Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Ќе им се урне новото стадионче на јубе или само го нервираат лигавкото од претседател :D
Која смисла за хумор имаш човече ејјјј!! Браво, али еве зашто во Италија тоне фудбалот надолу, кога некој ќе направи нешто добро одма ќе најдат нешто некој скандал демек сега стадионот небил граден прописно односно се редел неквалитетен материјал! Значи италјаниве се глуп народ што самите себе се уништуваат!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Значи италјаниве се глуп народ што самите себе се уништуваат!
Тоа го увидовме уште коа почнаа да не се замараат со ЛЕ ....затоа сега 3 места ....па за некоја година две ....и така =) Накрај квалификации ќе играат ^_^
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Тоа го увидовме уште коа почнаа да не се замараат со ЛЕ ....затоа сега 3 места ....па за некоја година две ....и така =) Накрај квалификации ќе играат ^_^
Ова демек до Јуве е само? Што направија Рома и Палермо оваа година?
Удинесе што направија? Продадоа 2 важни играчи и ништо на крај. Можеби немаше да влезат ни со тие ако не иг продадеа, но можеа да ги чуваат бар до крај на Плеј Оф за ЛШ.

За минатите нема многу да зборам. Интер освен 2010, што друго направија?
Милан после 2007 што направија?
За ЛЕ нема потреба да се коментира, кој и да бил ништо не направил.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.039
Поени од реакции
14.173
Во право е Галијани дека не треба да се мешаат ЛЕ и ЛШ. Треба паралелно да си идат, па според тоа која земја во кое натпреварување како настапува, така да биде и оценета.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ова демек до Јуве е само? Што направија Рома и Палермо оваа година?
Удинесе што направија? Продадоа 2 важни играчи и ништо на крај. Можеби немаше да влезат ни со тие ако не иг продадеа, но можеа да ги чуваат бар до крај на Плеј Оф за ЛШ.

За минатите нема многу да зборам. Интер освен 2010, што друго направија?
Милан после 2007 што направија?
За ЛЕ нема потреба да се коментира, кој и да бил ништо не направил.
Прашуваш Милан што направил за Итаљанскиот фудбал ? :eek:

Фудбал не се игра од 2007 година врати се неколку години поназад.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ова демек до Јуве е само? Што направија Рома и Палермо оваа година?
Удинесе што направија? Продадоа 2 важни играчи и ништо на крај. Можеби немаше да влезат ни со тие ако не иг продадеа, но можеа да ги чуваат бар до крај на Плеј Оф за ЛШ.

За минатите нема многу да зборам. Интер освен 2010, што друго направија?
Милан после 2007 што направија?
За ЛЕ нема потреба да се коментира, кој и да бил ништо не направил.
Sto treba da napravat povekje od titula vo Liga Sampioni:vozbud:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Прашуваш Милан што направил за Итаљанскиот фудбал ? :eek:

Фудбал не се игра од 2007 година врати се неколку години поназад.
Не се игра од 2007, ама од тогаш италијанскиот фудбал почна да паѓа. Конкретно последниве 5 години. И добро знам што направил.
Горе се спомна демек Јуве не правел ништо во Европа. Јас ги спомнав и другите.
Така ако гледаме според тоа што направил Милан, може да збориме и Јуве што направил. Може не освоил, ама после Милан има најмногу финалиња(3 е по успех по нив и Интер).
Да освоиш ЛЕ е исто како да направиш 3 победи во ЛШ и само да избориш пласман во 1/8 финале. Само толку.

Ете ти табела за конкретно паѓање.

И изгледа дека португалците се тие кои ќе ги престигнат Италијаните, а не французите.

Sto treba da napravat povekje od titula vo Liga Sampioni:vozbud:
Константи резултати во ЛШ секоја година, макар и до 1/4, евентуално до 1/2?
И да не ги заборавиме сите оние кои играат во ЛЕ, барем да стигаат до 1/8
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не се игра од 2007, ама од тогаш италијанскиот фудбал почна да паѓа. Конкретно последниве 5 години. И добро знам што направил.
Горе се спомна демек Јуве не правел ништо во Европа. Јас ги спомнав и другите.
Така ако гледаме според тоа што направил Милан, може да збориме и Јуве што направил. Може не освоил, ама после Милан има најмногу финалиња(3 е по успех по нив и Интер).
Да освоиш ЛЕ е исто како да направиш 3 победи во ЛШ и само да избориш пласман во 1/8 финале. Само толку.

Ете ти табела за конкретно паѓање.

Константи резултати во ЛШ секоја година, макар и до 1/4, евентуално до 1/2?
Не е само Јуве крив за лошите резултати во ЛЕ сите екипи се криви за тоа што се апла незаинтересирани за ова натпреварување.
Јасно ни е каков е успехот на итаљаниве во ЛШ незнам зошто ми кажуваш кој колку финалиња има во ЛШ кога главниот проблем е лошата игра во ЛЕ.

п.с Неможеш да ги спомнеш другите поготово не Милан,тимот што има 7 ЛШ трофеи.
 
С

сашенко

Гостин
^Точно, нема смисла пошто ако некој италијански тим направил нешто во лигата на шампионите тоа е Милан.Јуве и Интер заедно немаат толку така да.....
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ЈАс не знам што се замарате дотолку небаре Италјанци сте и во Италија живеете..мене искрено ме боли пендракот дали Италија имала лош коефициент во Уефа ..како можите дотолку да се замарате со глупости секоја чест..гледајте си ги вашите омилени клубови па тие нека му ја мислат за тоа дали се способни да стигнат до тоа место кое води во ЛШ, а нема што вие да се замарате..не зависат од вас работите фала богу
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
ЈАс не знам што се замарате дотолку небаре Италјанци сте и во Италија живеете..мене искрено ме боли пендракот дали Италија имала лош коефициент во Уефа ..како можите дотолку да се замарате со глупости секоја чест..гледајте си ги вашите омилени клубови па тие нека му ја мислат за тоа дали се способни да стигнат до тоа место кое води во ЛШ, а нема што вие да се замарате..не зависат од вас работите фала богу
Нема да биде весело. Мора да се полни темава и со глупости.
Мора да има по неколку страни кои не се согласуваат. Не бива да биде се сиво(црно бело на моиве ќе асоцира:D)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom