21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Zdravo na site
Jas sum nov clen na forumot i razgleduvajki go forumot mi stana interesna temata za koja pisuvate i bi sakal da se vklucam so edno moe mislenje
Spored odredeni geoloski ispituvanja i istrazuvanja e dokazano deka na sekoi 3600 godini na zemjinata topka se menuva magnetniot pol a so taa promena doga i do unistuvanje na se sto ima na zemjata
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Епа во видеата кој ми ги посочи се зборуваше дека во 4д ќе одат само оние кој ќе бидат исполнети со светлина, љубов.....дрн, дрн. А останатите кој биле насочени кон земни задоволства, ќе им се "запушеле" чакрите и ќе почнеле да се разболуваат.
Е сега дали ако ништо посебно не се случи на 8-ми ноември, тоа за тебе ќе значи "пораз" на оние со "отпушени чакри"?:)
Od 8mi nomvri ke zapocne procesot i ke trae do 21.12.2012
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
zoshto ke se slucuva seto toa vo 2012...?
zatoa shto na zemjata i na site onie planeti na koi shto ima sushtestva koi pripagaat na treta dimenzija, vibracijata e znacitelno opadnata, sto postoi opasnost istata (tretata dimenzija) da iscezne. a so toa i site nad nea...
zatoa site onie "civilizacii" koi opstojuvaat vo povisokite dimenzii ke ni pratat eden snop na povisoka vibracija, so cel da go sprecat unishtuvanjeto...
zoshto do sega ne go pratile toj snop, zoshto dozvolile energijata znacitelno da opadne?
zatoa shto nikoj od "gore" ne moze da se mesha vo eden "sistem" ako ne e del od nego, znaci mora da se inkarnira vo covek i da bide medium na energijata, ili pak treba da gi zamolime...
so vleguvanjeto vo erata na vodolija (veke sme vlezeni, megutoa seushe ima vlijanie znakot na ribi) koja voedno e i erata na ljubovta, svesta na lugeto evoulira na povisoko nivo, veke napomenav predhodno vo eden drug post deka nekoi od lugeto veke dobile informacija za slucuvanjata, a toa se lugeto koi go dostignale toa povisoko nivo na svesnost, pa pocnale da primenuvaat nekoi tehniki kako meditacija, sangejzing i sl, pri toa upatuvajki molitvi za spasenie na ovoj svet...
sto potocno ke se sluci?
koga taa energija ke se spushti na zemjata, site onie koi imaat otvoreni i razvieni cakri uspeshno ke ja primat istata, lugeto cii cakri se otvoreni, imaat povisoko nivo na svest i istata energija mozat da ja prenesuvaat ponatamu bez da ja zagaduvaat.
energijata se zagaduva koga mediumot na istata, ima zagadena svest, zagadena dusha... koga istiot toj medium ne moze da gi otfrli negativnite misli i emocii, ispushtajki ja energijata od sebe gi ispushta i informaciite za svoite negativni misli i emocii koi se prenesuvaat na sledniot medium koj ke gi apsorbira... a site tie negativni misli i emocii vibriraat so mnogu niska vibracija...
zatoa ke ima podelba na coveshtvoto...
ke ima luge koi ke mozat da go odrzavaat balansot, odnosno luge koi ke ja prenesuvaat energijata od "gore" bez da ja zagaduvaat
isto taka istite tie luge ke mozat mnogu lesno i niskite vibracii ili negativnata energija da ja transformiraat vo pozitivna
a od druga strana, ke ima luge koi nema da mozat da ja primat energijata, nivnoto telo ne ke moze da ja izdrzi visokata vibracija, nema da mozat da se prilagodat, pa ke bidat podlozni osobeno na dushevni i psihicki narushuvanja, no i na sekakov vid na bolesti...
prirodni katastrofi odsekogash imalo, ima i ke ima, megutoa istite nema da bidat pricina za unishtuvanjeto na svetot...
celta ne e da ja napushtime tretata dimenzija, megutoa ke ima pokacuvanje na vibracijata, a lugeto koi ke ziveat vo treta dimenzija mnogu lesno ke ja opfakaat i cetvrtata...nekoi i celosno ke preminat...
dali tretata dimenzija ke iscezne, zavisi samo od nas...
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Zdravo na site
Jas sum nov clen na forumot i razgleduvajki go forumot mi stana interesna temata za koja pisuvate i bi sakal da se vklucam so edno moe mislenje
Spored odredeni geoloski ispituvanja i istrazuvanja e dokazano deka na sekoi 3600 godini na zemjinata topka se menuva magnetniot pol a so taa promena doga i do unistuvanje na se sto ima na zemjata
Tokmu sega ima priblizuvanje na polovite, i veke nekolku godini unazad se slucuvaat tie katastrofi zaradi priblizuvanjeto na polovite. Znaci katastrofite ne se nad prirodni tie se prirodni i neizbezni na zemjata, no ovie katastrofi sto se slucuvaat momentalno se slucuvaat u brzi razmeri. Sekoe kosmicko vlijanie od gore isto taka i nie go osekjame mozebi ke zvucam malku cudno i ludo no postojat dva pola sevren i juzen na zemjata postojat dva pola maski i zenski. Znaci priblizuvanjeto na polovite si go nosi i svoeto na zemjata, vratete se godini unazad kolku pederi i lezbejki postoea? sega kolku postojat? Maskiot i zenskiot pol isto taka se priblizuva eden kon drug
--- надополнето: Sep 23, 2011 8:14 PM ---
zoshto ke se slucuva seto toa vo 2012...?
zatoa shto na zemjata i na site onie planeti na koi shto ima sushtestva koi pripagaat na treta dimenzija, vibracijata e znacitelno opadnata, sto postoi opasnost istata (tretata dimenzija) da iscezne. a so toa i site nad nea...
zatoa site onie "civilizacii" koi opstojuvaat vo povisokite dimenzii ke ni pratat eden snop na povisoka vibracija, so cel da go sprecat unishtuvanjeto...
zoshto do sega ne go pratile toj snop, zoshto dozvolile energijata znacitelno da opadne?
zatoa shto nikoj od "gore" ne moze da se mesha vo eden "sistem" ako ne e del od nego, znaci mora da se inkarnira vo covek i da bide medium na energijata, ili pak treba da gi zamolime...
so vleguvanjeto vo erata na vodolija (veke sme vlezeni, megutoa seushe ima vlijanie znakot na ribi) koja voedno e i erata na ljubovta, svesta na lugeto evoulira na povisoko nivo, veke napomenav predhodno vo eden drug post deka nekoi od lugeto veke dobile informacija za slucuvanjata, a toa se lugeto koi go dostignale toa povisoko nivo na svesnost, pa pocnale da primenuvaat nekoi tehniki kako meditacija, sangejzing i sl, pri toa upatuvajki molitvi za spasenie na ovoj svet...
sto potocno ke se sluci?
koga taa energija ke se spushti na zemjata, site onie koi imaat otvoreni i razvieni cakri uspeshno ke ja primat istata, lugeto cii cakri se otvoreni, imaat povisoko nivo na svest i istata energija mozat da ja prenesuvaat ponatamu bez da ja zagaduvaat.
energijata se zagaduva koga mediumot na istata, ima zagadena svest, zagadena dusha... koga istiot toj medium ne moze da gi otfrli negativnite misli i emocii, ispushtajki ja energijata od sebe gi ispushta i informaciite za svoite negativni misli i emocii koi se prenesuvaat na sledniot medium koj ke gi apsorbira... a site tie negativni misli i emocii vibriraat so mnogu niska vibracija...
zatoa ke ima podelba na coveshtvoto...
ke ima luge koi ke mozat da go odrzavaat balansot, odnosno luge koi ke ja prenesuvaat energijata od "gore" bez da ja zagaduvaat
isto taka istite tie luge ke mozat mnogu lesno i niskite vibracii ili negativnata energija da ja transformiraat vo pozitivna
a od druga strana, ke ima luge koi nema da mozat da ja primat energijata, nivnoto telo ne ke moze da ja izdrzi visokata vibracija, nema da mozat da se prilagodat, pa ke bidat podlozni osobeno na dushevni i psihicki narushuvanja, no i na sekakov vid na bolesti...
prirodni katastrofi odsekogash imalo, ima i ke ima, megutoa istite nema da bidat pricina za unishtuvanjeto na svetot...
celta ne e da ja napushtime tretata dimenzija, megutoa ke ima pokacuvanje na vibracijata, a lugeto koi ke ziveat vo treta dimenzija mnogu lesno ke ja opfakaat i cetvrtata...nekoi i celosno ke preminat...
dali tretata dimenzija ke iscezne, zavisi samo od nas...
Bravo za postot mn dobro napisano
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Tokmu sega ima priblizuvanje na polovite, i veke nekolku godini unazad se slucuvaat tie katastrofi zaradi priblizuvanjeto na polovite. Znaci katastrofite ne se nad prirodni tie se prirodni i neizbezni na zemjata, no ovie katastrofi sto se slucuvaat momentalno se slucuvaat u brzi razmeri. Sekoe kosmicko vlijanie od gore isto taka i nie go osekjame mozebi ke zvucam malku cudno i ludo no postojat dva pola sevren i juzen na zemjata postojat dva pola maski i zenski. Znaci priblizuvanjeto na polovite si go nosi i svoeto na zemjata, vratete se godini unazad kolku pederi i lezbejki postoea? sega kolku postojat? Maskiot i zenskiot pol isto taka se priblizuva eden kon drug
Абе каква врска имаат половите на земјата со хомосексуалност?!:pos::pos::pos:
А ако имало сега инверзија на половите, тоа многу лесно би можело да се воочи и потврди - СО ОБИЧЕН КОМПАС!
Вие со цел памет верувате во вакви дебилштини??
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Tokmu sega ima priblizuvanje na polovite, i veke nekolku godini unazad se slucuvaat tie katastrofi zaradi priblizuvanjeto na polovite. Znaci katastrofite ne se nad prirodni tie se prirodni i neizbezni na zemjata, no ovie katastrofi sto se slucuvaat momentalno se slucuvaat u brzi razmeri. Sekoe kosmicko vlijanie od gore isto taka i nie go osekjame mozebi ke zvucam malku cudno i ludo no postojat dva pola sevren i juzen na zemjata postojat dva pola maski i zenski. Znaci priblizuvanjeto na polovite si go nosi i svoeto na zemjata, vratete se godini unazad kolku pederi i lezbejki postoea? sega kolku postojat? Maskiot i zenskiot pol isto taka se priblizuva eden kon drug
--- надополнето: Sep 23, 2011 8:14 PM ---

Bravo za postot mn dobro napisano
Ne napisav za nikakvo priblizuvanje tuku za promena severnit pol vo juzen i obratno toa se ocekuva da se sluci vo period koj doaga mislam 21.12.2012 kako sto e i temata
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Абе каква врска имаат половите на земјата со хомосексуалност?!:pos::pos::pos:
А ако имало сега инверзија на половите, тоа многу лесно би можело да се воочи и потврди - СО ОБИЧЕН КОМПАС!
Вие со цел памет верувате во вакви дебилштини??[/q

Pa mislam deka ne se debilstini tuku toa e realnost samo so tocnost ne e odredena koga ke bide promenata a so obicen kompas mozes da gi proveris geografskite polovi a magnetnite polovi e nesto drugo
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
9
Za da se promenat prvo treba da se priblizat eden kon drug
PREMA IZVEŠTAJU NAUČNIKA SA UNIVERZITETA Oregona objavljenom u časopisu Geoscience, severni magnetski pol Zemlje pomerio se u 2009. godini iz Kanade prema Rusiji za rekordnih 64 kilometra. Magnetni polovi Zemlje i njeno magnetno polje se neprestano pomeraju, ali pomeranje zabeleženo prošle godine predstavlja najveće pomeranje u poslednjih 200 godina.

Severni magnetski pol se uobičajeno pomera za četrdesetak kilometra godišnje, tako da naučnici predviđaju da će se on za pedesetak godina naći u Sibiru.

Kretanje magnetnog polja Zemlje zavisi od promena u njenom jezgru, koje naučnici prate merenjem na površini Zemlje ili u njenoj atmosferi. Promene u Zemljinom jezgru dovode ne samo do pomeranja magnetskih polova i slabljenja Zemljinog magnetnog polja, već i do okretanja magnetnog polja, odnosno do toga da magnetni polovi zamene mesta – tamo gde je sada severni, dolazi južni i obrnuto.

Promena položaja magnetnih polova i zamena njihovih mesta je prirodna pojava koja se, prema paleomagnetnim ispitivanjima, dešava svakih 600.000 godina. Zanimljivo je da sadašnje promene kasne za tim “rasporedom”, budući da je od poslednje zamene mesta proteklo oko 750.000 godina.

Naučnici su prvi put locirali Severni magnetni pol 1831. godine, a 1904. je registrovano da se pol pomera na severoistok za oko 15 kilometara godišnje. Pre dvadesetak godina (1989.) uočeno je da se brzina pomeranja pola povećala, a 2007. je potvrđeno da se Severni magnetni pol pomera brzinom između 55 i 60 kilometara.

Zemljino magnetno polje štiti od štetnog kosmičkog i Sunčevog zračenja, tako da promene u njemu mogu imati loše posledice po zdravlje stanovnika “plave” planete. Osim toga, anomalije u magnetnom polju Zemlje mogu poremetiti rad satelita, aviona i globalnog sistema za pozicioniranje (GPS), ali i život mnogih životinjskih vrsta, kao što su primera radi, pčele ili ptice selice koje se ravnaju prema svojim unutrašnjim “kompasima”.


Da podsetimo, magnetni Severni pol, mesto prema kome pokazuju igle na kompasu, nalazi se u blizini, ali ne i tačno na mestu geografskog Severnog pola. Trenutno, magnetni Severni pol se nalazi na obali kanadskog ostrva Elesmer. Pomorci su vekovima koristili magnetni Severni pol za navigaciju; iako su kompase u plovidbi danas zamenili GPS uređaji, oni se još uvek koriste za podvodnu i podzemnu orijentaciju. (G.B.)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ne napisav za nikakvo priblizuvanje tuku za promena severnit pol vo juzen i obratno toa se ocekuva da se sluci vo period koj doaga mislam 21.12.2012 kako sto e i temata
Таман, ќе се ижуркаме за мојот роденден два дена порано па после што биде нека биде. А може и пијани да бидеме уште и да го пропуштиме, па мака да ни биде...
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Pa mislam deka ne se debilstini tuku toa e realnost samo so tocnost ne e odredena koga ke bide promenata a so obicen kompas mozes da gi proveris geografskite polovi a magnetnite polovi e nesto drugo
Прво - инверзијата на половите трае со илјадници години, а не преку ноќ. Инаку не би било можно да се подредат во одредена насока металните наслаги во карпите, со чија помош и се докажува таа инверзија.
Второ - Никаква.....АМА АПСОЛУТНО НИКАКВА врска нема помеѓу магнетните полови на планетата и хомосексуалноста, ова е една од поголемите глупости што сум ги прочитал во последно време.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Tokmu sega ima priblizuvanje na polovite, i veke nekolku godini unazad se slucuvaat tie katastrofi zaradi priblizuvanjeto na polovite. Znaci katastrofite ne se nad prirodni tie se prirodni i neizbezni na zemjata, no ovie katastrofi sto se slucuvaat momentalno se slucuvaat u brzi razmeri. Sekoe kosmicko vlijanie od gore isto taka i nie go osekjame mozebi ke zvucam malku cudno i ludo no postojat dva pola sevren i juzen na zemjata postojat dva pola maski i zenski. Znaci priblizuvanjeto na polovite si go nosi i svoeto na zemjata, vratete se godini unazad kolku pederi i lezbejki postoea? sega kolku postojat? Maskiot i zenskiot pol isto taka se priblizuva eden kon drug
- Кои се тие брзи размери ? Дај примери...
- На земјата постојат и хермафродити... Како ке ги објасниш нив ?
- Ако се вратиме години наназад ке увидиме дека во античкиот свет хомосексуалноста била сосема нормална појава
- Каква приближување на половите на земјата ? дај докази...

Ова се работи од 4-то одд.

Не дај боже некој да ти даде да го погледнеш Матрикс, ќе паничиш на форумов и ќе го бараш Нео да те спаси. Тресеш глупости без никакви докази, било кое сценарио од sci fi филм го може истото. Матрикс (еб*н холивудски филм) има повеќе логика од твоиве димензии, фалична днк, полови, чакри и сл...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom