21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
T

Tetro

Гостин
a u sto da veruvam?
Верувај во тоа што мислиш дека е најдобро за тебе, немој да дозволиш да се најдеш во ситуација некој да ти наметнува мислење.
Во врска со твојата религиозна определба, не сакам да навлегувам на тоа поле, но вака напишано (цитатите од погорните мислења) по малку се сомневам дека навлегувате во некоја чудна новокомпонирана секта, а такви ги има премногу во последно време.
Верувајте во нештата но не до толку еднонасочно, и дозволете (остајте простор) некој да проба да ве разубеди со добронамерна дискусија.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Верувај во тоа што мислиш дека е најдобро за тебе, немој да дозволиш да се најдеш во ситуација некој да ти наметнува мислење.
Во врска со твојата религиозна определба, не сакам да навлегувам на тоа поле, но вака напишано (цитатите од погорните мислења) по малку се сомневам дека навлегувате во некоја чудна новокомпонирана секта, а такви ги има премногу во последно време.
Верувајте во нештата но не до толку еднонасочно, и дозволете (остајте простор) некој да проба да ве разубеди со добронамерна дискусија.
Veruvam samo vo bog, a bog e pozitivna energija-ljubov. Inaku sangejzing ne e sekta sangejzing e gledanje vo sonceto vo seansi od 10 sekundi sekoj den na izgrej sonce i zajdi sonce koga uv zracenjeto e na 0, treba da se stigne do 45 minuti. Veruvajte mi posle nekolku minuti custvoto e prekrasno vie ste drug i nov covek, no sega ne e temata za toa.

Imam edno prasanje do vas koga sme veke kaj ovaa tema kako izgleda i kakvo e custvoto vo 4d?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ___
T

Tetro

Гостин
Veruvam samo vo bog, a bog e pozitivna energija-ljubov
Да. Во сите книги верски се збори за еден лик, на неколку различни начини (ги има преку 7.000 активни).
Inaku sangejzing ne e sekta sangejzing e gledanje vo sonceto vo seansi od 10 sekundi sekoj den na izgrej sonce i zajdi sonce koga uv zracenjeto e na 0, treba da se stigne do 45 minuti.
Имаше таква тема на форумов. http://forum.kajgana.com/threads/47763/

Imam edno prasanje do vas koga sme veke kaj ovaa tema kako izgleda i kakvo e custvoto vo 4d?
Четвртата димензија е времето, ништо повеќе. Само еден реален координатен систем, со движење во просторот.
 
W

wernstrom

Гостин
Veruvam samo vo bog, a bog e pozitivna energija-ljubov. Inaku sangejzing ne e sekta sangejzing e gledanje vo sonceto vo seansi od 10 sekundi sekoj den na izgrej sonce i zajdi sonce koga uv zracenjeto e na 0, treba da se stigne do 45 minuti. Veruvajte mi posle nekolku minuti custvoto e prekrasno vie ste drug i nov covek, no sega ne e temata za toa.

Imam edno prasanje do vas koga sme veke kaj ovaa tema kako izgleda i kakvo e custvoto vo 4d?
Ова е комплетно пријателски совет, не верувај во тие глупости ќе си ги оштетиш очите.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Prvo da ti odgovoram vo vrska so BOG ili GOSPOD. Ne veruvam vo mitski i izmisleni likovi kako isus hristos, muhamed itn. Koj se kopija na mnogu bogovi pred niv. isto taka ne veruvam vo paganski obicaii, crkvi dzamii hramovi itn.
Bog e energija ljubov, jas sum bog ti si bog sekoj e bog, bog e energijata koja ne dvizi , zivotot e energija. Energijata ne umira, umiraat samo nasite tela.
--- надополнето: Sep 18, 2011 9:34 PM ---
Ова е комплетно пријателски совет, не верувај во тие глупости ќе си ги оштетиш очите.
Ima resenie i za toa ocni kliniki, inaku za informacija vidot mi se podobri so gledanje vo sonceto
--- надополнето: Sep 18, 2011 9:36 PM ---
Да. Во сите книги верски се збори за еден лик, на неколку различни начини (ги има преку 7.000 активни).
Имаше таква тема на форумов. http://forum.kajgana.com/threads/47763/

Четвртата димензија е времето, ништо повеќе. Само еден реален координатен систем, со движење во просторот.
Да. Во сите книги верски се збори за еден лик, на неколку различни начини (ги има преку 7.000 активни).
Имаше таква тема на форумов. http://forum.kajgana.com/threads/47763/

Четвртата димензија е времето, ништо повеќе. Само еден реален координатен систем, со движење во просторот.
Sega ke to odgovoram i za vremeto
--- надополнето: Sep 18, 2011 9:42 PM ---
Да. Во сите книги верски се збори за еден лик, на неколку различни начини (ги има преку 7.000 активни).
Имаше таква тема на форумов. http://forum.kajgana.com/threads/47763/

Четвртата димензија е времето, ништо повеќе. Само еден реален координатен систем, со движење во просторот.
27.05.95.
P: Počevši sa 4. denzitetom, nismo više ograničeni na samo fizički oblik postojanja. Ključna fraza je: „varijabilnost fizičkog stanja“. Jednom kad se preselimo sa 3. u 4. denzitet, svi zajedno se krećemo prema 7. denzitetu. Kad povećamo naše znanje, našu svest na određeni nivo, možemo preći na idući nivo.

Kada selimo iz 3. u 4. denzitet, na tom stupnju prelaza, imamo sposobnost vizualizacije i odlučujemo koja je naša realnost. Mi kreiramo realitet u 4. denzitetu u kojem ćemo živeti.
Dakle, na jednoj određenoj tački, to više ne mora biti čvrsta ( solidna – materijalna ) realnost. Ona u potpunosti može biti energija, možemo biti tzv. svetlosna bića. Moći ćemo menjati tu realnost, samo pomisleći na nju i stvoriti čvrstu materijalnu realnost u kojoj ćemo biti. U njoj možemo biti i materijalni. {sada vidite zašto sam rekao da će mašta biti glavno oružje - p.p.}

Takođe, na tom stepenu, vreme ne postoji kao takvo, kakvog ga mi doživljavamo. Naše shvatanje vremena postoji samo u prva 3 denziteta. Svaki denzitet shvata ga različito. Ono što mi percipiramo kao nazad i napred kroz vreme, kad dođemo u 4. denzitet, više ne postoji. Bića sa tog denziteta mogu ići nazad i napred kroz vreme našeg 3. denziteta zato jer za njih, to vreme ne postoji. Sve je sada. Jedno je samo vreme. To je kao čitava hrpa različitih prozora ( vrata ), jedan je 1917, drugi je 1943, ili bilo koji drugi, i oni mogu proći kroz koji god požele... Tu je i granica realnosti.

Zemlja se kreće prema 4. denzitetskom prostoru u svemiru. Ili se on kreće prema nama, ili oboje. Ta granica realiteta, to preklapanje između denziteta je takođe i preklapanje između dimenzija – dimenzije, prema Kasiopejcima, su bočni realiteti; sve moguće realnosti određenog nivoa denziteta, beskonačan broj. Razlika je između denziteta i dimenzije.

Pre su nam već rekli (Kasiopejci) da se u svemiru (univerzumu) rađaju životi na svim nivoima, i da su ljudi samo jedna selekcija. I šta nam još kažu, mislim, je to da dolazeća granica realiteta, ova promena denziteta, koju osećamo, stimuliše svest. Bitno je da shvatimo da ono što dolazi, da je to kraj jednog Velikog ciklusa. Veliki ciklus je 309000 godina... Više ili manje koju godinu ili dan... kako mi merimo vreme.

Na početku tog velikog ciklusa, bili smo genetski izmanipulisani – osakaćeni za dobar deo gena, što je prouzrokovalo u ograničavanju naše svesti a i takođe ograničavanju kroz naše DNK, da shvatamo vreme. U našoj DNK je ograničenje prouzrokovano time. Sada, na kraju ovog 309000-godišnjeg ciklusa, mnogi ljudi doživljavaju promene u njihovim slomljenim DNK, kao rezultat promena energija, kao i mogućnost njihove mentalne snage i percepcije da se povećavaju eksponencijalno.
Izvini sto go postirav na srpski zasto mu napraviv samo copy paste
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ___

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Добро не треси во Септември :confused:

1. 6.9 earthquake Sikkim, India- September 18, 2011
2. 6.0 earthquake Honshu, Japan- September 16, 2011
3. 6.7 earthquake East Coast Honshu, Japan- September 16, 2011
4. 7.3 earthquake Fiji- September 15, 2011
5. 6.2 earthquake East Coast Honshu, Japan- September 15, 2011
6. 6.0 earthquake North Island, New Zealand- September 15, 2011
7. 6.1 earthquake Aleutian Islands, Alaska- September 14, 2011
8. 6.2 earthquake Papua New Guinea- September 12, 2011
9. 6.0 earthquake Vanuatu- September 11, 2011
10. 6.4 earthquake Vancouver Island- September 9, 2011
11. 6.6 earthquake Northern Sumatra- September 5, 2011
12. 6.3 earthquake Tonga- September 5, 2011
13. 6.1 earthquake Vanuatu- September 4, 2011
14. 7.0 earthquake Vanuatu- September 4, 2011
15. 6.2 earthquake South Sandwich Islands- September 3, 2011
16. 6.8 earthquake Fox Islands- September 2, 2011
17. 6.7 earthquake Santiago Del Estero, Argentina- September 2, 2011
 

Powerpuff Girl

Truth Seeker
Член од
21 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Добро qwerty30 те читам овде, сериозно им ги цитираш Касиопејските транскрипти... Па си викам да се учленам да те прашам дали ти тоа сериозно!? Со оглед на фактот што тие во целост бројат негде околу 3000 стр? И btw ова сфаќањево за кометата elenin малце го имаш утнато.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Добро qwerty30 те читам овде, сериозно им ги цитираш Касиопејските транскрипти... Па си викам да се учленам да те прашам дали ти тоа сериозно!? Со оглед на фактот што тие во целост бројат негде околу 3000 стр? И btw ова сфаќањево за кометата elenin малце го имаш утнато.
Neznam, mozebi za toa sme tuka da se popravame da davame mislenje, taka mislam poveke ke naucime. Prifakam se ne se pravam pameten ti blagodaram na popravkata i kritikata. Mozes nesto da ni kazes ako znaes sekoja nova informacija e dobrodijdena
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
LUGE OVA E SERIOZNA RABOTA NE TREBA DA JA OTFRLATE, NAPROTIV TREBA DA SE OBEDINEME TOKMU VO OVOJ MOMENT 2012 NE E MOMENTOT. TOKMU MOMENTOT E SEGA IMAME USTE TOCNO 52 DENA DO KRAJOT NA OVOJ 3D SVET. NA 8MI NOEMVRI 2011 POMINUVA KOMETATA POKRAJ ZEMJATA KOJA NOSI OGROMNA ENERGIJA, ENERGIJA KOJA STO SITE KE JA PRIMIME I AKO BIDEME SPREMNI KE MOZEME DA PREMINEME OD OVOJ 3D VO 4D SVET. SVET KOJ NOSI RADOST, LJUBOV I SREKJA. DOKOLKU NE PREMINEME VO 4D ILI TIE STO NEMA DA PREMINAT GI CEKA NOVIOT SVETSKI POREDOK I VGRADUVANJE NA CHIP VO DESNATA RAKA ODNOSNO CELOSNA KONTROLA VRZ COVESTVOTO. 4D NEMOZE DA SE SPOREDI SO 3D, TOA E ONA STO BIBLIJATA GO NAREKUVA RAJOT I VECEN ZIVOT, A ZIVOTOT ZNAEME DEKA E ENERGIJA I ENERGIJATA NE UMIRA, SAMO SEGA ENERGIJATA ZIVOT E ZAROBENA VO OVIE ZEMSKI I BOLNI TELA. TOLKU SAKAM TUKA DA POJASNAM, IMAM KOMPLETNO OBJASNUVANJE ZA OVA BIDEJKI ISTRAZVUVAM VEKE NEKOLKU GODINI I KOJ SAKA DA DOZNAE POVEKE I DA UCESTVUVA VO NOVIOT PROEKT ZA SPASUVANJE NEKA MI SE JAVI TUKA ILI AKO IMA NEKOE PRASANJE SLOBODNO NEKA GO POSTAVI.
site onie luge koi se spremni za vleguvanje vo 4 ta dimenzija veke dobile ili naskoro ke dobijat informacija za celiot proces...
misijata na tie luge e da gi poducuvaat ostanatite
megutoa nemozesh na site toa da im go objasnish, so sila nikomu nishto nemozesh da mu dadesh
zatoa ne se zamaraj da ubeduvash sekogo, tvoe e da ja prenesesh informacijata, a tie sto se spremni sami ke pocuvstvuvaat i ke pocnat da rabotat na sebe
ostanatite koi ti se podsmevaat samo dokazuvaat deka imaat ushte mnogu za ucenje, im trebaat ushte mnogu lekcii za da bidat spreni, a koga ke gi naucat istite i tie ke preminat eden den, taka da nema pricina za ubeduvanje, strav ili panika
se ke bide taka kako sto treba da bide, nishto ne e slucajno
naskoro ke objavam poveke informacii na temava...
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Темава е за 2012та не за 2011та и 4ти димензии
Pa i toa e celata rabota vo 2012 da premine covestvoto na drugo nivo, inace veke pocna 2012, zar malku e toa sto novata kriza e na prag mnogu pogolema od 2008, 2 vulkani eden vo indonezija eden na island se na cekor do irupcija koj se smetaat za mnogu smrtonosni za covestvoto i uste mn mn drugi raboti da ne nabrojuvam samite ke gi vidite mnogu brzo.
Situacijata bara obedinuvanje momentalno so zaednicki molitvi mozeme negativnata energija od makedonija da ja prenasocime, no veke e malku kasno za toa.
Edno podobro objasnuvanje moze da vi dade edno indigo dete ili messenger-glasnik na ova vreme, a toa e Konstantin Kaysarov-Tino eve vi podolu link
http://www.theholywhisper.com/
izberete go linkot na sajtot najnovi vesti i poglednete gi klipovite.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
LUGE OVA E SERIOZNA RABOTA NE TREBA DA JA OTFRLATE, NAPROTIV TREBA DA SE OBEDINEME TOKMU VO OVOJ MOMENT 2012 NE E MOMENTOT. TOKMU MOMENTOT E SEGA IMAME USTE TOCNO 52 DENA DO KRAJOT NA OVOJ 3D SVET. NA 8MI NOEMVRI 2011 POMINUVA KOMETATA POKRAJ ZEMJATA KOJA NOSI OGROMNA ENERGIJA, ENERGIJA KOJA STO SITE KE JA PRIMIME I AKO BIDEME SPREMNI KE MOZEME DA PREMINEME OD OVOJ 3D VO 4D SVET. SVET KOJ NOSI RADOST, LJUBOV I SREKJA. DOKOLKU NE PREMINEME VO 4D ILI TIE STO NEMA DA PREMINAT GI CEKA NOVIOT SVETSKI POREDOK I VGRADUVANJE NA CHIP VO DESNATA RAKA ODNOSNO CELOSNA KONTROLA VRZ COVESTVOTO. 4D NEMOZE DA SE SPOREDI SO 3D, TOA E ONA STO BIBLIJATA GO NAREKUVA RAJOT I VECEN ZIVOT, A ZIVOTOT ZNAEME DEKA E ENERGIJA I ENERGIJATA NE UMIRA, SAMO SEGA ENERGIJATA ZIVOT E ZAROBENA VO OVIE ZEMSKI I BOLNI TELA. TOLKU SAKAM TUKA DA POJASNAM, IMAM KOMPLETNO OBJASNUVANJE ZA OVA BIDEJKI ISTRAZVUVAM VEKE NEKOLKU GODINI I KOJ SAKA DA DOZNAE POVEKE I DA UCESTVUVA VO NOVIOT PROEKT ZA SPASUVANJE NEKA MI SE JAVI TUKA ILI AKO IMA NEKOE PRASANJE SLOBODNO NEKA GO POSTAVI.
И кога на 8-ми ноември ќе ја примите енергијата што тогаш? Ќе се телепортирате? Ќе станете невидливи за нас останатите?
И што ако твоите очекувања не се исполнат? Во што ќе веруваш тогаш?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
И кога на 8-ми ноември ќе ја примите енергијата што тогаш? Ќе се телепортирате? Ќе станете невидливи за нас останатите?
И што ако твоите очекувања не се исполнат? Во што ќе веруваш тогаш?
procesot za premin od 3dvo4d zapocnuva na 8mi noemvri, nema samo jas da ja primam energijata, taa energija ke ja primis i ti i site ostanati zivi sustestva na ovoj svet. Ne vi kazuvam nisto mozete da zemete malku da istrazuvate ima i tuka vo makedonija indigo deca sto mozat da vi go objasnat ovoj neizbezenm fenomen sto sleduva.
--- надополнето: Sep 23, 2011 9:48 AM ---
^ Ваљда во Луци, светлоносецот... :noze:
Zalno sto uste te plasat so baba roga, jas toa go pominav na 8 godini sega sum dovolno zrel da veruvam vo nesto drugo, da ja spoznaam vistinata od lagata.
Pozitivna energija=Bog
Negativna energija=Satana
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ___
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom