Фан Клуб: Јувентус

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129


Соренсен денес настапи на стадионот во Маџари во Скопје против Македонија (до 21г), натпреварот заврши 1:1
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.332
Поени од реакции
16.818
Циганчево со италијански пасош прво се истоварило на Сицилија.

http://novasport.mk/Vest.aspx?id=697&GroupId=1
имат ама салам љуфнато за бало.. ако не го има интервјуто на интернет можеле да го видат на нет со неговите роднини и пријатели и тренери па да постираат :/
 
С

сашенко

Гостин
Сега во недела ни гостува Палермо.Од 3 саат се игра утакмицата
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Палермо мора да се победи, тие се стари должници!
 
С

сашенко

Гостин
Палермо мора да се победи, тие се стари должници!
Палермо едвај ја чекам само ради тоа.Последниве неколку години редовно по 2-3 голчиња и добар секс ни маваат бар на една од 2те утакмици што ги играме.Преку qрац ми се више, оваа мора да им вратиме за све и да се истуриме.И за Амаури да им вратиме и за головите и за све...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Protiv Palermo ke ima mnogu golovi a moze i 6-1 dobar 7+ hhh
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Па не сум видел ...

Очекувано репрезентација со најмалку примени погодоци е земјата во која е измислено „катеначото“. Италија во 10 меча прими само 2 погодока, а единствени што го матирале Џиџи Буфон се Сергеј Зењов од Естонија и Бранислав Ивановиќ од Србија.

линк
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.494
Поени од реакции
4.340
Па не сум видел ...

Очекувано репрезентација со најмалку примени погодоци е земјата во која е измислено „катеначото“. Италија во 10 меча прими само 2 погодока, а единствени што го матирале Џиџи Буфон се Сергеј Зењов од Естонија и Бранислав Ивановиќ од Србија.

линк
Да се надоврзам:)И светското 2006-та кога освоија го завршија само со 2 примени гола од кој што еден автогол и еден гол во финалето од пенал :)Нема лабаво кога Буфон и одбраната се во форма.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Палермо едвај ја чекам само ради тоа.Последниве неколку години редовно по 2-3 голчиња и добар секс ни маваат бар на една од 2те утакмици што ги играме.Преку qрац ми се више, оваа мора да им вратиме за све и да се истуриме.И за Амаури да им вратиме и за головите и за све...
Палермо во последните 7 натпревари со Јуве, успеале да победат 6 пати. Имаме само една победа и тоа од гостувањето во февруари 2009 година со 0-2. Време е да почнат да се израмнуваат сметките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom