Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Нема да биде весело. Мора да се полни темава и со глупости.
Мора да има по неколку страни кои не се согласуваат. Не бива да биде се сиво(црно бело на моиве ќе асоцира:D)
Мислиш розево :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Кај го најде бе баш тој вашиот(до "вчера"), можеше друг да најдеш бар
АмаУМРИ, на пример. Уствари тој маркер не облекол, не па дрес ќе му даат. :D
Најдобро му стои дресот на Андреа сигурно ќе биде заштитно лице на Барби 2012.:icon_lol:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
ЈАс не знам што се замарате дотолку небаре Италјанци сте и во Италија живеете..мене искрено ме боли пендракот дали Италија имала лош коефициент во Уефа ..како можите дотолку да се замарате со глупости секоја чест..гледајте си ги вашите омилени клубови па тие нека му ја мислат за тоа дали се способни да стигнат до тоа место кое води во ЛШ, а нема што вие да се замарате..не зависат од вас работите фала богу
Ќе те прашам за 3 год коа ќе ги стигне и Франција па и Португалија па со 2 тима ќе си идат ....
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
САБОТА 22.10
ФИОРЕНТИНА-КАТАНИЈА 18.00 ТВ
ЈУВЕНТУС-ЏЕНОВА 20.45 ТВ
НЕДЕЛА 23.20
ЛЕЧЕ-МИЛАН 12.30 ТВ
РОМА-ПАЛЕРМО 15.00 ТВ
БОЛОЊА-ЛАЦИО 20.45 ТВ
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ќе те прашам за 3 год коа ќе ги стигне и Франција па и Португалија па со 2 тима ќе си идат ....
Чоек нема што да ме прашаш..јас си навивам за Интер и не ме интересира за останатите екипи и ако сакаат Италјанците и Полска нека ги помини и очинека извадат..зошто сега јас студент во мкд да му се секирам за рејтингот на Италјанските екипи во Европа..па сигурно има надлежни луѓе таму што земаат илјадници евра месечно за да му се мислат.нема јас да се нервирам фала богу за тоа па и уште да ги искажвам своите незадоволства за тоа како Италија имала слаб клубски рејтинг тантара пантара ......како што напишав ..гледајте си ги вашите омилени тимови и искулирајте!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.360
Поени од реакции
16.868
Чоек нема што да ме прашаш..јас си навивам за Интер и не ме интересира за останатите екипи и ако сакаат Италјанците и Полска нека ги помини и очинека извадат..зошто сега јас студент во мкд да му се секирам за рејтингот на Италјанските екипи во Европа..па сигурно има надлежни луѓе таму што земаат илјадници евра месечно за да му се мислат.нема јас да се нервирам фала богу за тоа па и уште да ги искажвам своите незадоволства за тоа како Италија имала слаб клубски рејтинг тантара пантара ......како што напишав ..гледајте си ги вашите омилени тимови и искулирајте!
Не си во право .
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.063
6 минути продолжение :pos:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
Изгледа ова коло решиле сите да завршат 2 :2 како пандан на минатото коло (0: 0)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
6 минути продолжение :pos:
И 60 минути да им дадеше џабе им беше можеа само гол да примат.
Остануваат и сезонава екипа од рангот на Палермо.Ќе гинат на терен против Милан и Интер а против вакви боси екипи ќе губат бодови за да на крај се задоволат со ЛЕ.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
70-ти братучед на судијата ја играл изгледа 1, па овој реши +6 да даде.
Катастрофа одбраната.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И 60 минути да им дадеше џабе им беше можеа само гол да примат.
Остануваат и сезонава екипа од рангот на Палермо.Ќе гинат на терен против Милан и Интер а против вакви боси екипи ќе губат бодови за да на крај се задоволат со ЛЕ.
Па се додека мењаат по 20 фудбалери во сезона така ќе биде :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
И 60 минути да им дадеше џабе им беше можеа само гол да примат.
Остануваат и сезонава екипа од рангот на Палермо.Ќе гинат на терен против Милан и Интер а против вакви боси екипи ќе губат бодови за да на крај се задоволат со ЛЕ.
Знам дека е болен пораз од второкласна екипа непласирана во европски купови (y)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.063
Реално, 4 мин беше максимумот за продолжение али испадна Џенова беше тимот кој бркаше 3 бода, не Јуве, Јуве делуваа ко да играат во ЛШ, ко без душа да беа. Исходот е реален и подобро што не падна гол за Јуве на крајот, алудирам на 5тата и 6тата минута, нит ги заслужија тие 3 бода нит па Џенова заслужи да изгуби на беден начин у 96та, пак масакри ќе се дешаваа по медиумите ( оправдано ) ...
--- надополнето: Oct 22, 2011 8:48 PM ---
И 60 минути да им дадеше џабе им беше можеа само гол да примат.
Остануваат и сезонава екипа од рангот на Палермо.Ќе гинат на терен против Милан и Интер а против вакви боси екипи ќе губат бодови за да на крај се задоволат со ЛЕ.
Ова се стварно глупи муабети, ќе гинат против овие а нема со други, разберете, Јуве е Јуве, Милан е Милан и Интер е Интер за останатите тимови, они ако го имаат оној висок стандард, јебига, и останатите тимови на терен го бркаат и се оставаат, под дифолт тука мотивацијата е на високо ниво а и со самото тоа што од старт се '' отпишани '' некогаш и полесно знаат да изиграат без поголем психолошки товар, за разлика од мечеви со Катанија или Киево, каде и едните и другите тоа го гледаат ко шанса за 3 бода па и притисокот тука е поголем.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom