Хари Потер

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
иначе ако се македонски ме интересира колку пари се вкупно од првиот до петиот дел, за 13 годишна ми се
Па отприлика, некаде околу 2000 денари (wild guess), затоа што мислам дека Култура сеуште држат високи цени за книгите :)
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Незнам дали темава е соодветна да се стави тука, ама посоодветно место не можев да најдам. Инаку, ако ве има фанови на Хари Потер на форумов, и сте запознаени со најновиот проект на Џ.К. Раулинг, прашањето ми е дали успеавте да се регистрирате на "Pottermore" за ран влез во страната? Јас се регистрирав ама мејл ми нема уште стигнато. Се надевам дека некој е веќе влезен во страната за да сподели импресии.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Незнам дали темава е соодветна да се стави тука, ама посоодветно место не можев да најдам. Инаку, ако ве има фанови на Хари Потер на форумов, и сте запознаени со најновиот проект на Џ.К. Раулинг, прашањето ми е дали успеавте да се регистрирате на "Pottermore" за ран влез во страната? Јас се регистрирав ама мејл ми нема уште стигнато. Се надевам дека некој е веќе влезен во страната за да сподели импресии.
Споена со постоечката тема за Хари Потер. Може овде да се дискутира за ова.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
46
Поени од реакции
11
Знае некој каде се продаваат на англиски книгите, и колку чинат првиот и вториот дел?
 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
Знае некој каде се продаваат на англиски книгите, и колку чинат првиот и вториот дел?
Пред некое време бев до Икона да видам колку се LOTR книгите, и беа околу 700, рачунај сеа дека и за Хари Потер би требало да се движат така, претпоставувам само :P
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Знае некој каде се продаваат на англиски книгите, и колку чинат првиот и вториот дел?
Беа 1300 пред 6-7 месеци, сега незнам колку се. 1300 за еден дел.
--- надополнето: Oct 2, 2011 12:48 AM ---
Хари Потер=глупости
Ако се глупости што бараш тука ??? Колку само да провоцираш? GET A LIFE !
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
216
Поени од реакции
94
Беа 1300 пред 6-7 месеци, сега незнам колку се. 1300 за еден дел.
--- надополнето: Oct 2, 2011 12:48 AM ---

Ако се глупости што бараш тука ??? Колку само да провоцираш? GET A LIFE !
Не сакам да провоцирам туку си го напишав своето мислење
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Хари Потер=глупости
Tвоето мислење треба да биде базирано на нешто. Ако ги немаш прочитано книгите тогаш немаш основа на која што ќе формираш мислење за нив.

Get the fuck out Muggle!
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Мислење засновано на една посериозна анализа на книгите, така!?
хаахаха на која црна посериозна анализа... па тој ако ја има прочитано зоки поки ќе биде добро... се гледа човек шо нема прочитано книга.. или шо ги чита само првите 5 страни и последните 5 ... само такви може да донесат таков заклучок..
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
216
Поени од реакции
94
Tвоето мислење треба да биде базирано на нешто. Ако ги немаш прочитано книгите тогаш немаш основа на која што ќе формираш мислење за нив.

Get the fuck out Muggle!
Ги имам читано и не ми се допаѓаат
--- надополнето: Oct 2, 2011 12:59 AM ---
хаахаха на која црна посериозна анализа... па тој ако ја има прочитано зоки поки ќе биде добро... се гледа човек шо нема прочитано книга.. или шо ги чита само првите 5 страни и последните 5 ... само такви може да донесат таков заклучок..
Студирам книжевност така да имам прочитано многу книги, вклучувајќи ја и Зоки Поки
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Ги имам читано и не ми се допаѓаат
Да да... ги имаш читано сите 7 книги, секоја со во просек од околу 600 стр. (освен првите 3) и иако не ти се допаѓале сепак си читала стотици страни.... Cool story bro...!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom