21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
procesot za premin od 3dvo4d zapocnuva na 8mi noemvri, nema samo jas da ja primam energijata, taa energija ke ja primis i ti i site ostanati zivi sustestva na ovoj svet. Ne vi kazuvam nisto mozete da zemete malku da istrazuvate ima i tuka vo makedonija indigo deca sto mozat da vi go objasnat ovoj neizbezenm fenomen sto sleduva.
--- надополнето: Sep 23, 2011 9:48 AM ---

Zalno sto uste te plasat so baba roga, jas toa go pominav na 8 godini sega sum dovolno zrel da veruvam vo nesto drugo, da ja spoznaam vistinata od lagata.
Pozitivna energija=Bog
Negativna energija=Satana
A vo koj bog veruvas ti moze da te praasam ??? Dali za tebe Isus Hristos e Bog tvorec na se vidlivo i nevidlivo ?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
A vo koj bog veruvas ti moze da te praasam ??? Dali za tebe Isus Hristos e Bog tvorec na se vidlivo i nevidlivo ?
Ne za mene Isus Hristos e mitski izmislen lik kako i negovite predhodnici site egipetski bogovi Mitra itn so slicna sudbina rodeni od devica raspnati na krst. No sega ne e temata za toa.
VERUVAM VO TEBE SPASO-samo ti ke ne spasis:)
--- надополнето: Sep 23, 2011 11:40 AM ---
Ne za mene Isus Hristos e mitski izmislen lik kako i negovite predhodnici site egipetski bogovi Mitra itn so slicna sudbina rodeni od devica raspnati na krst. No sega ne e temata za toa.
VERUVAM VO TEBE SPASO-samo ti ke ne spasis:)
http://www.youtube.com/watch?v=ao42QvmCJIM&feature=related
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај продолжете во религија за тоа месиите, светите духови и останатите придружни вокали.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
procesot za premin od 3dvo4d zapocnuva na 8mi noemvri, nema samo jas da ja primam energijata, taa energija ke ja primis i ti i site ostanati zivi sustestva na ovoj svet. Ne vi kazuvam nisto mozete da zemete malku da istrazuvate ima i tuka vo makedonija indigo deca sto mozat da vi go objasnat ovoj neizbezenm fenomen sto sleduva.
Абе у кратки црти објасни што ќе се случи. Ете велиш и јас ќе сум ја примел таа енергија од кометата....и што да очекувам? Што според тебе ќе се случи?
Не ми мешај сега индиго деца! Да сум ги барал низ Македонија? :pos: Ете ти си тука ако знаеш објасни ми.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Абе у кратки црти објасни што ќе се случи. Ете велиш и јас ќе сум ја примел таа енергија од кометата....и што да очекувам? Што според тебе ќе се случи?
Не ми мешај сега индиго деца! Да сум ги барал низ Македонија? :pos: Ете ти си тука ако знаеш објасни ми.
http://www.theholywhisper.com/
klik na link idi vo najnovi vesti i gledaj gi 2te videa Master Konstantin Kaysharov objasnuva mn dobro za procesot
--- надополнето: Sep 23, 2011 6:01 PM ---
Испадна дека не си доволно зрел за да го сфатиш постот...
Da Sapun
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
http://www.theholywhisper.com/
klik na link idi vo najnovi vesti i gledaj gi 2te videa Master Konstantin Kaysharov objasnuva mn dobro za procesot
Некако не сте усогласени со гуруво на видеово. Ти велиш дека сите ќе сме ја примиле таа енергија, а овој вели дека само оние со "отворени чакри" ќе ја примиле, а останатите кој биле свртени кон земски задоволства, немале да можат да го издржат напливот на таа енергија и ќе прегореле како "ламбичка од фенерче". Со што во тој 4д свет (и овој свет е 4д...ама ајде:)), ќе продолжеле само оние "избраните".

Но ни гуруво не даде подетална слика како всушност ќе изгледа тоа? Дали едноставно ќе ве снема, ќе се дематеријализирате? Ќе заминете во друга димензија.......? Имаш ли воопшто претстава што да очекуваш на 8-ми ноември?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Некако не сте усогласени со гуруво на видеово. Ти велиш дека сите ќе сме ја примиле таа енергија, а овој вели дека само оние со "отворени чакри" ќе ја примиле, а останатите кој биле свртени кон земски задоволства, немале да можат да го издржат напливот на таа енергија и ќе прегореле како "ламбичка од фенерче". Со што во тој 4д свет (и овој свет е 4д...ама ајде:)), ќе продолжеле само оние "избраните".

Но ни гуруво не даде подетална слика како всушност ќе изгледа тоа? Дали едноставно ќе ве снема, ќе се дематеријализирате? Ќе заминете во друга димензија.......? Имаш ли воопшто претстава што да очекуваш на 8-ми ноември?
Sega specijalno za tebe pravime dokumentarec za da razberes podobro
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Sega specijalno za tebe pravime dokumentarec za da razberes podobro
:)
Разбери првин ти самиот, па после прави документарци за да разбираат другите.

П.С. Не ми одговори, што ако ништо посебно не се случи на 8-ми ноември? Што тогаш?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Sega specijalno za tebe pravime dokumentarec za da razberes podobro
Na 8ni noemvri ke se aktivira osakatenata nasa dnk i za prv pat lugeto ke mozat da ja doznaat pravata vistina koj se i sto se voedno i toa
--- надополнето: Sep 23, 2011 6:40 PM ---
:)
Разбери првин ти самиот, па после прави документарци за да разбираат другите.

П.С. Не ми одговори, што ако ништо посебно не се случи на 8-ми ноември? Што тогаш?
Ke doznaeme blisku e
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.843
Поени од реакции
14.222
Добро не треси во Септември :confused:

1. 6.9 earthquake Sikkim, India- September 18, 2011
2. 6.0 earthquake Honshu, Japan- September 16, 2011
3. 6.7 earthquake East Coast Honshu, Japan- September 16, 2011
4. 7.3 earthquake Fiji- September 15, 2011
5. 6.2 earthquake East Coast Honshu, Japan- September 15, 2011
6. 6.0 earthquake North Island, New Zealand- September 15, 2011
7. 6.1 earthquake Aleutian Islands, Alaska- September 14, 2011
8. 6.2 earthquake Papua New Guinea- September 12, 2011
9. 6.0 earthquake Vanuatu- September 11, 2011
10. 6.4 earthquake Vancouver Island- September 9, 2011
11. 6.6 earthquake Northern Sumatra- September 5, 2011
12. 6.3 earthquake Tonga- September 5, 2011
13. 6.1 earthquake Vanuatu- September 4, 2011
14. 7.0 earthquake Vanuatu- September 4, 2011
15. 6.2 earthquake South Sandwich Islands- September 3, 2011
16. 6.8 earthquake Fox Islands- September 2, 2011
17. 6.7 earthquake Santiago Del Estero, Argentina- September 2, 2011
секој ден има безброј земјотреси и се е нормално а ова само преовеличуваат и ствараат страв кај народот не дека добро не тресе во спетмеври тоа си е нормално со земјотресите со торнада урагани цунами... ама ете како што спомнав преовеличуваат и ствараат страв кај народот
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Na 8ni noemvri ke se aktivira osakatenata nasa dnk i za prv pat lugeto ke mozat da ja doznaat pravata vistina koj se i sto se voedno i toa
Изгледа кај мене се активирала многу порано. Јас одамна знам кој сум и што сум.:)
Ke doznaeme blisku e
Е добро де ќе дознаеме, ама еве ти кажи сега што ако ништо не се случи? Што тогаш?
Дали ќе го сметаш тоа за победа на оние "другите"? :)
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Изгледа кај мене се активирала многу порано. Јас одамна знам кој сум и што сум.:)

Е добро де ќе дознаеме, ама еве ти кажи сега што ако ништо не се случи? Што тогаш?
Дали ќе го сметаш тоа за победа на оние "другите"? :)
Za koj drugi? I za kakva pobeda?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Za koj drugi? I za kakva pobeda?
Епа во видеата кој ми ги посочи се зборуваше дека во 4д ќе одат само оние кој ќе бидат исполнети со светлина, љубов.....дрн, дрн. А останатите кој биле насочени кон земни задоволства, ќе им се "запушеле" чакрите и ќе почнеле да се разболуваат.
Е сега дали ако ништо посебно не се случи на 8-ми ноември, тоа за тебе ќе значи "пораз" на оние со "отпушени чакри"?:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom