Tип на денот (Читај правила во прв пост)

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
ајакс-1
интер-1
јунајтед-1
баерн-1
сити-2

и трабзон е во игра за чист кец.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
... денеска на арсенал само на бетфеар беа уплатени 6мил евра... тоа е податок од само една кладилница...
Брат де жити тебе...дај кажи како имаш пристап до оваа информација...пишува негде ???

Бидејќи ако негде јавно пишува колку е вкупно уплатена на една утакмица...тогаш може многу полесно да се типува.....(ако се има во предвид дека пола од утакмиците се местени).
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Брат де жити тебе...дај кажи како имаш пристап до оваа информација...пишува негде ???

Бидејќи ако негде јавно пишува колку е вкупно уплатена на една утакмица...тогаш може многу полесно да се типува.....(ако се има во предвид дека пола од утакмиците се местени).
еве ти бе пријателче :D http://www.bet-mate.com/View/DroppingOdds

само овде мислам дека ја пишува уплатата во една кладилница... betfair.com али баш видов вчера стоке беше со околу 4 мил и не искочи а денес арсенал...ќе видиме утре...

иначе за арсенал апла се знаеше дека нема да победи... али ја заредија денес и милан и порто и челзи :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Benfica - Basel 1 (1.30)
Villareal - City 2 (1.65)
Ajax - Din.Zagreb 1 (1.55)
Manchester Utd - Otelul 1 (1.25) супертип

вие за повеќе уплата планирам да ги играм,незнам зошто волку голема квота му дава на Интер и таму паѓаше квотата за 1 да тепа Лил па изгуби дома.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ajax - Dinamo - 1 @ 1.50 ( Ајакс победи претходното коло на гости со Динамо не би требало денес да има проблеми. Доколку сака да ја помине групата оваа мораат да ја победат).

Villareal - Man.City - 2 @ 1.65 ( Истото важи и за Сити. Мора да се победи на оваа утакмица. Виљареал има премногу повредени играчи: Nilmar, G.Rossi, Marco Ruben, Cani, Senna и уште некој. Па јас не гледам како би им парирале на Сити).

Junior - Cucuta - 1 @ 1.55 (Оваа ја пишам заради тоа инфото на претходниве страни. Junior се 2ри на табела, Cucuta се последни. Играчите немале земено плата 3 - 4 месеци, па според мене ова е чист кец).

Zagreb - CSKA Moscow - H2 (-20,5) @ 1.90 ( Загреб се опрани оваа сезона, губат со по 15 - 20 разлика и повеќе. За ЦСКА шо да се кажи, Теодосич, Кириленко, Крстич и остала компанија, доколку не победат денес со 25 - 30 разлика ќе биде изненадување.

Исто така може да ја пробам и Lammer - Baghdatis - 1 @ 4.50 (тенис). Lammer во квалификациите за Базел ги совлада Tomic i Chuidineli. Вчера го совлада и Youzhny со 2 - 0 во сетови. Можно е да и изненади и денес.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Последните 2 дена многу лоши за мене ...

Cilic - Raonic 1 @ 1.90 3/10

Чилич минатата недела го освои турнирот во Санкт Петерсбург со победа во финалето над Типсаревич , а предходно беше загубил во финалето во Бејжинг од Бердих. Во добра форма е. Раонич оваа година беше на операција ,па по враќањето на теренот покажа знаци на предходната форма која ја имаше на почетокот од сезоната , ама сепак не направи ништо посебно. Има јак сервис , ама мислам дека Чилиц ќе успее да победи , очекувам и 3 сета исто , Раонич и кога победува и кога губи игра со над поени .

Ferrer - Pospisil under 19.5 @ 1.90 4/10

Ферер вчера беше одличен , со збриша Вердаско со 2:0 , моментално е рангиран како 5-ти на светот и најверојатно таму ќе остане пред почетокот на завршниот собир во Лондон , каде што и ќе игра .
Поспишил мене ме изненади со победата над Ишнер во првото коло , рангиран е ко 133-ти на светот , и нема некои посебно добри резултати. Кариерата му се состои воглавно од играње на Фјучерс и Чаланџер турнири , каде и нема некој посебен успех. 6:4 6:3 победа на Ферер е добитен тип.

Kamke - Kubot , Kamke -1,5 @ 1.80 3/10

Двојца просечни играчи , али Камке ми делува ко во подобра форма . Кубот нема ништонаправено во последните 4 месеци , додека Камке стигна до 1/4 финалето во Стокхолм.

Tipsarevic - Mayer 1 @ 1.90 3/10

Јанко зема 2 турнира , први во неговата кариера ( Куала Лумпур и Москва ) , стигна до финалето во Ст. Петерсбург каде загуби од Чилич со 2:1 и сега се наоѓа на 10-тата позиција со само 500 бода заостанување зад Фиш кој се повлече вчера од турнирот . ова преставува добра шанса за Јанко да се пласира на завршниот турнир во Лондон. Мада Мајер не е за потценување , затоа со мал/среден влог.
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Еј сум играл Тенис , ама 2-1 ..голем коефициент имаше ..

Ама пишуваше ПРВ СЕТ - КРАЈ !!!

Сеа на пример.. ако играат Надал-Федерер , треба првиот гејм да го зема Федерер , па потоа следниве 2 да ги добие Надал за да го фатам ??? ТАКА Е ???
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Еј сум играл Тенис , ама 2-1 ..голем коефициент имаше ..

Ама пишуваше ПРВ СЕТ - КРАЈ !!!

Сеа на пример.. ако играат Надал-Федерер , треба првиот гејм да го зема Федерер , па потоа следниве 2 да ги добие Надал за да го фатам ??? ТАКА Е ???
Да де , 1 у 2 исто ко футбал
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Последните 2 дена многу лоши за мене ...

Cilic - Raonic 1 @ 1.90 3/10

Чилич минатата недела го освои турнирот во Санкт Петерсбург (Санкт Петербург) со победа во финалето над Типсаревич , а предходно беше загубил во финалето во Бејжинг (Пекинг) од Бердих. Во добра форма е. Раонич оваа година беше на операција ,па по враќањето на теренот покажа знаци на предходната форма која ја имаше на почетокот од сезоната , ама сепак не направи ништо посебно. Има јак сервис , ама мислам дека Чилиц ќе успее да победи , очекувам и 3 сета исто , Раонич и кога победува и кога губи игра со над поени .

Ferrer - Pospisil under 19.5 @ 1.90 4/10

Ферер вчера беше одличен , со збриша Вердаско со 2:0 , моментално е рангиран како 5-ти на светот и најверојатно таму ќе остане пред почетокот на завршниот собир во Лондон , каде што и ќе игра .
Поспишил мене ме изненади со победата над Ишнер во првото коло , рангиран е ко 133-ти на светот , и нема некои посебно добри резултати. Кариерата му се состои воглавно од играње на Фјучерс и Чаланџер турнири , каде и нема некој посебен успех. 6:4 6:3 победа на Ферер е добитен тип.

Kamke - Kubot , Kamke -1,5 @ 1.80 3/10

Двојца просечни играчи , али Камке ми делува ко во подобра форма . Кубот нема ништонаправено во последните 4 месеци , додека Камке стигна до 1/4 финалето во Стокхолм.

Tipsarevic - Mayer 1 @ 1.90 3/10

Јанко зема 2 турнира , први во неговата кариера ( Куала Лумпур и Москва ) , стигна до финалето во Ст. Петерсбург каде загуби од Чилич со 2:1 и сега се наоѓа на 10-тата позиција со само 500 бода заостанување зад Фиш кој се повлече вчера од турнирот . ова преставува добра шанса за Јанко да се пласира на завршниот турнир во Лондон. Мада Мајер не е за потценување , затоа со мал/среден влог.
МОРАВ!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom