Фан Клуб: Италија

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
А што Освалдо ?? не сум ја гледал утакмицата за жал, незнам што сакаш да ми кажеш ?
Според мене вчера слабо изигра,имаше една шанса со глава,каде што подобар напагач сигурно би погодил,добар е он како џокер заедно со Матри и Балотели,мислам нападот на Италија ке го предводат Пацини и Роси,секако Касано ако се врати до европско.:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
^ок, да ти верувам ;) ... што знам колку ќе бидат спремни и Касано и Роси :cautious:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
Абе не е само шансата што ја утна ... пред таа имаше и уште една каде што голгетериште би знаел како да реагира... неколку пати се обиде да спушти со глава за некој другда ја зафати ама лошо изигра ... според мене најлошо...

Иначе кога сме кај нападот Прандели нема што да глуми како Липи... има доста опции ама мое мислење е дека Балотели во секој случај треба да игра прва
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Не ми се верува колку на генерацијава им е мал изборот на напаѓачи а и она што го имаат не е кој знае што. Кога само ќе се сетам на Виери, Тоти, Дел Пиеро, Инзаги, Монтела, кој и да играше нападот изгледаше моќно.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
Не ми се верува колку на генерацијава им е мал изборот на напаѓачи а и она што го имаат не е кој знае што. Кога само ќе се сетам на Виери, Тоти, Дел Пиеро, Инзаги, Монтела, кој и да играше нападот изгледаше моќно.
па и Лука Тони од поновите каков таков беше класа за овие сега ... али ајде, има време, млади се и Пацини и Матри и Освалдо ма да сеуште имаат статус на просеци :) .. е сега Балотели,Роси и Касано малку двојат од овие претходните, али како сакаш вртија тие се тие напаѓачи со кои Италија располага :)
--- надополнето: Nov 17, 2011 12:40 AM ---
Абе не е само шансата што ја утна ... пред таа имаше и уште една каде што голгетериште би знаел како да реагира... неколку пати се обиде да спушти со глава за некој другда ја зафати ама лошо изигра ... според мене најлошо...

Иначе кога сме кај нападот Прандели нема што да глуми како Липи... има доста опции ама мое мислење е дека Балотели во секој случај треба да игра прва
Аман бре :) .. јас видов на гоал.цом немаше лоша оцена :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
Аман бре :) .. јас видов на гоал.цом немаше лоша оцена :)
Ја пратам Рома од почеток незнам зошто си разочаран од комантаров, Освалдо го нема оној инстинкт што го имаат врвни голгетери неколку утакмици неговите промашувања ве коштаа бодови
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
Ја пратам Рома од почеток незнам зошто си разочаран од комантаров, Освалдо го нема оној инстинкт што го имаат врвни голгетери неколку утакмици неговите промашувања ве коштаа бодови
абе јас оваа година сум воодушевен од Освалдо, дали сум премногу скромен ? :D

па има 5 гола не е лош(сите од игра) :) ... а никое промашување на Освалдо не ја коштало Рома ниту бод, јас точно знам за секоја утакмица кои киксови и кои промашувања на играчи ја коштале Рома бодови ... еве поточно ќе ти кажам, одбраната на Рома кошташе многу бодови, али да не навлегуваме во оф топик .. има време, прва утакмица му беше во дресот на азурите, нека добие уште некоја шанса па да заклучиме дали е достоен да го носи дресот, јас сум реален ќе си признаам ако е така ;)
-порано пишав тука дека Бориело не е материјал за во репрезентација, човекот потпиша за Рома, имаше солидна сезона, но јас си останав на ставот дека Бориело е чкарт роба за во италијанската репрезентација :)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.627
Поени од реакции
7.266
Група Ц:
Шпанија
Италија
Ирска
Хрватска

Фрупата за Евро 12 :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Што формација играше Прандели денеска ќе каже некој? со Пирло, Де Роси и Монтоливо...:tapp:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Борини имаше 2-3 шанси али не даде гол.. Дечкото заслужи да се запише во листата на стрелците и за репрезентацијата, да стави јаготка врз шлагот на прекрасните игри во лигата ..
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Значи , тој Мараси , или Луиџи Ферарис , стадионот , по баксузен стадион не имам видено бе , птуу.

Колку само шанси промашија , нападот слаба точка вчера , а тој Абате не знам како може да игра за ИТАЛИЈА стварно је слаб , потоа тој Огбона на офанзива не ми се допаѓаше .

Значи сигурен сум , Прандели во Европско во Нападот ќе игра со Балотели - Касано или Балотели - Роси о Пацини . Матри многу тешко али ќе видиме

Во средниот ред доста конкуренција , ако продолжи вака да игра ПИРЛО тој е сигурен стартер , а другиве Маркизио Ночерино Де Роси Монтолови Акуилани ќе се борат за другиве места .

На одбраната би требало Маџио , Барзали , Киелини ,и иии кој ? АБАТЕ :tapp: :facepalm:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Што сакаш да кажиш со ова за Абате? Прво тој не е лев бек(според ова како ја имаш напиашано одбраната) и него конкуренција му е Маџо кој како што игра за Наполи сезонава заслужува да е и прв состав во репрезентацијата, иако за Наполи игра нешто поофанзивно. А Абате во Милан веќе трета сезона игра константно прва постава и според игрите досега има загарентиран првотимски статус за наредните сезони.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.059
Поени од реакции
14.184
^ Ајде, го направи Абате како да не знае да оди. Имаше мал пад на формата после повредедата, но полека се враќа во старата форма, добро изигра и на дербито со Јувентус, па и на овој натпревар со САД. Башка, што предноста ја има Маџо, па не знам како го ставаш Абате како најголем проблем!?

А за средина, покрај Пирло, пред сите други ќе биде Де Роси, а за останатите места сите ќе се борат, а ќе зависи и од противникот. Можеби имаше мала предност Маркизио, но само ако се врати во формата што ја имаше во првиот дел од сезоната, моментално не би требало да биде ставен пред никого. Монтоливо му е миленик на Прандели, се трудеше често да му најде место во Италија, го играше секаде во средината, како организатор, лево, десно, го играше како треквартиста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom