Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.039
Поени од реакции
14.173
Проклети да се ваквиве екипи кои после бод на крајот слават ко да освоиле ЛШ а предходно коло Лече им земал бод на нивни теренч. Демек бодов три бода им вреди! Абе маму ви ебам земете си три бода кај што ви доликува и препуштете си три бода кај што сте аутсајдери. Барем така бод ќе бидат ќарат од двете кола, односно ќе земат 3 а вака земале 2. Со тоа нема никаков ќар за нив самите туку само го заебале Јуве. Да цркне оној Малезани да даде Господ што се радуваше ко да освоил некоја титула, а не само бодче од гостување. Слушајте ми го зборот дека овие со кој и да играат следно коло ќе го плукнат бодов и ќе си го набутаат во гз.
Вие Џенова ја направивте бетер од ФК Дељадровце. Воопшто не се боса екипа, не знам како сте очекувале лесни три бода. Минатот коло не победија со Лече затоа што промашуваа, а не поради друго. Тие сто пати изграа подобро против Лече, отколку што Јувентус сега изигра против нив. И не го заебаа Јуве, туку изиграа многу добро. Јуве не смее да брани резултат на свој терен. Тоа е за лузерски екипи... На крај и ќе изгубевте да немавте среќа...

Следното коло (среда) играат дома со Рома, а потоа со Фиорентина на гости.
 
S

schtrafzenigger

Гостин
ОООО им даде гол на Милан. :pos:
Оскар за тој што го одглуми пеналот! :D
 
N

Nicky Santoro

Гостин
е гледа некој утакмицава бе? шо е ова море за пенал беше? и немој да ми речи после некој случајна грешка на судијата е , е како бе секое коло...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ебате судијата ебате кај виде пенал стварно незнам.
Сезонава против тимовите од Милано има досудено 3 непостоечки пенали.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
3-0 Кој е кој овде покушавам да распознам!? Едноставно кажано ја зедовме колата :)
 
S

schtrafzenigger

Гостин
Ебате судијата ебате кај виде пенал стварно незнам.
Сезонава против тимовите од Милано има досудено 3 непостоечки пенали.
Ај кога веќе збориме на оваа тема, да прашам... да не се сеќава некој кога последен пат имало судиска грешка против Јувентус? Недосуден аут не се рачуна...
Да ме утепаш не ми текнува на вакво нешто.... а за разлика од нив, Интер и Милан секое второ коло ги ебат у гз.
Хмм сомнително... во најмала рака. :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Што се случува во италија оваа сезона стварно не ми е јасно :pos:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Премногу ги потценувате екипите, па после самите на себе се смеете колку сте згрешиле и сл...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Премногу ги потценувате екипите, па после самите на себе се смеете колку сте згрешиле и сл...
Брате ни даваат гол од непостоечки пенал,од офсајд и фаул кој само судијата го виде! :pos:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Брате ни даваат гол од непостоечки пенал,од офсајд и фаул кој само судијата го виде! :pos:
Не велам стрикно за оваа утакмица, туку и за вчера Јувенташиве толку беа сигурни шо ќе тепаат , ама Џенова како Џенова си имаја шанси си искористија и то е то ...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Судијава што не утепа не утепа ама па и овие Телма да даваат порниќи во 12:30...страшна работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom