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Јака ми е Џенифер Карпентер во серијава, ама па многу цмиздри во последнава сезона. Цело време се лигави, со насолзени очи, се‘ нешто не и‘ е океј.
Интересен концепт на сезонава, откако ги изгледав првите епизоди ме доведе да мислам дека е крај, бидејќи нешто се спомнуваат елементи од прва и четврта сезона, ама со крајот на последнава епизода не ми се верува дека ќе е крај.
Последнава епизода имаше добар хумор, покрај другото. Се смеев многу кога Деб му кажа на Декстер - You're a chair. :pos:

A што е фрката со практикантот? Он само ја купил пластичната рака, доказ од случајот The Ice Truck killer или нешо настран е.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Од колку саат знаеш?
Според програмата од страната на FoxCrime Serbia, Декстер ќе има во понеделник во следниве термини.
Ќе има најверојатно 2 епизоди, а зашо така или зали е грешка, појма неам.

22:30 Dekster - Y6 ep.1
23:20 Dekster - Y6 ep.2
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Психотерапевтот ќе сфати шо работи Декстер.
Истото и јас го помислив.
И на крај на сезонава Дебра мора да открие дека Декстер е убиец. Инаку ја однесоа серијава во три лепе.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Ако дознае Дебра дека Декс е тоа убиЦА, што би се дешавало у наредните 2 сезони за кои е потпишан договор? Или ќе ја убие или она ќе ќути. Не ми се веруе дека ќе се дознае за Декстер кој е и што е.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Значи, само тероија беше и затоа не беше ставена у спојлер (шо на крај испадна вистина). И ако се плашите од вакви ствари незнам зашо уствари влагате у темава. Не знам, јас мислам дека ( у тема за некоја серија или филм сеедно) треба баш да се дискутира за вакви и слични теории, за можни дешавки, за нечија глума, за некоја сцена или па сите коментари треба да бидат у стил: " Декстер топ си, кисче "
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Абе шо му е филмот на овој лаборантот низаеден и неговата опседнатост уит Декс? Тоа едно прашање и второ повикот у 911 колку шо знам се регистрира ( дури мислам и дека се снима) сеа ова ќе мине као блоаперс или ќе го вмешаат Декструс?
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Fucking shrink.
--- надополнето: 12 декември 2011 во 18:22 ---
And I hate LaGuerta.
Ега да направи некое убиство па Декстер да ја рецне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom